Autor Wątek: Dobry pickup do Ibaneza, Seymour Duncan sh-5 czy może coś innego?  (Przeczytany 5280 razy)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Siema, nadszedł czas wymiany pickupa (bridge) w moim Ibanezie rgd7421 (korpus-lipa, podstrunnica-palisander) pierwotnie miał być bkp nailbomb, jednak stwierdziłem że trochę drogo jak za pickup i szukam czegoś tańszego, moją uwagę przykuł Seymour Duncan sh-5, miał go ktoś z kolegów forumowiczów? szukam pickupa w miarę uniwersalnego, selektywnego, dobrego do cleanów i mocnego do przesterów raczej nowoczesne brzmienia (Hacktivist, Tesseract)

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Jak chcesz selektywnośc i clean to ceramik jest dobrym tropem - jednak sh5 lepiej siedzi w mniej surowych wiosłach. Sh6 imo bardzo fajnie siedzi w lipie, nawet z klonową podstrunnicą.
Sh11 na alnico tez nie powinien być złym pomysłem. W washburnach jako stock robi dobrą robotę.

Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
U mnie w podobnym wiośle (RG7321) bardzo dobrze sprawdził się Juggernaut, a wymagania miałem podobne do Twoich. Myślę, że oszczędzanie w tej sytuacji trochę mija się z celem, a jak koniecznie musisz, to SH-6.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
jednak biorę Bkp nailbomb, nie ma co oszczędzać na brzmieniu  ;)

Offline snapkejs

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Ma95 a sd sh 10 bedzie dobrze brzmial w lipie?

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Miałem SH5 i zbyt jaskrawy to on był już w mahoniowej desce a co dopiero w lipie...,zgadzam się z przedmówcami BKP JEST WART ABSOLUTNIE KAŻDEJ WYDANEJ ZŁOTÓWECZKI - nie ma co oszczędzać. Kilka dni temu kupiłem nailbomba i tak mi zapierdala , że nie mogę oderwać się od wiosła, które leżało pół roku nie grane. Nie wiem jednak jak zagra w lipowym korpusie, spróbuj to podzielisz się opiniami choćby ja sam jestem ciekaw jak mógłby tam zagrać ( bo mnie korci żeby sobie do axisa wrzucić, choć mam tam świetnie grającego blackhawka, a powszechnie wiadomo, że lepsze jest wrogiem dobrego ). SH6 też chwalę ,niezła opcja jeśli nie zainwestujesz w BKP ,ale może być mało basu w lipie...

Posty połączone: 15 Lis, 2014, 14:55:54
Aha i szukaj okazji, ja swojego nailbomba wyhaczyłem za 380PLN.  :lol:
« Ostatnia zmiana: 15 Lis, 2014, 14:55:54 wysłana przez lordgreg33 »

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
ja wyhaczyłem za 350  :P i jestem bardzo zadowolony, mega uniwersalny pickup a rozłączanie cewki to już w ogóle bajka, polecam

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Ale co wyhaczyłeś za 350 zł ? Nailbomba ? Już zamontowałeś w ibku ? To pisz plissssssss co i jak.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
tak nailbomba, siedzi w ibku, gitara w końcu ożyła, brzmienie nie jest mulaste, wręcz jest bardzo jasne i selektywne, wszystko jest cacy, przester kopie dupsko  :headbang: a i clean też jest ok, no i faktycznie trochę mało jest basu w lipie
« Ostatnia zmiana: 15 Lis, 2014, 16:30:56 wysłana przez IndependenT »

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
@IndependenT Nailbomb mi dobrze robił w Ibku o takiej konfiguracji jak Twoja. Można powiedzieć, że to pewniak :) Mas ceramika czy alnico?

Mogę też polecić D Activatora, mam go obecnie i przyznam ze dobrze się sprawuje jak na Dimarzio ;p
power to a being never dies

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
@IndependenT Nailbomb mi dobrze robił w Ibku o takiej konfiguracji jak Twoja. Można powiedzieć, że to pewniak :) Mas ceramika czy alnico?

Mogę też polecić D Activatora, mam go obecnie i przyznam ze dobrze się sprawuje jak na Dimarzio ;p

Dzisiaj na własnej "skórze" przekonałem sie, że nie można :(  No nie zagrał jakbym sobie tego życzył, lub jak na podstawie własnych doświadczeń uważałem.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
W końcu jakiś wyjątek od reguły :)
power to a being never dies

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
12614 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Kwi, 2009, 21:07:41
wysłana przez hofiman
34 Odpowiedzi
21920 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2009, 12:32:44
wysłana przez domas
33 Odpowiedzi
20479 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2010, 14:47:13
wysłana przez maślak
12 Odpowiedzi
12601 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2014, 09:14:19
wysłana przez aciek_l
9 Odpowiedzi
2402 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2017, 21:27:18
wysłana przez Stivo2005