Autor Wątek: Ibanez RGT6 nie trzyma blokada strun  (Przeczytany 1829 razy)

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284
Ibanez RGT6 nie trzyma blokada strun
« 27 Sie, 2014, 07:58:43 »
Witam.
Mam problem z blokadą strun na szyjce w Ibanezie RGT6. Mostek to Edge III. Każe przyciśnięcie dowolnej struny od strony główki powoduje odstrojenie. Co prawda stój wraca ale nie zawsze. Jak temu zaradzić? Wystarczy wymiana samych kostek? Jeżeli tak to na jakie? Czy trzeba wymienić całą blokadę, jeśli tak to na jaką? Blokada mocowana jest śrubami przesz szyjkę (nie od góry)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Wszystkich strun czy najgrubszej, może masz tam 60 lub 70 to potrzebujesz dłuższej sruby mocującej kostkę. Standardowa nie daje rady przy takich strunach. Tak tylko zgaduję.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284
Przeczytałem właśnie że ten most to niezły szit. Na szczęście i tak gram na zablokowanym. Tyle że zastanawiam się czy mi to nie niszczy stroju przy bendach.    Faktycznie najgrubsza struna to 60 ale w przypadku grubych strun problem jest stosunkowo niewielki. Natomiast najcieńsza prawie nie robi różnicy przy zakręconej i poluzowanej blokadzie. Normalnie naciskam ją na główce a on łiiiii łooooo. Nie chcę dokręcać na chama bo to wszystko pewnie z gówna robione i zaraz polecą gwinty albo gniazda klucza zrobią się okrągłe. W drugim wieśle mam org Floyda i tam wystarczy lekko dokręcić i trzyma nie do ruszenia.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Znaczy sie w tym przypadku albo puszcza gwint albo zwyczajnie suba za długa i blokuje sie o drewno sprzwdź to. Nawet jeśli to szit to nie jest z plasteliny i byle jaki metal powinien wytrzymać bendy i utrzymac struny.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6480 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2009, 21:56:20
wysłana przez Draiman69
10 Odpowiedzi
5523 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sie, 2010, 18:40:30
wysłana przez Bjørn
7 Odpowiedzi
3126 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2011, 22:30:15
wysłana przez Zapek
5 Odpowiedzi
3201 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2014, 22:04:58
wysłana przez mariaczi
4 Odpowiedzi
3783 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2018, 21:01:01
wysłana przez roqa