Autor Wątek: [NGD DIY] Epi LP Junior Black & White  (Przeczytany 2902 razy)

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
[NGD DIY] Epi LP Junior Black & White
« 08 Paź, 2014, 10:11:20 »
Wiosło do poskładania zdążyło już wylądować na giełdzie, ale ze względu na brak zainteresowania i przypływ "chcenia się" zabrałem się za wykończenie Epi LP Juniora, którego kiedyś kupiłem za grosze. Zmieniła się pierwotna koncepcja goldtopa (już mam jednego takiego Gibsona) i zdecydowałem się pomalować top na biało (gdybym robił to kolejny raz, chyba pomalowałbym cały korpus, a może nawet i gryf) tak, żeby powstał LPJ Black & White (tribute to Grzegorz Skawiński).

Użyłem lakieru syntetycznego w sprayu, uprzednio kładąc odpowiedni podkład. Wyszło całkiem dobrze, wykończenie w stylu satin. Grunt to przeszlifować top przed położeniem podkładu, potem przeszlifować podkład, lakier kłaść cieniutkimi warstwami (ja dałem jakieś 8-10 warstw) i po porządnym przyschnięciu jeszcze raz przeszlifować. Najdrobniejszy papier (800, 1200) na każdym etapie stosowałem na mokro. Na koniec wypolerowałem całość pastą. W efekcie top jest gładziutki, w paru miejscach widać jedynie pozostałości po poprzedniej operacji (drobne ślady po użyciu szlifierki oscylacyjnej na grubym papierze). Jedyne co mi nie wyszło do końca, to granice między topem a oryginalnym czarnym lakierem. Boczki zabezpieczyłem taśmą malarską (miejscami krzywo), ale porobiło się parę zacieków, które chciałem usunąć przy pomocy nitro. Niestety przez to obrys nie jest idealnie gładki, ale jest to przynajmniej kolejna nauczka dla mnie.

Z innych modyfikacji w stosunku do oryginału:
- pickguard (poprzednio czarny błysk) i ramka humbuckera (poprzednio kremowa) pomalowane zostały na czarny mat;
- wsadziłem mostek wraparound Wilkinsona;
- wymieniłem siodełko na Graphtech Tusq;
- wymieniłem HB na Wilkinsona w srebrnej puszce;
- wymieniłem potencjometr na Bournsa;
- zamiast potka Tone wsadziłem przełącznik z funkcją killswitcha (z czerwonym łebkiem, żeby było trochę jak u Bucketheada).

Fotki:





Refleksje:
Jeśli chodzi o malowanie, to jestem zadowolony, choć - jak wspomniałem wcześniej - następnym razem pomaluję cały korpus (osobny top wyszedł mi całkiem dobrze w przypadku Martcha, ale tam top olejowałem, więc nie było takiego problemu jak przy lakierowaniu).
Mam wątpliwości co do zastosowanego mostka - po założeniu strun zauważyłem, że struny B i G są przytłumione. Pokręciłem nieco prętem, bo gryf wydawał się odrobinę zbyt prosty, ale to nie pomogło. A akurat te 2 struny mają osobne ruchome siodełko na mostku, umożliwiające regulację menzury. W wolnej chwili wsadzę stary mostek i zobaczę, czy problem dalej występuje.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Nie trzymaj wiosła przy kaloryferze. ;)

Poza tym gratki. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Jeszcze nie grzejo. ;) Dzięki.
Poprzednio wiosło wyglądało tak:
Detale
Detale
A oryginalnie tak:
Suto wędlin kładź na chleb

Offline lerielu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • go the distance
Goldtop wyglądał fajnie (bez uszkodzeń które nastąpiły później), ale ten jeszcze lepiej. Gratsy.
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2014, 16:37:58 wysłana przez lerielu »
"something more" Sinch

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Bardzo schludnie i ze smakiem :) Offtopując ten VOX mnie zastanawia, da rade na próbach uciągnąć ósemkę w drop e?
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Dzięki. Na Voxie nie grałem niżej niż w A, więc trudno powiedzieć. Wiem, że piecyk potrafi zaskoczyć, wcześniej byłem nieufny wobec tych voxów, a tymczasem bardzo pozytywnie mnie zadziwił. Może @Stivo2005 miałby coś więcej do powiedzenia a propos ósemki, bo o ile dobrze pamiętam to też go używał.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Z jednej strony minimalistycznie, z drugiej elegancko, jak na moje ambiwalentne odczucia co do LP to ten zdecydowanie celuje w te bardziej pozytywne odczucia :D . Gratki.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
@Luke Wielkie dzięki.
Pogrzebałem przy mostku i trochę o nim poczytałem. Ciężko na tym ustawić sensownie menzurę, bo mimo że jest osobna regulacja dla B i G, to cały mostek jest głębiej osadzony na trzpieniach niż fabryczny wraparound. W efekcie nawet przy maksymalnym wysunięciu śrub regulujących menzurę, jest ona krótsza niż przy standardowym ustawieniu fabrycznego mostka. Poza tym wciąż występuje efekt tłumienia strun B i G. Muszę jednak wrócić do oryginalnego mostka. Ten jest bardzo ładny, ale chyba niezbyt funkcjonalny (opinie w internecie, które przeczytałem dopiero teraz, zdają się to potwierdzać).

E: Wsadziłem stary most i nie ma żadnego tłumienia. Coś jednak z tym Wilkinsonem jest nie tak. W każdym razie wreszcie da się na tym grać. Menzury idealnie się nie ustawi, ale uważam, że jak na tak niskobudżetowe wiosło sprawia się bardzo dobrze.
« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2014, 14:21:13 wysłana przez birthmark »
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Znajomy lutnik ode mnie z miasta twierdzi, ze na gitarach z 24.75 w ogóle jest ciężko menzurę dobrze ustawić :D ile w tym prawdy...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
6827 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2012, 15:06:48
wysłana przez Pneumonia2
24 Odpowiedzi
14186 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Wrz, 2012, 15:40:00
wysłana przez wuj Bat
8 Odpowiedzi
2811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2012, 22:02:59
wysłana przez TheBlueNote_7
1 Odpowiedzi
1178 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2015, 02:58:53
wysłana przez krechaSP