Autor Wątek: [NGD] Nexus Modern T 7's Series  (Przeczytany 8261 razy)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
[NGD] Nexus Modern T 7's Series
« 21 Lis, 2014, 18:32:15 »
Jest.
Dziś dotarła, nie będę wklejał miliona zdjęć, bo wszystko co było do pokazania, już pokazałem w Work In Progres.
Pierwsze wrażenie: WOW! Jaka ona malutka, zgrabna i finezyjna!
Zrobiłem nawet zdjęcie główki z dłonią, chociaż nie wiem czy ono oddaje jak malutka jest główka. Na zdjęciach wyglądała jak jakiś duży bass, i na serio bardzo się zdziwiłem jak otworzyłem kufer.
Wszystkie krzywe, podcięcia, wykonane bardzo precyzyjnie, i żadne zdjęcie nie odda wszystkich drobnych niuansów i smaczków, trzeba zobaczyć na własne oczy, no żadne zdjęcia nie odda urody wiosła.
Gitara była wzorowana (przynajmniej częściowo) na MM JP7, profil gryfu jest żywcem zerżnięty właśnie z MM JP7.
Powiem tak: Każda sroka swój ogon chwali, ale trzeba po prostu wziąć to wiosło do rąk, uderzyć w struny, żeby poczuć jak bardzo całe rezonuje i jak przenosi drgania, jeśli się tego nie doświadczy osobiście, to można sobie napisać elaborat na ten temat, i tak czy inaczej będą to tylko słowa, mniej lub bardziej ułomne.

Specyfikacja: 

Korpus - Olcha
Top - Palisander Brazylijski
Gryf - Klon Ptasie Oko
Podstrunnica - Heban
Klucze - Hipshot Locking Tuners
Most - Nexus Sphere 7's
Przetworniki - Seymour Duncan SH-4 / Bridge
                   - Seymour Duncan SH-2 / Neck
DiMarzio 3-way switch selector
2 x Push/Pull Selector (Volume i Tone)

I na koniec trochę zdjęć wykonanych kartoflem ;)











Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Przez Ciebie Wojtas zastanawiam się czy nie zamówić u Nexusa strata 7. Dupe mi urywa jego podejście do detali.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Hehehe ;) Pamiętasz nasze spotkanie we Wrocku, jak przyjechałem po MM JP? Który to był rok?
Pamiętasz moją reakcję? :)
Dziś zareagowałem dokładnie tak samo po otworzeniu kufra ;)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Ślinię się patrząc na nią!

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
O JEBANA!!!
Jak nie lubię tele tak mi te TELEPODOBNE kształty robiąąąą!!!  :headbang:
Spoiler
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Hehehe ;) Pamiętasz nasze spotkanie we Wrocku, jak przyjechałem po MM JP? Który to był rok?
Pamiętasz moją reakcję? :)
Dziś zareagowałem dokładnie tak samo po otworzeniu kufra ;)

Pamiętam i wcale Ci się nie dziwię. :)

Jak będzie ładna pogoda to trzaśnij kilka zdjęć na zewnątrz w dziennym świetle. Zawsze inaczej wiosła wyglądają na takich fotkach
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Proszę cię bardzo ;)



































Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Noooo tak się powinno prezentować ten top
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Ładniutka.
power to a being never dies

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Wykończenie robi pozytywne wrażenie. Ile taka przyjemność?

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Sporo mniej, niż sugerowałaby ilość wykonanej pracy, i jakość materiałów  :)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Tylko mi ten top przypomina mebel ? :D

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Nie, to akurat stały komentarz na temat palisandrowych topów wśród naszego spaczonego socjalistycznymi meblościankami narodu ;)

Żeby nie było, Ja tam takie topy lubię i uważam za eleganckie. Jako użytkownik Nexusa gratuluję i przyznam (z lekkim zawstydzeniem perfidnością tego stwierdzenia) że gdyby miała 22/21 progów to bym wyczekiwał na moment w którym trafi na giełdę :D
« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2014, 19:32:58 wysłana przez Myxu »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
przyznam (z lekkim zawstydzeniem perfidnością tego stwierdzenia)

Na tym forum nie mówi się, że to perfidne, tylko inaczej. Też na "p" ;) :D

Mnie dla odmiany w tym wieśle nie podoba się nic. To znaczy jestem pod ogromnym wrażeniem widząc detale, czytając to co twórca miał do powiedzienia o konstrukcji (np. o mostku), ogólnie zdumiewa mnie zaangażowanie włożone w budowę (to widać), ale proporcje, linie, kształty, materiały, wygląd - to dla mnie makabra :) Cóż, one man's meat is another man's poison i byłoby głupio gdybyśmy wszyscy zachwycali się tym samym - ale tak, po takiej lekturze, bez ogrania, co jest idiotyzmem, chętnie komuś takiemu jak Nexus zleciłbym wykonanie wiosła.
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2014, 09:47:21 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Gratuluję unikatowego i mega wypieszczonego wiosła! Szkoda, że nie odwiedziłem Jacka, zanim je do Ciebie wysłał.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Dobra, minął trochę ponad miesiąc, jestem już po efekcie zauroczenia wiosłem, więc mogę coś skrobnąć na chłodno.
Nie będę się jakoś specjalnie rozpisywał, chcę tylko napisać, że uroda i precyzja wykonania wiosła jest tak samo powalająca dziś, jak pierwszego dnia.
Wygoda gry - jestem pozamiatany, bo miałem dość długą przerwę od grania, i progres jaki zrobiłem w ciągu tego miesiąca zaskoczył mnie samego ;)
To z czym miałem zawsze problemy, (jest taki "głupi" przebieg w Dark Eternal Night np., który zaczyna się w 05:53, grany chyba w tempie 220) wydaje się dość łatwe na tym wiośle, i bardzo mnie smuci fakt, że nie mogę wam nic nagrać, bo nie umiem.
Chciałem z mikrofonu nagrać lampowy wzmak i pake 2x12, ale chyba mam poważne braki w ustawianiu wszystkich puzzli w łańcuchu, żeby to, co wydobywa się z paczki, było słyszalne tak samo dla was. Może jeszcze się naumiem (pracuję nad tym), to usłyszycie ;)

Podsumowując, to jest mój kiper, i tyle  :D
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
4896 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2010, 11:47:43
wysłana przez Tom_Guitar_Heaven
8 Odpowiedzi
3699 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Mar, 2010, 12:47:31
wysłana przez Bloo
198 Odpowiedzi
71745 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2012, 09:33:19
wysłana przez PokerFace
[Z] Nexus Jacksus

Zaczęty przez 13 « 1 2 3 » Custom shop

61 Odpowiedzi
33619 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2012, 00:02:12
wysłana przez niedziak
56 Odpowiedzi
32338 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2015, 22:12:05
wysłana przez 13