Autor Wątek: Male monitory  (Przeczytany 27751 razy)

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #25 26 Lis, 2014, 14:08:52 »
Znalazłem ciekawe porównania wyżej wymienionych monitorów. Z tego co słyszę to JBL IMO wypadają najlepiej ;)




+ bonus
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2014, 14:11:29 wysłana przez 7th »
power to a being never dies

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #26 26 Lis, 2014, 20:30:34 »
Mialem je przez pare miechow i byly w porzadku. Ale mam wrazenie ze lepiej sprawdzaja sie w hio hopie i elektronice niz w muzyce gitarowej, bo cos nie moglem ukrecic ciekawego brzmienia nawet na axe ultra. Ale moze mam po prostu zjebane uszy ;)
power to a being never dies

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #27 29 Kwi, 2015, 11:45:18 »
A se odkopie temat, moj to moge.

Jeszcze nie kupilem monitorow, dopiero co sprzedalem stare :) No i zastanawia mnie jedna rzecz, warto wydawac wiecej dolanow na drozsze monitory, ktore i tak beda staly w pokoju kompletnie nieprzystosowanym do produkcji muzy (w pokoju absolutnie nie ma zadnej mozliwosci zrobienia jakiejkolwiek adaptacji akustycznej - uroki wynajmowanego mieszkania)?

Offline The Moonshiner

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #28 29 Kwi, 2015, 12:14:06 »
Miałem ten sam dylemat i stwierdziłem, że nie ma sensu walić kasę w coś czego właściwości nie będę po prostu słyszalne w mojej graciarni. Kupiłem budżetowe JBL LSR 305 i wystarczają na luzie.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #29 29 Kwi, 2015, 12:16:07 »
O, i co sadzisz o tych glosnikach? Bo sa dosc wysoko na mojej liscie (martwi mnie jedynie bass reflex umiejscowiony z tylu).

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #30 29 Kwi, 2015, 12:44:48 »
Niedługo właśnie będę je kupował. Też nie mam warunków na "studio", dlatego myślę że będą w sam raz. Myślałem też o KRK RP5, ale poczytałem trochę i ponoć są trochę zamulone :P 
power to a being never dies

Franq

  • Gość
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #31 29 Kwi, 2015, 14:36:45 »
Nie są zamulone ale basu dość mało i ciężko najniższe częstotliwości dobrze zrobić (tyle, że to może wynikać z wielkości głośnika - nie mam wiele porównania z innymi tej wielkości).

Offline The Moonshiner

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #32 29 Kwi, 2015, 15:22:52 »
O, i co sadzisz o tych glosnikach? Bo sa dosc wysoko na mojej liscie (martwi mnie jedynie bass reflex umiejscowiony z tylu).

Mam taką graciarnie, że specjalnej różnicy nie odczułbym pomiędzy monitorami za kilka tysi i tymi budżetowymi. Poczytałem o różnych tanich konstrukcjach, szykowałem się na Berhingery lub KRK, poszperałem, trafiła się okazja i stąd moja decyzja o zakupie JBL. Co mogę powiedzieć: to fajnie wyglądają, są nieźle wykonane, a usytuowanie z tyłu bass reflexu moim zdaniem nie jest wadą. Chociaż wolę jak jest z przodu. Jak grają to już odczucie osobiste? i zgodnie ze starą forumową prawdą: trzeba posłuchać samemu. Dla amatora takim jakim ja jestem są aż nadto wystarczające. Używam je w zestawie z Itrack Dock, Ipadem oraz produktami Positive Grida. Nie napiszę nic odkrywczego i powtórzę się, ale w warunkach daaaalekich od studyjnych nie warto pchać kasy w Bóg wie jaki sprzęt, bo i tak nie wykorzysta się jego właściwości. Najwyżej kot/kurz będzie miał droższy mebelek do spania, a my nieco mniej kasy na inne przyjemne lub nieprzyjemne wydatki. Chociaż jak pojawi się gas, to ciężko sobie tak łatwo to wytłumaczyć.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #33 29 Kwi, 2015, 18:12:01 »
Ja mam Behringery MS-20 i w swojej cenie są na prawdę bardzo spoko, i do miksu i do posłuchania muzy bo mają regulacje trebli i basa.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #34 06 Maj, 2015, 23:22:56 »
Eve Sc203 chyba moga byc spoko, jak na taki rozmiar ale to troche ponad budzet. Ew. Dyaudio DBM50 wg niektorych sa zajebsite w cenach ok.2k. Ponizej juz nie wiem :)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #35 07 Maj, 2015, 00:25:34 »
@Matt-Carnage te Eve to malutkie sa, za male raczej. Nie wspominajac, ze nie do dostania w ogole. Te Dynaudio fajne ale drogie w cholere. No i pytanie, czy warto pchac ciezka kase w dobre monitory do zwyklego pokoju bez adaptacji akustycznej (i bez planow na takowa w najblizszej przyszlosci)?

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #36 07 Maj, 2015, 01:07:36 »
Taki sam cel jak pchanie kasy w 'niedobre' monitory i pytanie po co chcesz w ogole je kupowac? :)
Nie musisz miec zaraz uber super pro adaptacji w pomieszczeniu zeby sie bawic w miksowanie, nie popadajmy w skrajonosc, co powinienes uslyszec to uslyszysz  [(chyba ze mieszkasz w kosciele albo szopie) :)].
2k za monitory to nie jest ciezka kasa. Dobry monitor swoje kosztuje.  Jak masz maly pokoj to monitory 5'' styknac, bas bedzie dzialal.   
Musisz tez wiedziec czego chcesz od monitorow, na ktorych przyjemniej sie pracuje dla twojgo ucha, jakie detale zwracaja twoja uwage, ktore nie mecza sluchu, ktore kartonowe itd. . Wtedy z twojej polki cenowej (najlepiej w sklepie, jak jest mozliwosc najlepiej ze swoimi mixami z plyty) odpalic kilka zestawow i w miare mozliwosci cos wybrac. Rownie dobrze mozesz sobie zafundowac sluchawki z gornej polki. Zawsze bedzie filozofia, ze monitory spoko - sluchawki nie. Ja sądzę, że sa plusy i tego i tego.

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #37 07 Maj, 2015, 11:35:15 »
Monitory jak monitory, będzie Ci pasował każdy jak się go nauczysz. Wielokrotnie można było usłyszeć okropne miksy np. na Svedach Dapo za 12 k, jak i świetne miksy na głośnikach od kompa (co nie @sinquestsound ?) :)

Adaptacja kosztuje grosze i dużo daje - nawet "domowymi sposobami" :)

pozdrawiam
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #38 07 Maj, 2015, 11:45:14 »
@sqby Adaptacji nie mam mozliwosci zrobic w ogole. Ba, ja nawet obrazka na scianie nie moge powiesic - uroki wynajmowanego mieszkania. Do tego pokoj sam w sobie nie jest przystosowany do robienia muzy, bo to "salon" jest, wiec duze okna, jakas kanapa, szafy itp rzeczy.

Posty połączone: 07 Maj, 2015, 12:03:18
Taki sam cel jak pchanie kasy w 'niedobre' monitory i pytanie po co chcesz w ogole je kupowac? :)
Nie musisz miec zaraz uber super pro adaptacji w pomieszczeniu zeby sie bawic w miksowanie, nie popadajmy w skrajonosc, co powinienes uslyszec to uslyszysz  [(chyba ze mieszkasz w kosciele albo szopie) :)].
2k za monitory to nie jest ciezka kasa. Dobry monitor swoje kosztuje.  Jak masz maly pokoj to monitory 5'' styknac, bas bedzie dzialal.   
Musisz tez wiedziec czego chcesz od monitorow, na ktorych przyjemniej sie pracuje dla twojgo ucha, jakie detale zwracaja twoja uwage, ktore nie mecza sluchu, ktore kartonowe itd. . Wtedy z twojej polki cenowej (najlepiej w sklepie, jak jest mozliwosc najlepiej ze swoimi mixami z plyty) odpalic kilka zestawow i w miare mozliwosci cos wybrac. Rownie dobrze mozesz sobie zafundowac sluchawki z gornej polki. Zawsze bedzie filozofia, ze monitory spoko - sluchawki nie. Ja sądzę, że sa plusy i tego i tego.
Ciezka kasa w sensie dla kogos, kto nie ma studia itd. Ot, zastanawiam sie po prostu nad sensownoscia pchania wiekszych srodkow na glosniki, tym bardziej ze male mam doswiadczenie w temacie. Sluchawki w miare dobre juz mam jednak glosniki tez potrzebne mi sa, bo na sluchawkach nie wszystko slychac tak, jak na monitorach. No i niby wiadomo, ze slabe monitory beda zawsze slabe, dobre sa dobre nawet w kiepskim pokoju ale dalej zastanawiam sie nad sensownoscia wydania 3x wiekszej kwoty niz pierwotnie planowalem, glownie wlasnie przez brak jakiejkolwiek adaptacji akustycznej i jakichkolwiek opcji na zrobienie takowej w przyszlosci.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2015, 12:03:18 wysłana przez Mat »

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #39 07 Maj, 2015, 12:49:14 »
Ja tam dalej nakurwiam na Behringerach - tyle że 80% miksu robie i tak na słuchawkach Beyerdynamic DT 770 PRO. Monitory odpalam pod koniec i dopieszczam proporcje i master etc... Mistrzostwa świata może nie ma - ale wiem że zmiana na droższe niewiele zmieni w sposobie mojego miksowania. Tak jak zmiana dobrego Ampa na inny Dobry - lepiej paczke zmienić i pobawić się mikami czy różnymi głośnikami :D

Spoiler

Pozdrawiam,

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #40 07 Maj, 2015, 12:59:59 »
No ja oprócz dt770 i yamah ns10m (których praktycznie nie używam) - 90% czasu korzystam z Prodipów zdaje się pro8 v2, które kosztują jakieś śmieszne pieniądze (jak je wziąłem na testy od razu puściłem w świat Adamy A7) :)
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #41 07 Maj, 2015, 13:07:00 »
bez obaw, jak masz lozko, szafe to juz masz jakas pseudo adaptacje zrobiona :) Nie musisz miec odrazu bass trapow, absorberow powieszonych na odpowiedniej wysokosci itd itd. Adaptacje jest istotna, ale chyba nie robisz jeszcze nagran dla roadrunnera i jak nie uslyszysz, ze gitary bzikuja o 0,5432db za wysoko na 5435hz to sie nic nie stanie :)
Grunt, zebys sie nauczyl 'jak pracują' dane monitory, na których działasz. Znalazl kilka produkcji (w kilku gatunkach, różnie brzmiące), które znasz i bedziesz traktował jako punkt odniesienia słuchając poszczególnych monitorów.
Jeśli masz już spoko słuchawki i czujesz niedosyt to poszukaj monitorów, które ten niedosyt uzupełnią, a nie kupuj dla samego kupowania. Jak denerwuje cie karton na słuchawkach, to nie wiem czy kartonowe monitory beda rozwiazaniem. Nie chce negowac dzialania monitorow ponizej 2k czy powyzej 5k, bo nie osluchiwałem wiele. Kurwa, nie wymadrzam sie za bardzo? :)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #42 07 Maj, 2015, 13:20:04 »
tyle że 80% miksu robie i tak na słuchawkach Beyerdynamic DT 770 PRO. Monitory odpalam pod koniec i dopieszczam proporcje i master etc...
To ja mniej wiecej tez tak robie :)

No ja oprócz dt770 i yamah ns10m (których praktycznie nie używam) - 90% czasu korzystam z Prodipów zdaje się pro8 v2, które kosztują jakieś śmieszne pieniądze (jak je wziąłem na testy od razu puściłem w świat Adamy A7) :)
Nie slyszalem w ogole o tych Prodipach. W jakichkolwiek zestawieniach sie w ogole nie pojawiaja, na forach tez nie slychac za bardzo o nich. Musze poczytac troche wiecej o nich, bo cenowo niezle stoja.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #43 07 Maj, 2015, 14:39:38 »
Sithu Aye do niedawna miksował na jakichś tanich głośnikach Hi-Fi. Podzielam zdanie przedmówców - należy się sprzętu nauczyć i umiejętnie go wykorzystać.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #44 08 Maj, 2015, 10:44:52 »
W linku poniżej jest sporo informacji na temat małych i tanich monitorków :)

http://www.musicradar.com/news/tech/18-of-the-best-affordable-monitor-speakers-570959
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #45 11 Maj, 2015, 10:30:58 »
Sithu Aye do niedawna miksował na jakichś tanich głośnikach Hi-Fi. Podzielam zdanie przedmówców - należy się sprzętu nauczyć i umiejętnie go wykorzystać.

Mnie pozytywnie zaskoczyły dwudrożne Grundig Box 550B z lat 70-tych (na Allegro za 200-300 zł para). To są głośniki o niezbyt dużej mocy, z konstrukcją zamkniętą. Chodzi o to, że brzmią naturalnie i zaskakująco szczegółowo (jak na głośniki audio) przy odsłuchiwaniu miksów. Bas nie schodzi jakoś masakrycznie nisko, ale z pewnością nie jest pudełkowy i mam wrażenie, że jest świetnie kontrolowany (pewnie za sprawą konstrukcji zamkniętej). Moim zdaniem, to jest fajna alternatywa, jak szukacie czegoś taniego do pokoju - a z pewnością wygrywa z przedbiegach z tanimi monitorami studyjnymi, o których się rozpisujecie. One zazwyczaj maja albo zapaść w którymś pasmie średnicy (niezbyt się to nadaje do miksowania gitar vide KRK RP5/6/8), albo jakiś dziwny rezonans w górnym środku (Yamahy HS) albo jakieś wkurwiające szeleszczenie w górce. Dół przeważnie rozmydlony albo pudełkowy...

Na co dzień używam KRK VXT6, które bardzo mi odpowiadają. Czasem siedzę tez na Dynaudio DBM50 kolegi.


Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #46 11 Maj, 2015, 12:16:00 »
@OMSON Ciekawe te kolumny sa, szkoda ze nie do dostania na wyspach, no ale popatrze na alledrogo tez.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #47 11 Maj, 2015, 14:57:18 »
Na eBay'u dostaniesz - niestety dużo drożej... Model 660B polecam. Są też te moje 550B:

http://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=grundig+box&_sacat=0

Najtaniej widziałem na polskim Allegro po prostu.  Np http://allegro.pl/grundig-box-650-audiofilskie-monitory-okazja-i5344664274.html

« Ostatnia zmiana: 11 Maj, 2015, 14:59:55 wysłana przez OMSON »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #48 11 Maj, 2015, 17:21:39 »
@OMSON ja dobrze widze, ze to sa pasywne monitory?

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Male monitory
« Odpowiedź #49 12 Maj, 2015, 10:48:56 »
Zgadza się. Musisz wynypać sobie jakiegoś starego japońskiego wzmaka do tego. Ja np kupiłem Pioneera z tych lat, co kolumny. Całość (wzmak+kolumny) kosztowała mnie poniżej 5 stówek i stoi sobie na sali prób.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
4812 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2010, 17:18:13
wysłana przez Harbinger
22 Odpowiedzi
19031 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2011, 14:58:08
wysłana przez Semedi
3 Odpowiedzi
2955 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2012, 14:58:24
wysłana przez sievr
9 Odpowiedzi
4073 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2014, 01:09:06
wysłana przez theremin
4 Odpowiedzi
3474 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2019, 09:24:57
wysłana przez OMSON