Autor Wątek: W CHOOJ Z POD'em... ...nie wytrzymałem i wróciłem do lampy.  (Przeczytany 3082 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Większość przyleciała z Thomann'a ale nie będzie na razie żadnej opisówki o zestawie i jego modach bo w końcu gram, a nie kręcę. Wyjebka lamp preampu była natychmiastowa i se zrobiłem to co miałem w Powerball'u
Dla mnie cyfra to kompromis. Nie byłem wstanie tego ogarnąć i wróciłem do lampy.
INTERSTELLAR

Franq

  • Gość
Fajny sprzęcik, gratulacje. Teraz czekam aż porządnie nagrasz z tego gitarę :P

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Porządnie? To czas na kolejne zakupy, bo cyfrowy interfejs audio pewnie nie wchodzi w grę :D
mniut i piah

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Dale mylisz się Panie :) Tym razem wszystko przemyślałem. Amp włączony na Stand By ma nadal wyjście z preampu przez SEND, a sygnał idzie przez Logidy Epsi z impulsem paki HESU od Pana S  ;) , a to dalej do mojego małego mixera USB i tyle. Żadnych zakupów. Co do efektów to potrzebna mi tylko jedna kostka Delay. Chyba padnie na MXR Carbon Copy. Na dzień dobry POD nie ma startu.

Nagrałem sobie standard próbkę. Czyli to samo gówno co z POD'em...   ...Franq sefie mogę :) ? mogę ?
Amp, lampy preampu i black narożniki przyszły dzisiaj więc nie bawiłem się w wielkie kręcenie brzmienia.

Wlacz osadzony player soundcloud


« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2014, 20:46:09 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
Graty. Ogrywałem ostatnio identycznego Engla, nie moje brzmienie. Za dużo basu i gainu, za mało środka w moim odczuciu.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Tyle pierdolenia, a dalej 90 procent brzmienia z cyfry? :D
mniut i piah

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Tyle pierdolenia a dalej brzmi chujowo

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Nie chciałem nic mówić, żeby znowu nie było że hejtuję.
mniut i piah

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Brzmi to trochę, jak mój stary Epiphone Valve Jr. z podłączonym Digi Metal Masterem - pod łapą spoko, gorzej jeśli to nagrać i odtworzyć :D

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
No brzmienie to nie powala, niby lampa a brzmi jak tania cyfra
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Bo dźwięk z preampu przez tanie cyfrowe EPSI leci :) Zero końcówki mocy, zero głośnika, zero mikrofonu.
INTERSTELLAR

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Teraz pora na sm57 i zabawę z paczką! Posiedzisz pokręcisz zobaczysz. Powodzenia!
Pozdrawiam.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
...chcialbym uslyszec to lepsze brzmienie z POD'a w raw tracku gitary :)
INTERSTELLAR

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Franq

  • Gość
@sify11 o kurwa zajebiste, co to za kapela?

Spoiler


Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Oj Franq'u co mam powiedzieć. Nie mam startu do tego typu mixów, produkcji itp. Nie mam pojęcia jakie pasma ciąć co zostawić itp. Od tego typu spraw będą ludzie do tego przeznaczeni.  Muzycznie i brzmieniowo jestem trochę z innej bajki. Nie mam nawet sprzętu i zacisza by nagrywać samemu wzmaka na pełnej parze. Miałem oryginalnego SM57 to go pogoniłem jak sprzedawałem ENGL'a.

Ostatnia nagrywka POD'a poszła na setę w sali prób. Gary nagrane na jeden mikrofon :) a gitara wpięta w linię i wszystko szło do kompa. Tak więc produkcja z buta -
Wlacz osadzony player soundcloud
INTERSTELLAR

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
@sify11 o kurwa zajebiste, co to za kapela?

Spoiler

teach meeeeee masta ;_;


@ITHMW, takie głuche gary mi sie nawet podobają... są takie trv blk metalove
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2014, 20:29:21 wysłana przez mophk »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
fajna muza, ale perka boli :D
i always go full retard

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Fajnie, że się w miarę podobie sify11. Kawałek powstał w 1998r :) nie graliśmy tego z dobre 12 lat. No dobra ale dość tego. Pora poświrować i pizgnąć parę informacji na temat pieca i paki. Foty też są

Miałem Powerball'a, a teraz kupiłem Fireball'a. Padło na 60W nie ze względu na kasę bo rozważałem kupno Blackmore'a czy Laney TI100, a raczej na zastosowanie w muzie jaką gram i faktyczne wykorzystanie mocy wzmaka. Wszystkie lampy 100W które miałem nigdy nie były rozkręcane głośniej niż 40%. Nie byłem wstanie nawet podczas gry Live rozkręcić powyżej wspomnianych 40%. Uwielbiam brzmienie dobrze rozkręconej lampki więc szukałem czegoś 50-60W. Nie kupuję chińszczyzny lampowej więc postanowiłem wejść drugi raz w Szkopa. Mój Powerball miał więcej możliwości, ale Fireball brzmi lepiej i tyle. Jest bardziej surowy, nie jest aż taki brzmieniowo zaokrąglony, nie ma fizza z Powerball'a a raczej bardziej naturalną ostrą górę lampową, ma zajebistego cleana i z moim nieocenionym za czasów Powerball'a MOD'em po prostu gra bardzo dobrze.
Największą zaletą jest zastosowanie ECC81 w piecach ENGL'a

Mod na preampie :
JJ ECC83S 12AX7 GOLD PIN BALANCED
JJ ECC81 12AT7 GOLD PIN BALANCED
SOVTEK ECC83 12AX7LPS BALANCED
TUNG-SOL ECC803S GOLD PIN BALANCED

Za czasów Powerball'a przewaliłem ze 30 różnych lamp i ten zestaw w takiej konfiguracji rozpierdala mi konstrukcję. Zamiana tych lamp w szeregu czy wymiana na inne zawsze okazywała się porażką.

Na końcówkę mocy używałem tylko i wyłącznie JJ 6L6GC. Potężne bańki, świetna dynamika, jak dla mnie niesamowite brzmienie, ale na razie nie będę babrał się w zamianę oryginalnych lamp mocy bo każdy wie z czym to się wiąże.

Tym razem nie mogłem upolować paki LANEY'a GS212IE, która bardzo mi się podobała brzmieniowo poprzednim razem. Oczywiście głośniki poprzednio jak i teraz to tylko i wyłącznie Eminence The Governor. Nie pytać dlaczego. Przewaliłem z 8 najbardziej popularnych głośników, ale tylko Governory mnie zdmuchnęły.

Paczki Laney'a to jakaś chińska chujowa robota. Są tanie i tak sobie zrobione, ale o dziwo z dobrymi głośnikami ze względu na swoją kubaturę naprawdę dobrze grają. Są dość lekkie i poręczne ze względu na usytuowane uchwyty.
Tym razem dorwałem w zasadzie to samo bo paromiesięczny Laney IRT212 w stanie sklepowym za około 600zł. Governory przyleciały z Thomann'a a stockowe głośniki poszły jak buły za jakieś 280zł. To był dobry deal. Uszczelniłem budę, popracowałem nad konstrukcją i zamontowałem sobie poważne kółka :) Paka ogólnie zajebista i z Eminence brzmi naprawdę kozacko. W porównaniu do głośników V30 nie ma tej takiej gryzącej górki i wyższego środka. Zdecydowanie napierdala niższym środkiem więc bliżej jej jakby do paczki 4x12.

Wyszedł z tego naprawdę fajny zestaw, ale nie ukrywając spodziewałem się tego. Gra zajebiście.

Posty połączone: 20 Lis, 2014, 20:14:10
« Ostatnia zmiana: 23 Lis, 2014, 13:08:30 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
9616 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2008, 13:16:15
wysłana przez LZ127graf
0 Odpowiedzi
3024 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2009, 16:48:10
wysłana przez Br-Owca
3 Odpowiedzi
4705 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2009, 23:41:21
wysłana przez dom?n
4 Odpowiedzi
5155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2012, 23:58:15
wysłana przez freakguitar
9 Odpowiedzi
2528 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2010, 16:38:14
wysłana przez Aston