Autor Wątek: Sieć WiFi - czy provider robi mnie w konia?  (Przeczytany 1538 razy)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Sieć WiFi - czy provider robi mnie w konia?
« 31 Paź, 2008, 15:30:52 »
Otóż, chyba mm problem z moim osiedlowym providerem, jeszcze nie byłem go zjebać a jedynie dzwoniłem powiadomic o tym, ze net w godzinach szczytu chodzi mi kiepsko, ma lagi, a i czasem wcale strony się nie chciały ładować... :/

Może Harv będzie mi tutaj coś mógł zawyrokować.

łącze mam 1Mb/512kb.

W załączniku mam spingowane google.pl i bramę domyślną, dodatkowo trasę do google wyznaczyłem.

ogólnie chodzi mi o to żeby ktoś mi tutaj powiedział, ze wina jest providera, i najlepiej gdzie to na tych wydrukach widać. Bo że pingi za długie i są gubione to widzę. Ze do bramy pingi są za długie, to też widzę, na pewnym forum pisali, ze do bramy powinny być poniżej 1ms, u mnie jest inaczej. Z prędkością kiedy robiłem test pingów nie było problemów. Sprawdzałem na http://www.speedtest.net/ i wynik jest ok. http://www.speedtest.net/result/347915666.png

Dodam jeszcze że problem zaczął się jakiś czas temu z tydzień, dwa tygodnie temu. Kompa skanowałem NOD32 i nic nie wykrył. Mam też Zone Alarm zamontowany, wieć w kwestii bezpieczeństwa jestem jako taki :)

aha kiedy zadzwoniłem to powiedzieli mi że muszą to sprawdzić u mnie. akurat w godzinach kiedy mogli, ja nie mogłem, ale nie ważne... co tu niby jest do sprawdzania?? W sensie, wg mnie wina leży po ich stronie, i zamierzają mi tu kogoś wysłać, co by pozaciemniał sytuację...

z góry dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 31 Paź, 2008, 15:45:49 wysłana przez Invivo »

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
No ja w mojej bardzo amatorskiej sieci też mam czasy z bramy do userów rzędu 0,2 ms, akurat nie ma online nikogo na powietrzu więc nie sprawdze jaku mnie na to WiFi wpływa.

Co to za sieć? Rozumiem, że net do Ciebie powietrzem dociera ? Czy  kablem i masz APka w domu ? Jaka antena? Odległosć od punktu dostępowego ?

Na  gubienie się pakietów to u Ciebie tylko jakies uszkodzenie hardware może mieć wpływ imo, bo gdzie inaczej miałyby iść ;)
Update: zapomniałem że mam jednego APka w sieci do którego net dochodzi przez WiFi - spingowałem go teraz wyniki z bramy do niego :

rtt min/avg/max/mdev = 2.593/3.447/15.281/1.961 ms

A pakiety mają drogę dosć skomplikowaną
Router - 4m kabla- switch - 40 m kabla - switch - 100 m kabla - switch - 30 m kabla - APek - zbrojony 1m strop - pingowany APek
« Ostatnia zmiana: 31 Paź, 2008, 15:52:30 wysłana przez Harvest »

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Dostawce masz tutaj napisanego :) http://www.speedtest.net/result/347915666.png W Twoich okolicach tez działa.

Sieć Wifi, odległość ok 1.5km, antena panelowa tak sądzę, kształt prostopadłościanu, na pewno nie tuba :), mam coś co wzmacnia sygnał http://img395.imageshack.us/img395/5788/picture010to5.jpg tak wygląda.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Zakładając że nic się nei zmieniło, drzewo, budynek na drodze nie wyrosło. To może po prostu za duzo osób przypieli do jednego APka i im się wąskie gardło robi w godzinach szczytu. Jakbym miał udowodnić że to problem infrastruktury podpiałby im po prostu innego kompa, albo zmontował na szybko małą sieć po kablu i pokazał, że eth wysyła i przyjmuje pakiety bez problemu więc gubić muszą się im po drodze.

Z dostawców mam tylko doświadczenei z TPSA bo tylko od nich tu mogę mieć net.

Update: no jeszcze oczywiście możesz po prostu zrobić tpcdumpa i tam pokazać im co się dzieje z pakietami ;)
« Ostatnia zmiana: 31 Paź, 2008, 16:08:39 wysłana przez Harvest »

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
dzięki men, akurat w tyg nie, ale w przyszły weekend bede miał w domu lapa, to się zobaczy.

Zakładając że nic się nei zmieniło, drzewo, budynek na drodze nie wyrosło. To może po prostu za duzo osób przypieli do jednego APka i im się wąskie gardło robi w godzinach szczytu.

Tez tak myślę. W każdym razie, miałem już innego dostawce osiedlowego, zerwałem umowę z tego powodu. Za dużo ludzi w sieci to nagminna praktyka w mojej mieścinie. Problem w tym, że jakbym z tego zrezygnował, to juz nie mam się do kogo za bardzo podłączyć :/ I neta to w telefonie bym tylko miał...

Ja znów nie mogę założyć netu z TPSA, z Netii czy innego dużego dostawcy.. :(