Autor Wątek: Dawid Łopatowski - Threachery - moja pierwsza piosenka  (Przeczytany 5299 razy)

Offline lopatron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
  • still a nigga
    • BoneyM
Hej!
Oto moja pierwsza piosenka!
Jak wam się podoba? Albo jak wam siedzi mix?
Piszcie - na pewno otrzymam cenne rady które w przyszłości mogą owocować jeszcze lepszymi utworami :)
Pozdrawiam!

Fekal Party

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Riff po solo niespodziewanie zajebisty :) Fajne klimaty, mi się podoba, dawaj dalej.

Ciszej blachy :)
« Ostatnia zmiana: 28 Paź, 2014, 04:14:30 wysłana przez bandit112 »

Franq

  • Gość
Kawałek spoko. Miks nie jest zły. Blachy ciszej i zrób trochę dynamiki w tych garach, śmiesznie brzmi jak blacha gra tak gęsto z maksymalną siłą.
Na pewno lepsze niż te ostatnie "dresiarskie wypociny" ;)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Jeszcze nie wiem, jak brzmi muza, ale mam nadzieję, że nie ma byków, jak w tytule ;-)

Offline lopatron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
  • still a nigga
    • BoneyM
Jeszcze nie wiem, jak brzmi muza, ale mam nadzieję, że nie ma byków, jak w tytule ;-)
O fuck! haha  :-X nie zauważyłem tego wcześniej!
Fekal Party

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Riff po solo niespodziewanie zajebisty

Tosinowy trochę :) ale brzmi fajnie.

Z solo jest tak, że lepiej go nie grać niż grać nijak. Żeby grać "bebop" w solówkach to trzeba trochę więcej.

Utwór przyjemny, ale poza tym riffem po "solówce" nic nie zapamiętałem w jednym odsłuchaniu.

Muzyka instrumentalna niestety ma to do siebie, że poprzeczka jest wyżej niż w przypadku "sialalala" z wokalem i prostą zwrotką/refrenem.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Solo jakoś mi się ze starym Entombed kojarzy :)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Przesłuchałem. Kawałek fajny, ale coś tu nie bangla w realizacji. Nie znam się, ale na moich słuchafonach superlux cośtam, kosztowały zdaje się ze sto pińdziesiont, więc nie ma to-tamto, całość brzmi jakby ktoś postawił wirtualny mikrofon przy stopie, a w tle leciały gitary. No kuźwa, chyba nie o to chodziło? Ogólnie gitary rozumiem, perki nie. Przeszkadza.

Nie słuchaj jak mówią, że coś jest tosinowate, albowiem ja wcale tego Tosina nie znam, więc mnie się nie kojarzy.

:D

Offline lopatron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
  • still a nigga
    • BoneyM
Powiem że też mi się ten riff kojarzy z AAL - wychodzą ze mnie moje inspiracje :)
Szczerze to nie przyłożyłem się do miksu, i nie uważam tego za wielki błąd gdyż mogę na to teraz spojrzeć inaczej.
Ostatnio przestała mi się podobać tendencja do dążenia do "idealnego" miksu. Wolę coś zrobić na czuja i właśnie potem przy następnych utworach zwrócić na coś uwagę. Solo też mi średnio leży - też nie jest dopracowane i pewnie teraz nawet nie pamiętam jak to zagrać haha - ale miało być w tym miejscu i urozmaicić - skupiłem się na oddaniu jakby tej przestrzeni i jednokanałowości jak to robili oldskuulowcy.
Fekal Party

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
No blachy przydałoby się zhumanizować (szczególnie poprawić velocity) i stopa brzmi jak oderwana od reszty, fakt, ale da się to naprawić ustawiając stopę troszkę ciszej (albo mniej dołu, bo klik jest ok) i stosując jakąś kompresję albo saturację równoległą, żeby całość się skleiła. Albo ustawić na werblu czy czymś innym przesłuchy ze stopy. Albo wyciągnąć do przodu sygnał z mikrofonów pomieszczenia.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
sraturację równoległą.

Ja jebię, bandit, mówże po ludzku.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
No takie coś jak kompresja równoległa (nowojorska), tylko z użyciem saturatora, a nie kompresora :P


Tylko wtedy cza paczeć na latencje pluginów na lustrzanej ścieżce i skompensować ją, żeby się nie posypała korelacja fazowa i nie zrobiła się studnia (filtrowanie grzebieniowe).  :-*
« Ostatnia zmiana: 30 Paź, 2014, 16:27:54 wysłana przez bandit112 »

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Teledysk zajebisty
Jazz, Lounge, Downtempo

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
33 Odpowiedzi
28083 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2008, 09:31:07
wysłana przez wuj Bat
6 Odpowiedzi
3533 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2014, 09:38:53
wysłana przez youshy
28 Odpowiedzi
27073 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2016, 10:36:15
wysłana przez kermcio
6 Odpowiedzi
3990 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2016, 14:03:26
wysłana przez bonedeth
5 Odpowiedzi
8550 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2019, 08:42:11
wysłana przez Omlet