Autor Wątek: Kontroler midi Behringer FCB1010 - UnO mod  (Przeczytany 6053 razy)

Offline lefty

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
Kontroler midi Behringer FCB1010 - UnO mod
« 12 Wrz, 2014, 22:56:18 »
Mam pytanie czy jest ktoś na forum kto używa tego kontrolera z tym modem?

http://www.ossandust.be/order.php

Interesuje mnie jak to zrobić lub kto może to zrobić w Polsce. Świetnie byłoby gdyby znalazł się ktoś taki z Wrocka lub okolic.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
mam oryginalne Uno, w sensie zamówiłem zapłaciłem zainstalowałem

Offline lefty

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
Zamówiłeś z tej strony którą podałem, czy od kogoś z Polski?

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej

Offline lefty

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
Rozumiem, że układ zamawiasz już zaprogramowany i wystarczy go tylko fizycznie podmienić?
Drugie pytanie - strona poświęcona  jest modyfikacji pod Kempera i zastanawiam się czy ma to znaczenie jeśli ja chcę żeby mój FCB1010 współpracował z G-major? Czy może być taka sytuacja, że coś może nie chulać?
Sorki za, może naiwne pytania ale wcześniej używałem zwykłego pedalboarda i na razie tematy midi są dla mnie skomplikowane.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Mam FCB z Uno (kupionym bezposrednio ze strony ossanddust), z GMajorem wspolpracowal bez problem - jak najnormalniejszy w swiecie sterownik midi. Inna sprawa, że ja nie używalem stompboxow, tylko presetow i to raczej malo rozbudowanych.

Niemniej działa. Poza tym soft na PC ulatwia konfigurowanie FCB z UnO, skaknie po pedalach jest wkurwiajace.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
generalnie - co warto chyba wziąść pod uwagę - fcb1010 działa szybciej (w sensie przełączania brzmień etc.) po podmianie EPROMu bo m.in. EPROM minimalizuje ilość komunikatów MIDI jakie są wysyłane.

tak - kupiłem dedykowany do KEMPERa.

Offline lefty

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
Dzięki za pomoc.

Offline lefty

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
Wracam do tematu bo może się komuś przydać.

Chip UnO można kupić w Polsce za 50zł+przesyłka :D. Na "Gitarowych Gratach na Sprzedaż" ogłasza się koleś. Kupiłem i wszystko śmiga OK.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1480695038851771&set=gm.585514691559125&type=1&theater

Offline annih1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Dzięki za link :) skorzystałem :)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
jedna być może istotna czasem rzecz: niektóre FBC1010 trzeba kalibrować (mam na myśli pedały ekspresji). robi się to w prosty sposób, 2 minuty roboty.

druga istotna rzecz - do Kempera (nie wiem jak do innych hostów) pełna funkcjonalność Uno jest po podkłączeniu dwukierunkowym MIDI (czyli dwa kable).

polecam tą pigułkę (aczkolwiek kalibracja pedałów ekspresji jest lepiej opisana w manualu Behringera):

http://www.voes.be/fcb1010/

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Ja też dziękuję za info o sprzedającym uno w Polszcze, kupiłem, zamontowałem i zaprogramowałem dzięki nieocenionej pomocy Łukasza Matyska ( dusza człowiek !!! ) pod swojego Axe 2.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
7209 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Kwi, 2012, 22:35:34
wysłana przez sylkis
4 Odpowiedzi
3466 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2012, 18:11:48
wysłana przez danati
1 Odpowiedzi
1762 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2015, 14:10:29
wysłana przez EMcustom
0 Odpowiedzi
1201 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2015, 19:33:08
wysłana przez IgoR_KilleR
7 Odpowiedzi
3078 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2017, 12:39:22
wysłana przez IndependenT