Autor Wątek: Kącik produktów Apple - iPhone, iPad, Mac, etc.  (Przeczytany 148420 razy)

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Ja nie muszę sprzedawać ;)
Leży bo kupiłem 5 i wrzuciłem do szuflady.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
@bandit112 do dzwonienia, smsow i maila na 100% bedzie OK. Ciezkie aplikacje jak Facebook beda sie dluuuugo uruchamiac. Na JamUp bym w ogole nie liczyl. A tak w ogole, to dozbieraj i kup 4 (a najlepiej 4s), bez porownania lepszy ekran i aparat. Na 4 wiem, ze JamUp dziala, wolno ale cos tam mozna pograc.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Dzięki.


Nie mam ochoty dokładać do iphona 4, bo nie chcę się na siłę pchać w apple i nie interesują mnie te wszystkie zabawki do pogrania na gitarze przez smartfona... Po prostu dostałem ofertę tego 3GS i myślałem, że jest więcej wart. No nic, odpuszczam, dzięki jeszcze raz.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Joł,
jako że mój wierny laptop Samsunga spłonął bohatersko przy karkołomnej próbie reinstalki nowatorskiego systemu win8 (serio - puścił siwy dym wszystkimi dziurkami) - przymierzam się do kupna stacjonarnego Imaca. W związku z tym pytania:

1. Którego kupić? (jestem zdecydowany na nowego, ale jeśli ktoś z Was ma w miarę świeży model do pchnięcia za sensowny kesz - dajcie znać).

2. 21,5" mi styka

3. Potrzebuję go do czynności ogólnowojskowych (maile, edytor tekstu, gołe baby, interweb, filmy, muzyka), BYĆ MOŻE w końcu się złamię i kupię Protoolsa z jakimś interfacem do rejestracji moich krzywych pilotów. Poza tym chciałbym, żeby bezboleśnie śmigały gierki z serii Total War - resztę pierdolę.

4. W co zainwestować w sensie upgrade'u - dysk flash? Więcej ramu? Lepsza grafika (NIE BĘDĘ go używał do zaawansowanych aplikacji graficznych)? Nie chcę wydać 2 koła ekstra, żeby podnieść osiągi o 5%. Chodzi mi tylko o kilka lat użytkowania ze spokojną głową.

Z góry dziękuję za wszystkie sensowne odpowiedzi. Za bezcenne porady pecetowców również dziękuję. Pecetów miałem w życiu z 15 i więcej nie chcę. Tak - wiem że mogę sobie złożyć za tę cenę cztery pecety i zabić nimi Putina. Tak, wiem że Protools jest droższy od zajebanego z torrentów kjubejza.






Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Ja właśnie dzisiaj odebrałem i siedzę teraz instaluję co trzeba. Jeszcze rodzina nic nie wie ;)

Z tych trzech podanych w linku poniżej wybrałem ten model 21,5" po prawej stronie, w standardowej konfiguracji:
http://store.apple.com/pl/buy-mac/imac

Używam głównie do obróbki zdjęć (Photoshop,Lightroom) i pracy przy video (After Effect), to ostatnie przy renderach potrafi skupić uwagę komputera tylko i wyłącznie na jednym ;)
No i sobie lepię techno i djenty w Abletonie ;)
Niby do video mogłoby być więcej ramu ale nie robię rzeczy pokroju Transformersów więc nie widziałem sensu aby dokładać prawie 900 zł.
Tyle, że warto w tej kwestii (tj RAM-u) się zastanowić bo w 21,5" RAM jest zamocowany na stałe i nie da się później dokupić i dołożyć.


Z tego co piszesz wynika, że raczej jeden z tych tańszych modeli styknie.  Mój dotychczasowy laptop ma gorsze parametry ale jakoś dawało radę muzykować w Audition czy Abletonie. Co prawda czasem się zapychał trochę ale może dlatego, że zawsze miałem Vistę.

W gry nie gram, więc nie wiem nic na ten temat.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Wroo Dozbieraj i kup lampę ... taką do pokoju kobita sie ucieszy ;)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ale stojonco, czy wiszonco?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
4. W co zainwestować w sensie upgrade'u - dysk flash? Więcej ramu? Lepsza grafika (NIE BĘDĘ go używał do zaawansowanych aplikacji graficznych)? Nie chcę wydać 2 koła ekstra, żeby podnieść osiągi o 5%. Chodzi mi tylko o kilka lat użytkowania ze spokojną głową.
Ja bym polecił dysk flash. Jest ciszej, i znacznie szybciej. Tylko trzeba uważać, żeby mieć możliwie dużo wolnego miejsca.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Ja mam już ponad 3-letniego Macbooka Pro i wszystkie dotyczasowe Total Wary mi śmigają (może nie na full detalach, ale bez przesady :v), więc o nie akurat bym się specjalnie nie martwił przy nowych modelach jabłek ;) Dysku SSD nie mam, ale na pewno zamierzam teraz kupić - bardzo polecam, bo daje +1000 do komfortu użytkowania komputera, wszystko śmiga jak błyskawica, a komp jest gotowy do użytku w pół minuty po wciśnięciu przycisku POWER. :D

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
A jak z tymi dyskami Fusion, ktos ma? Bo ja sie przybieram do iMaca (z ebay) i SSD ciezko trafic, za to fusion jest troche.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
@Johnny ic byc fanbojem androida gdzies indziej.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
No a kurwa kulturalnie ostrzegałem. MOAUHAHAHAHAHHEHEHR HRHHHYHYHYHYHYHY.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
A jak z tymi dyskami Fusion, ktos ma? Bo ja sie przybieram do iMaca (z ebay) i SSD ciezko trafic, za to fusion jest troche.
Sam sobie odpowiem. Fusion drive daje rade. W normalnej pracy kompa czuc jakby to byl takiej sredniej klasy SSD, wiec sporo szybciej niz normalny dysk 7200 ale wolniej niz te zajebiste SSD. Programy uruchamiaja sie szybko, praktycznie natychmiast. Nie probowalem jeszcze operacji na plikach robic, kopiowac itd.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Chopy, przyznam się szczerze, że jeszcze nie szukałem informacji po necie, ale od aktualizacji iOSa do 8, aż po ostatnie 8.1, WiFi zaczęło żyć własnym życiem. Połączenie często zostaje utracone, a mój Air nie reaguje ani na prośby, ani na groźby - po prostu nie i chuj, nie połączy się. Nie macie podobnych problemów?

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ipad trójka gubi sieć, ale raczej raz na kilka dni, niemniej na tyle często, ze zauważalnie. Air2 za to się przycina i żona mi się wkurwia. Zdecydowanie gorsza płynność, niż na starszym systemie. Oba na 8.1

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Przy dobrym zasięgu wi-fi, na 4S i 6+ problemów nie zauważyłem. Oba na 8.1.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
5s dziala dobrze, ipad w sumie tez (tyle, ze wolny sie zrobil po aktualizacji).

A pytanie mam, da sie w OSX zrobic tak zeby przy normalnym uzytkowaniu dzwiek lecial z wbudowanych glosnikow, a tylko GarageBand i Logic szedl przez interface i monitory? Oczywiscie bez przepinania kabli za kazdym razem jak se logica odpale.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Jeżeli GarageBand i Logic nie mają własnych ustawień wyjścia audio, to może być problem bo w ustawieniach OSX można wybrać tylko jedno. Ja korzystając z Pod'a GX zawsze przestawiałem wyjście na Line Out w Podzie (normalnie mam puszczone po HDMI), teraz w z iRig'iem korzystam z wyjścia słuchawkowego w laptopie.

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Dlatego nigdy nie aktualizuję ajpla.
Mam Air'a na 7ce na której wyszedł i z premedytacją na niej zostanę dopóki się sprzęt nie zrąbię. Zero żalu, wszystko śmiga idealnie.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Ja swojego iPada 2 mam jeszcze na sofcie 5.ileś, gdyby nie to, że sporo appek nie chce już działać, też jestem z niego w 100% zadowolony, bo śmiga aż miło. Macbooka do Yosemite też nie zamierzam aktualizować, jest brzydki i działa wolniej, Lion jeszcze ani razu mi nie przyciął przez ponad 3 lata.

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Ja wyznaję teorię, że trzeba zostać przy wersji na której dany sprzęt był wypuszczony. Optymalizacja soft<->hard i takie tam pierdy.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ja swojego iPada 2 mam jeszcze na sofcie 5.ileś, gdyby nie to, że sporo appek nie chce już działać, też jestem z niego w 100% zadowolony, bo śmiga aż miło. Macbooka do Yosemite też nie zamierzam aktualizować, jest brzydki i działa wolniej, Lion jeszcze ani razu mi nie przyciął przez ponad 3 lata.

Zaktualizowałem sobie system do Yosemite i wcale nie działa wolniej. Mogę się wypowiadać w samych superlatywach, nawet nowy wygląd bardziej mi odpowiada. Co innego ipad na 8.1... same problemy (ale akurat wifi działa dobrze).
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
No właśnie to stoi pod lekkim znakiem zapytania, u niektórych bangla dobrze, ale są przypadki, gdzie system zwalnia. Poczekam na pełną, solidną optymalizację, jak już wszystkie premierowe bugi wyjdą na jaw i zostaną poprawione. :)