Autor Wątek: Jet City JCA22H czy MG vintage 5  (Przeczytany 3559 razy)

Offline KENt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Jet City JCA22H czy MG vintage 5
« 20 Paź, 2014, 18:21:19 »
Witam

Stoję przed wyborem nowego wzmacniacza do mojej gitary na którym będę grał w głównie domu(może kiedyś wezmę go na próbę).Gram głównie metal,death metal i Metal progresywny.Czasem zagram coś lżejszego.Myślałem nad JCA22H i MG vintage 5.Osobiście bardziej podoba mi się Jet city.Czy to będzie dobry wybór ?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Tak.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Tak.
nie wypowiadaj sie jak sie nie znasz...
oczywiscie kolega Cie trolluje, poprawna odpowiedz to 'nie' :)
i always go full retard

Offline KENt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Tak.
nie wypowiadaj sie jak sie nie znasz...
oczywiscie kolega Cie trolluje, poprawna odpowiedz to 'nie' :)

Czyyyyli co będzie dobrym wyborem ??

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Podaję hasło: okoń.

Spoiler
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline KENt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
TOP BK widzę. Forum pomocne wluj

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Pewnie dlatego, że zakładasz kolejny z pięciuset podobnych do siebie tematów. Ale nie martw się, ja ci pomogę:

Spoiler

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Kiedyś na tym forum robiłem testy i JCA22h i MG Vintage 5W, poszukaj, to serio nie boli. Oba się sprawdzą, ale stoją po przeciwnych stronach typu brzmienia.

Tu masz w miarę obiektywnie oddane brzmienie JCA22h:



A tutaj ciut starsze i nie co gorszej jakości:



i MG Vintage 5:



No i jeszcze są dwie wersje Vintage 5W, różniące się ilością gain, tu masz w sumie wyłapane różnice:


Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline KENt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Kiedyś na tym forum robiłem testy i JCA22h i MG Vintage 5W, poszukaj, to serio nie boli. Oba się sprawdzą, ale stoją po przeciwnych stronach typu brzmienia.

Tu masz w miarę obiektywnie oddane brzmienie JCA22h:



A tutaj ciut starsze i nie co gorszej jakości:



i MG Vintage 5:



No i jeszcze są dwie wersje Vintage 5W, różniące się ilością gain, tu masz w sumie wyłapane różnice:



Dzięki za odpowiedź. mam jeszcze 2 pytania
Czy tym Jet city da się pograć w domu na kolumnie 112 v30 bez rozkręcania ?

Mam w krakowie do ogrania wzmacniacz GRUNTHELL 18W. Czy jest on warty uwagi ?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Dzięki za odpowiedź. mam jeszcze 2 pytania
Czy tym Jet city da się pograć w domu na kolumnie 112 v30 bez rozkręcania ?

Mam w krakowie do ogrania wzmacniacz GRUNTHELL 18W. Czy jest on warty uwagi ?

Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi na forum, poszukaj. Używałem każdego z tych wzmacniaczy w mieszkaniu, nie narzekałem. Miałem te wzmacniacze w następującej kolejności: MG Vintage > Grunthell Dual Channel Amp 18W > JetCity JCA22h. Każdy z nich inny, problem z Grunthell'em polega na tym, że nie wiesz dokładnie co kupujesz, z tego co wiem, mój był dość "wyjątkowy", jeden z pierwszych zrobionych. Tu masz jak to gada:

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Na Jet City nierozkręconym pograsz ale IMO brzmiało to co najmniej kutaśnie w moim odczuciu (zwłaszcza przester), jakiś taki mało nasycony :p Naiwiasem, clean w JCA łatwo się brudził i zawsze wydawał się taki jakiś "przydymiony" co nie znaczy że zły, kwestia gustu, na to też zwróć uwagę.

Offline TomaszM81

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
JCA 22H nie ma kanału czystego i tu jest pies pogrzebany, jeżeli ktos potrafi kożystać z potencjometrów w gitarze to jakiś tam czysty wydobędzie, natomiast JA pitolę na 50W Jet City w domu i daję radę. Wiadomo że lampę trzeba rozkręcic aby zabrzmiało, ale nie popadajmy w paranoję - jak chcesz rozkręcić wzmacniacz lampowy w domu, by wydobyć to co najlepsze z brzmienia lamp to polecam wzmacniacz 1W i 2X12 lub 4X12, a jezeli jesteś w stanie przełknąć stłumienie lampowego brzmienia w domu, by odetchnąć na próbie czy jam session to weź spokojnie 20, 30, 50W i niech moc będzie z tobą. W zależności od skuteczności lampy na granie z bebnami zalecam ninimum 15W, chcac popitolić czysto i niedopuścić do samoistego przesterowania lamp polecam min. 30W lampy.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
JCA 22H nie ma kanału czystego i tu jest pies pogrzebany, jeżeli ktos potrafi kożystać z potencjometrów w gitarze to jakiś tam czysty wydobędzie...

Kurde, no jak to jest, że wszędzie to ludzie piszą, a ja bez problemu uzyskałem fajniutki clean i to na vol 6/10? Hmmm...
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Nie mam problemu z cleanem w moim JCA 22H....po prostu go nie uzywam :devil:

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Znalazłem moją starą nagrywkę na JCA22h, wiosło to PRS Custom 22 z Painkiller'ami, konkretnie jest to neck na splicie, kolumna Buzzaro ST-B112 CV30:

Wlacz osadzony player soundcloud
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
30 Odpowiedzi
12751 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Paź, 2013, 20:37:31
wysłana przez sevenstringdjentlemen
15 Odpowiedzi
6426 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2013, 13:15:21
wysłana przez Gveir
18 Odpowiedzi
4930 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2017, 20:07:31
wysłana przez Myxu
5 Odpowiedzi
1784 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2017, 13:05:15
wysłana przez Bjørn
20 Odpowiedzi
5386 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2017, 17:29:03
wysłana przez zuraw