Autor Wątek: Bardzo pilnie potrzebna opinia o Zmodowanym Jet city jca 50h!!!!!!!!!  (Przeczytany 2893 razy)

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Siemanko.Mam pytanie wszystko jest jak na razie w teorii,ale umówiłem się z gościem na tą głowę co o niej myślicie zależy mi na czasie.Jest to zmodowana JCA50 h Jedyna taka na znanym nam wszystkim portalu na a.Może ktoś mi pomóc.Gość wycofał z allegro więc nie zobaczycie(chyba na moją prośbę ;)).Napiszę jakie mody.
Lampy wymienione na nowe:
Pierwsza przedwzmacniacza na Tad 12ax7 selection,dodatkowo zasilana jest prądem stałym dla zmniejszenia przydźwięku.
Cała reszta lamp wymieniona na EHX przedwzmacniacz 3 x 12ax7, Lampy mocy2 x 6l6 WXT.
Dodany pot deph i poprawiona pętla efektów dodany rezystor i kondensator zmniejszając sygnał do 0 decybeli przez co nie ma problemu z analogami.Dodatkowo zmodowany kanał czysty(wyczyszczony) nie kranczuje do 5- 6 nawet na aktywach(wszystko to mody sloclone).Co myślicie.Powiem jeszcze że cena jest atrakcyjna.

Posty połączone: 24 Paź, 2014, 09:44:33
Sorki że podbijam,ale nikt nic nie powie?
« Ostatnia zmiana: 24 Paź, 2014, 09:44:33 wysłana przez Człekozębny »

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
mam niemodowane 100h, ja bym brał ale tu na forum były tylko jca22h więc wątpię że ktoś się wypowie. Z tego co czytałem te mody co opisujesz robią strasznie dobrze tej głowie.

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Modowałem kumplowi setkę i brzmi to zajebiście. Pokaż zdjęcia bebechów zobaczymy na jakim poziomie jest to wykonane.

Edyta:
@mophk kuffa zobacz kiedy gość potrzebował pomocy. Niepotrzebnie zasugerowałem się Twoim postem.
« Ostatnia zmiana: 28 Paź, 2014, 13:53:54 wysłana przez maślak »

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
pare dni temu, w czym rzecz? ja gadałem o kolumnie z DL przez miesiąc, a o wzmaku 2 tygodnie.

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Albo jestem już stary albo czytamy zupełnie inny tekst. Nieważne.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
@maślak on dołączył post 24 października ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline TomaszM81

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Zależy kto robił i jakich części użył... oraz mam nadzieje ze nic nie spartolił. sam posiadam JCA 50, a dokładnie JCA 5212RC, które przerobiłem na head i paczkę 2X12. U mnie problenmów z pętla nie ma, o dziwo są w firmowym headzie, ale combo a head to dwie różne konstrukcje chociaż oparte na tych samych lampach, head ma crunch i lead, combo Clean i crunch. Też sie powoli szykuje do modów - preamp na SLO100, depth mod, wymiana kilku kondensatorów i rezystorów i będzie ryczeć. BTW. lampy co ci wsadził EHX 6L6 WXT to trochu dupne są. Polecam Tung-Sol - miazga!

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Siemanko.W kwestii tych lamp.Rzeczywiście zastanawiam się nad wymianą na inne coś mi tam w nich nie gra.Nie mają takiej kompresji i selektywności jakiej oczekuje.Tung sol poprawią te parametry.Myślałem również o wymianie na el34.Co myślicie?Acha i tak naprawdę które tung sol wybrać,bo literek przy nich co nie miara :)
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2014, 12:22:20 wysłana przez Człekozębny »

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
Ja miałem JCA50H i cieszę się, że to czas przeszły. Przez pół roku trzy razy się zepsuła, a charakter brzmienia nie trafił w  moje gusta. Ani inna paczka ani uporczywe kręcenie gałkami nie było w stanie tego zmienić choć na początku jeszcze się łudziłem.
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Offline wolfer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Myślałem również o wymianie na el34.Co myślicie?

Tego bym nie radził chyba że chcesz oglądać fajerwerki... w sumie sylwester już tuż tuż  ;)
Jeśli chodzi o oznaczenie 6l6 WXT to prędzej są to lampy mocy ale Sovteka a nie EHX
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2014, 23:56:23 wysłana przez wolfer »
Jolana, eltron 100U, fuzz ....    ',, ',

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
48 Odpowiedzi
37377 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2010, 09:43:16
wysłana przez Harvest
2 Odpowiedzi
1892 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lip, 2012, 14:26:09
wysłana przez dan777
1 Odpowiedzi
2157 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2013, 16:57:02
wysłana przez Gwidon
6 Odpowiedzi
2859 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2013, 12:46:44
wysłana przez OMSON
0 Odpowiedzi
1080 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2016, 19:31:13
wysłana przez Człekozębny