Autor Wątek: Przesiadka na cyfrę-jak to wszystko podłączyć 0.o  (Przeczytany 1819 razy)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Siemka. Po 2 miesiącach spędzonych na malowaniu przyszedł czas na niekontrolowane wydawanie pieniążków. Jako że z zespołem idziemy coraz bardziej w synty/elektronikę ja też chcę/muszę się dostosować.

Mój rig ma wyglądać w następujący sposób: Gitara-Axe-Alto(sterowane FCB), a do tego komputer z klawiaturą sterującą i na koniec też do Alto. Oczywiście chciałbym mieć to wszystko zintegrowane w Abletonie, tak żeby FCB kontrolowało DAWa i AXA.

Będę potrzebował interfejsu audio(jakiego?), interfejsu MIDI(jakiego?), coś jeszcze?

Pomóżcie, bom jeszcze zielony.

Ello.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Jakikolwiek interfejs audio z midi, byleby byl stabilny.

Sterowanie nasteoujaco: fcb midiout-axe midiin, potem z axe midi outem do midi in interfejsu.
Oczywiscie axe na osobnym kanale midi (np 1, nie moze byc na omni).

Klawiatura sterujaca jak bedzie na usb, to nie ma problemu podlozysz ja jako osobny interfejs midi w abletonie. Jezeli nie na usb to wyjscie z axa wbijasz w wejscie klawiatury i dopiero na interfejs. Postawiasz osobne kanaly midi i powinno banglac.

Axe proponuje wpuscic w wejscie interfejsu zrobic hardware monitoring i przez interfejs wypuscic na alto (chociaz to chyba najbardziej badziewiasty glosnik jaki slyszalem niestety), sygnal z dawa sobie ustawic na odpowiednim poziomie,zmiksuje sie z tym co z axe i nie bedzie latencji.

Jakby cos jeszcze to pisz

Co do interfejsu - mam steinbergera mi4 do puszczenia, do takiego zastosowania powinien byc dobry, bezlatencyjny odsluch tego co z axe i dobre przetworniki, o interfejsie midi nie wspomne.
« Ostatnia zmiana: 03 Wrz, 2014, 14:21:32 wysłana przez benkai »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
16272 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Gru, 2011, 10:18:34
wysłana przez wuj Bat
8 Odpowiedzi
2806 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2012, 13:31:47
wysłana przez ralphe7
20 Odpowiedzi
6351 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2012, 16:55:09
wysłana przez Smysław Żegota
14 Odpowiedzi
5682 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2012, 08:24:58
wysłana przez sylkis
11 Odpowiedzi
2522 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2017, 21:07:13
wysłana przez Yony