Autor Wątek: Jackson vs. Ibanez  (Przeczytany 18483 razy)

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
Jackson vs. Ibanez
« 22 Wrz, 2014, 11:48:27 »
Witam.

Być może.... bardzo być może uda mi się nabyć jedną z tych dwóch gitar.:

Ibanez
http://www.thomann.de/pl/ibanez_rg8_bk.htm
(tylko, że biała i niestety ma nieszczęsne pęknięcie korpusu przy łączeniu z gryfem :( chociaż z doświadczenia wiem, że nie zawsze ma to wpływ na brzmienie)
Jackson:
http://www.thomann.de/pl/jackson_js32_8q_dinky_tr.htm

Proszę o opinie tychże gitar.
Dzięki.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #1 22 Wrz, 2014, 11:55:26 »
Wzialbym ibka ze wzgledu na skale i rozstaw strun. Na grupie na fejsie wisi jeszcze jacek 8 za 1100 z kejsem. Takze cena moze jednak zadecydować.

W kazdym badz razie bedzie to lepsze od hellraisera :D
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #2 22 Wrz, 2014, 11:56:11 »
Grałem i na tym i na tym. Kupiłem Ibaneza, dłuższa skala i lepiej mi leży. Od Jacka bardzo było czuć taniość w łapach. Zresztą od Ibaneza też, ale troszkę mniej.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #3 22 Wrz, 2014, 13:04:42 »
Zdecydowanie Ibanez. The one and only. Jacksona miałem w łapie i po 10 minutach chciałem go wypierdolić w kosmos. Jak kocham ósemki, to tę chciałem rytualnie spalić. Ni to brzmiało, ni to manualnie.


W kazdym badz razie bedzie to lepsze od hellraisera :D

Bez przegięcia. W życiu bym nie porównał RG8 do C-8. C-8 to IMHO zupełnie inna liga.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Kacper

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #4 22 Wrz, 2014, 13:06:28 »
Gdy szukałem 8ki dla siebie grałem na obu. Od Jacksona odrzuciło mnie badziewne wykonanie. Byc moze to wina sztuki, ktora mi sie trafila - progi haczyly o palce i wyłaziły z przesuszonej na wiór podstrunnicy. Plus krótką skala...
Wybrałem Ibaneza. Zamawialem z thomanna, jednak z nim tez byly nieprzyjemności. Gryf byl krzywo umieszczony w gnieździe korpusu. Wiem, ze to częsta przypadłość gdy wybiera sie gitary z tańszego przedzialu. W szczególności od Ibaneza ;) Na szczęście dział zwrotów w thomannie nie robil problemów i wymienili mi gitarę na nową.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #5 22 Wrz, 2014, 13:14:29 »
Inna liga owszem, ale schecter zjebal sprawe z mahoniowymi gryfami w osemce. Wstawiając uber ciemne EMG tez nie zaplusował, miałem w łapsku rg8 i jak damiena elite.
 
O ile jacek cow (7 w F#) sobie radził z hebanem i bolt onem o tyle C8 ze swoim ntb i rołzłudem na przesterach sobie nie radził.
Oczywiscie jest kilku ludzi którym się to spodoba, ale to nie to czego oczekujemy od ósemki patrząc na tosina czy inne "modern" rzeczy. :)
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #6 22 Wrz, 2014, 13:49:24 »
C-8 nie jest ntb, tylko set-neck. Wywal EMG, wstaw BO, albo insze pikapy i masz inne wiesło, jak Ci za bardzo muli. Szczerze? Gdybym ja miał wtedy taki hajs, i do wyboru RG8 a C-8, to długo bym nie myślał i brał C-8. Jakby był muł, wjebałbym coś co odmuli i jazda. Stał na giełdzie C-8 czarny z BO i miałem myśl, czy by nie posłać w diabły RG8, ale nie zdążyłbym ;) Wykonanie i feeling Hellraisera biłe na głowe Ibaneza. Co nie znaczy, że nie lubię tego lotniskowca :)

Poza tym między buty bym wsadził tezę, że palisander ma aż tak wielki wpływ na to, że C-8 tak muli.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #7 22 Wrz, 2014, 14:00:37 »
Ten czarny C-8 z BO był mój akurat, wykonanie i feeling - wszystko fajnie. Tylko to dalej mahą z mahonę :)
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #8 22 Wrz, 2014, 21:07:39 »
No pacz no :D co kto lubi, ale ja to nie jestem specjalnie wiarygodny, bo ukochałbym chyba każdego Schectera  :love:
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #9 22 Wrz, 2014, 23:34:58 »
Ibanez odpadł niestety....
Ale pojawił się na horyzoncie Shecter Omen 8 :P

Taki oto:
http://olx.pl/oferta/schecter-omen-8-gitara-elektryczna-CID751-ID6fT5z.html#a02a3184d3     

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #10 23 Wrz, 2014, 09:18:59 »
No pacz no :D co kto lubi, ale ja to nie jestem specjalnie wiarygodny, bo ukochałbym chyba każdego Schectera  :love:

...poza Omenem :D

Nie no, nie ma wstydu, Omen zły nie jest, ale w bezpośrednim porównaniu u mnie wygrał RG8, mimo wszystko i mimo mojej miłości do Schectera. Gdyby był dostępny Demon 8, to rozmowa byłaby prowadzona na zupełnie innym poziomie, ale niestety, ta gitara chyba nigdy do Polski nie dotrze... :(
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #11 23 Wrz, 2014, 15:05:35 »
Jestem w pełni świadomy jakości tych gitar. Trochę się podrasuję i będzie śmigać :P

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #12 29 Wrz, 2014, 23:00:37 »
mam deja vu z fejsbunia.

OT: czy ten ibanez jest już lepszej klasy wiosłem? opłaca mu się wrzucić lepsze pickupy? @OP: jakie podrasowania przewidujesz? może dla siebie coś znajdę

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #13 01 Paź, 2014, 15:58:31 »
OT: czy ten ibanez jest już lepszej klasy wiosłem? opłaca mu się wrzucić lepsze pickupy?

A co to znaczy "lepszej klasy"? Na pewno jest lepszy niż seria GRG, ale kurz zbiera tak samo. A to, czy opłaca się wrzucać lepsze pickupy zależy tylko i wyłącznie od tego, czy gitara będzie Ci się podobać na tyle, żeby chcieć się bawić w takie rzeczy. Ergo przystawki możesz zmienić zawsze, z wymianą gryfu albo body może być trudniej.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #14 01 Paź, 2014, 16:28:52 »
lepszej klasy na tyle, że jest to coś bardziej sensownego niż kx-5 warta 400zł z pickupem za 700zł. Chodzi mi o to, czy mam się nastawiać, że rg8 to gitara na dłuższy czas czy raczej będę ją zmieniał asap na RGA8 i nie opłaca się w to inwestować. Chociaż póki co, mi bardzo leży(wygodniejsza od mojego westone'a 6str i brzmi o niebo lepiej)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #15 01 Paź, 2014, 17:19:19 »
No to skoro Ci pasuje to nie uważasz, że pytania które zadajesz są zbędne? Pasuje - bierz.

Jak RGA8 to tylko takie:

. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #16 01 Paź, 2014, 19:57:43 »
pytanie wzięło się z tego, że czytam topic o BKP, co prawda doczytałem do gdzieś 5 strony z 16 ale do tej pory odnoszę wrażenie że "byle jakie" pupy do 300zł mogę pakować ale takie bkp to już dopiero do badyla za 3k+. Na przykład nie wiem czy jest jakikolwiek sens pakowania do mojej obecnej czegokolwiek skoro jest wykonana z lipy, czy to w ogóle zabrzmi..


eh potrzebuję kogoś na priw, kto by mi wyjaśnił sporo rzeczy - dopiero zaczynam temat w sumie.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #17 01 Paź, 2014, 21:46:02 »
Lipa to dobre drewno. Gorzej, gdybyś miał gitarę z kaktusa. Wtedy to tylko EMG.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #18 01 Paź, 2014, 23:29:26 »
@mophk  lipa jest o tyle ceniona ze jest brzmieniowo w miare neutralna i sprawdzona. Konstrukcyjnie to ;-)calym slowa znaczenu lipa ale wielu , b.wielu sobie chwali. Cena gitary nie ma znaczenia, wazne jest jak gra .
Jesli nie jest "glucha" to warto . Pipaki zawsze moga zostac z Toba skoro beda wiecej warte jak wioslo ;)

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #19 02 Paź, 2014, 00:09:09 »
problem w tym, że jestem chyba (jeszcze) głuchy. w tamtym temacie był film porównujący warpigi i sh6 i szczerze mówiąc brzmiało to dla mnie bardzo podobnie, a dla was (sądząc po postach) różnice były dość spore, ja różnicy między ceramic lub alniko nie słyszę też. Wiem wiem, sporo osób tutaj albo pracuje przy gitarach lub gra od xx lat, więc mnie to nie dziwi. Przyjdzie z czasem.

a teraz dla odmiany, jakie pickupy mógłbym swojej gitarze sprezentować aby mieć więcej gainu i trochę lepszy sygnał? nie wiem, limit 500zł? prawdopodobnie pasywy, żeby było mniej problemów z wymianą.

ibek wg mnie (o ile dobrze rozumiem) nie jest głucha i fajnie gada.. fender 15W gada o niebo lepiej z nią niż z westonem. Wychodzi mi bokiem to bycie samoukiem - jakbym shitpostował proszę mi to wytknąć.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #20 02 Paź, 2014, 12:01:55 »
Być może nie słyszysz różnic, bo masz kiepski odsłuch. Czasem, żeby wysłyszeć różnicę w nagraniach (zwłaszcza na jutubie) potrzebne są dobre monitory odsłuchowe albo bardzo dobre studyjne słuchawki.

A w skrócie - różnica IMO między ceramic a alnico jest taka, że ceramic ma więcej żylety w brzmieniu. Dlatego ja np. wolę bardziej "okrągłe" alnico. ;) Kwestia gustu.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #21 02 Paź, 2014, 12:42:54 »
@mophk  czy ja dobrze rozumiem, ze porównujesz brzmienie gitary na 15W fenderze i na Westonie ? Jeśli tak to nic dziwnego ze nie słyszysz róznicy. No i to ogrywanie na YT , no niestety nie możesz na tym bazować.   A do 500zl to szukaj używek i zacznij od typowych zmian dokonywanych przez ludzi w tych gitarach. Musisz mieć jakąś wyjściową.

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #22 02 Paź, 2014, 12:56:32 »
nie nie, mam gitarę westone i ibaneza rg8 i porównuję obie na tym samym wzmaku - fender frontman 15g (wspólny mianownik, nie?) i wg mnie brzmi ibanez o jakieś dwa nieba lepiej. wiem że ten fenderek jest po prostu kupą w takim porównaniu.

@commelina chodziło mi o ten film porównawczy z tamtego tematu o BKP. O ten: dla mnie brzmią bardzo podobnie. co do używek, mógłbyś mi coś polecić? czy to już kwestia na inny temat?

@Bjørn dzięki za wyjaśnienie

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #23 02 Paź, 2014, 13:11:57 »
IMO kup dobry piec a nie pickupy ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Jackson vs. Ibanez
« Odpowiedź #24 02 Paź, 2014, 13:18:27 »
Do 8mki to raczej PODa czy inne bajery.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Jackson

Zaczęty przez Wojdus Custom shop

1 Odpowiedzi
3870 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2007, 17:48:41
wysłana przez lord_awesomeguy
20 Odpowiedzi
12685 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2008, 01:19:17
wysłana przez pan mikos
12 Odpowiedzi
5852 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2014, 20:51:38
wysłana przez Mother Puncher