Autor Wątek: Giełda a aukcja na allegro  (Przeczytany 8051 razy)

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Giełda a aukcja na allegro
« 22 Wrz, 2014, 18:47:39 »
Przy okazji przeprowadzki odkryłem, że mam sporo gitarowej drobnicy (pickupy, mostki, kable...) której nie potrzebuję.
Chętnie wystawiłbym to tylko tutaj, ale nie mam czasu metodą prób i błędów ustalać ceny rynkowej, najchętniej wystawiłbym wszystko na aukcjach od 1 zł i dla ss.pl dał wysyłkę gratis. Zbanujecie mnie za coś takiego?  :devil:

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Odp: Giełda a aukcja na allegro
« Odpowiedź #1 22 Wrz, 2014, 19:18:54 »
Nie idę na to. Zaraz byłby początek procederu licytacji na forum a tego od początku chcieliśmy uniknąć. Giełda miałaby być najpierw a potem jak już nie możesz sprzedać to wystawianie na allegro. Taki bonus dla społeczności i obieg gratów ze znanego źródła, łatwego do zweryfikowania.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Odp: Giełda a aukcja na allegro
« Odpowiedź #2 22 Wrz, 2014, 20:29:17 »
No dobra. Tylko ja wcale nie jestem pewien, czy społeczność na tym zyskuje.
Myślę tak:

Za 1 zł na allegro i tak i tak sprzedam, informując o tym dodatkowo na ss raczej bym stracił niż zyskał (bo zniżka), ale nie robi mi to dużej różnicy - wolę, żeby ktoś z forum mógł wciągnąć fajny sprzęt.

Gdybym miał zrobić tak, jak proponujesz, to pewnie się skończy, że wystawię tutaj za drogo, nikt nie kupi, po czym i tak puszczę na allegro od 1 zł (już nie informując tu, bo mi nie wolno) i kupi ktoś spoza forum, do kompletu pewnie za mniej, niż forumowicze byliby skłonni zapłacić. I ponownie - nie chodzi mi tu o kasę dla mnie, tylko że fajny sprzęt ucieknie forumowiczom sprzed nosa.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Odp: Giełda a aukcja na allegro
« Odpowiedź #3 22 Wrz, 2014, 20:33:15 »
Dlaczego nie wolno? Wystawiasz od 1 zł, informujesz tutaj i tyle. Wiele osób tak robi, ja również. Nie wiem dlaczego miałbyś być zwolniony z mozolnego wypełniania formularza, skoro wszyscy musimy to robić :P
mniut i piah

Orange

  • Gość
Odp: Giełda a aukcja na allegro
« Odpowiedź #4 03 Paź, 2014, 23:56:28 »
@firejump 
Podeslij mi fotki i opis to ci wycenie. Jak znam zycie to czesc od razu zakupie... :D :D

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Giełda a aukcja na allegro
« Odpowiedź #5 04 Paź, 2014, 10:37:25 »
No dobra. Tylko ja wcale nie jestem pewien, czy społeczność na tym zyskuje.
Myślę tak:

Za 1 zł na allegro i tak i tak sprzedam, informując o tym dodatkowo na ss raczej bym stracił niż zyskał (bo zniżka), ale nie robi mi to dużej różnicy - wolę, żeby ktoś z forum mógł wciągnąć fajny sprzęt.

Gdybym miał zrobić tak, jak proponujesz, to pewnie się skończy, że wystawię tutaj za drogo, nikt nie kupi, po czym i tak puszczę na allegro od 1 zł (już nie informując tu, bo mi nie wolno) i kupi ktoś spoza forum, do kompletu pewnie za mniej, niż forumowicze byliby skłonni zapłacić. I ponownie - nie chodzi mi tu o kasę dla mnie, tylko że fajny sprzęt ucieknie forumowiczom sprzed nosa.

Mam dla Ciebie rozwiązanie - wystaw to po prostu tutaj za grosze ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość