Autor Wątek: Jackson DK2M Trans Red 2007 MiJ  (Przeczytany 12389 razy)

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
Jackson DK2M Trans Red 2007 MiJ
« 30 Sie, 2014, 15:58:52 »
Temat troszkę w formie NGD, bo choć gitarę mam już ponad miesiąc, dopiero teraz wpadły fundusze by uzbroić ją w pipki i sprawdzić jak to naprawdę hula.
Konstrukcja to klasycznie dla serii DK2 olchowy korpus z fornirem klonowym na topie, a gryf to oczywiście klon. To co przekonuje do DK2M to z pewnością nietuzinkowy design. Moim zdaniem ten transparent red (zakochałem się z dnia na dzień i nie dawała mi spać póki nie pojechałem jej kupić) to kapitalne wykończenie może i jedno z ładniejszych jakie widziałem w serii DK2. Z czarnymi humbuami wygląda bardzo ascetycznie i chyba tego oczekuję od tej gitary. Z dechy gra głośno, dość fajnie rezonuje. Selektywność dźwięków jest zadowalająca, nie gra zbyt mocno basem, powiedziałbym, że brzmi dość jasno. Zamontowany przeze mnie set TB6-SH2 nie do końca się sprawdza. O ile SH2 brzmi zgodnie z oczekiwaniami, to TB6 który był moim ulubionym humbuckerem do tej pory brzmi tutaj zbyt jasnym i zwartym dzwiękiem na przesterach zwłaszcza w zestawieniu z moim dość mocno grającym górą wzmakiem. Dlatego też jestem na etapie poszukiwania TB4 które w tym wiośle odnajduje się znacznie lepiej. Do wykonania nie mam zastrzeżeń, choć jestem dość upierdliwy, żadnych baboli nie znalazłem. Nie pojawiło się nawet typowe dla Dinkych pęknięcie lakieru przy kieszeni gryfu. Progi oszlifowane wzorowo, markery osadzone tak samo (jedyne do czego mógłbym się przyczepić to trwałość progów, które wykazują znacznie większe zużycie niż w dwóch innych kilka lat starszych Jackach będących w moim posiadaniu). Profil gryfu inny niż w zwykłym DK2, wydaje się odrobinę grubszy i mniej spłaszczony. Tyle ode mnie, poniżej fotka, jak to wygląda
« Ostatnia zmiana: 30 Sie, 2014, 16:03:09 wysłana przez m.prorok »
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Wszystkie fenderowskie jacki mają szał z profilami, miałem 3 modele dkmg i 3 dkmgt. W każdym gryf jest inny, w SLSMG zdaje się to samo. Ale może i nawet lepiej - każdy wkońcu znajdzie jacksona dla siebie ;)

Wiosło oczywiście piękne, pakowanie Sh6 na klon to faktycznie niezbyt udany pomysł ( imo najlepszy pipak od sd, ale tylko do palisandru :)
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 357
    • CTG TV
Im nowszy japoński Jackson z serii MG tym ma grubszy gryf ;) Ładne zestawienie kolorków. Marzy mi się SLSMG w czerwonym flejmtopie, może kiedyś wyhaczę.
mniut i piah

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
Mi natomiast marzy się jeszcze Dinky Reverse z serii Professional w kolorze który zwał się bodajże lizard green, no i oczywiście biały DK2M ;> Tego pierwszego niestety szukać trzeba chyba poza granicami Polski, bo u Nas w dużej mierze przewijają się te same wiosła.

P.S. A co do profili gryfów, to racja;) Każdy Jackson jakiego miałem miał inny profil gryfu.
« Ostatnia zmiana: 31 Sie, 2014, 12:13:51 wysłana przez m.prorok »
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
12830 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2011, 09:50:27
wysłana przez Jesus
16 Odpowiedzi
7146 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2013, 12:04:55
wysłana przez m.prorok
0 Odpowiedzi
9503 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2014, 22:42:50
wysłana przez Dale Cooper
3 Odpowiedzi
2332 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2016, 21:50:23
wysłana przez Mat
0 Odpowiedzi
10235 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2016, 12:17:08
wysłana przez baz0k