Autor Wątek: Böse - stoner rock  (Przeczytany 2544 razy)

Offline RPA

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Böse - stoner rock
« 11 Sie, 2014, 16:49:09 »
Chciałbym wam przedstawić moją kapelę rodem z Oppeln - Böse. Gramy coś na pograniczu stonera i reszty dźwięków świata. Założeniem zespołu jest zero kompozycji, czyste improwizacje bez umawiania się choćby na tonację.
Wciąż nagrywamy próby, poprawiamy brzmienie, a jamy wychodzą raz takie, raz inne. W planach na najbliższe dwa miesiące - wydanie kasety z zarejestrowaną jedną z prób (o tytule Triglav) oraz zagranie sztuk, odbiegających delikatnie od formy klasycznego koncertu - dużo wizualizacji i ściana dźwięku.
tu małe impro na zachętę (bądź wręcz przeciwnie):
https://soundcloud.com/arpiej/bose-sun-burnt-mefrom-california-rehearsal

Zapraszam na bandcampa (do przesłuchania najświeższe próby oraz ww. Triglav):
Bandcamp Böse
oraz na fanpage:
Facebook Böse

Sprzętu na którym gramy i nagrywamy jest troszkę, jak ktoś jest zainteresowany, chętnie opiszę.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Böse - stoner rock
« Odpowiedź #1 11 Sie, 2014, 16:52:32 »
Właśnie słucham. Zajebiste! Strasznie połamane rytmy. Gdybyś chciał to opisz jak nagrywacie :)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline RPA

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Böse - stoner rock
« Odpowiedź #2 11 Sie, 2014, 17:14:26 »
rytmy proste, tylko gramy krzywo i co pod palce wpadnie :)
Oczywiście całość jest na setkę, bo inaczej się tego nie da zrobić. Z wyjść liniowych wzmaków wpinamy się do dwóch PODów Studio (UX1 i UX2), gary zbierane są dwoma mikrofonami (jakiś shure dynamik i JVC czy inne 3 litery pojemnościówka) również wpiętymi w dwa interfejsy. Niestety toneport ma to do siebie, że mimo wielu różnorakich wejść, jest w stanie nagrywać tylko dwa sygnały jednocześnie.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Böse - stoner rock
« Odpowiedź #3 11 Sie, 2014, 17:30:55 »
To jest bardzo ciekawe co mowisz. Te wszystkie interfacy sa oczywiscie do jednego kompa i DAW podpiete, tak? Nie rozjezdza sie Wam nic przez to? Czyli wychodzi na to, ze na 4 interfacy to nagrywacie?

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Böse - stoner rock
« Odpowiedź #4 11 Sie, 2014, 17:31:49 »
A coś o sprzęcie gitarowym?
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline RPA

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Böse - stoner rock
« Odpowiedź #5 11 Sie, 2014, 17:45:50 »
To jest bardzo ciekawe co mowisz. Te wszystkie interfacy sa oczywiscie do jednego kompa i DAW podpiete, tak? Nie rozjezdza sie Wam nic przez to? Czyli wychodzi na to, ze na 4 interfacy to nagrywacie?
Nie, każdy z toneportów jest podpięty do osobnego komputera z odpalonym jakimś DAW (nie wiem jakim szczerze mówiąc, bo ostatnio była żonglerka programami). Nagrywamy na 2 interfejsy, 4 ścieżki. Oczywiście dźwięk jest przesunięty, bo ciężko odpalić w tym samym momencie nagrywanie, więc przed zagraniem czegoś robimy "znacznik" - uderzamy na 4 w instrumenty i już wiadomo co jest gdzie i kiedy :)

Gitarowy sprzęt.
Gitara (nie ja):
Epiphone LP Std + Burstbuckery 1 i 2/Dimarzio SD. (na niektórych nagraniach mój Charvel Model 4)
Laney Pro-Tube 100w, paka no name vintage 115 na jakimś starym angielskim celestionie. W planach 215, trzeba tylko kupić głośniki.
Zwykłe crybaby, kopia Factory Fuzza, Boss CH-1, TC flashback (na niektórych nagraniach Digitech Digidelay lub oba naraz), L6 Verbzilla, więcej nie pamiętam

Bas:
Peavey Zephyr/Cimar P-J z lat 80/Fenix PB-80 '92/obecnie Sandberg VM5 pasywny na delano.
Ashdown ABM 500 EVO II, paka Trace Elliot 1048h
Przester: długi czas Dunlop ZW-44, preamp z pieca oczywiście, obecnie kopia Catalinbread SFT. Gdzieś tam jeszcze przewinął się Bass POD XT Live, ale odpuściłem, nie dla mnie.
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2014, 19:32:39 wysłana przez RPA »

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 123
  • A-zero
Odp: Böse - stoner rock
« Odpowiedź #6 04 Wrz, 2014, 23:06:43 »
To jest bardzo ciekawe co mowisz. Te wszystkie interfacy sa oczywiscie do jednego kompa i DAW podpiete, tak?

Kolega już wyjaśnił, jak zrobił - ale tak w ogóle, to by raczej nie przeszło (nawet jakby chcieć tak zrobić). Może być tylko jedna aktywna instancja sterowników ASIO na kompie. I to wynika z samej specyfiki  ASIO. Czyli jak sobie wgrasz np stery interfejsów audio do Line6 i powiedzmy M-Audio na kompa - to nie uda Ci się z nich korzystać jednocześnie.

Offline RPA

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Böse - stoner rock
« Odpowiedź #7 07 Paź, 2014, 01:50:22 »
Bumpik!
Przypominam o istnieniu naszego skromnego trio, na bandcampie przybywa materiału, szczególną popularnością zaczął cieszyć się niemłody już Space Jam, może warto odpalić i dać szansę improwizowanemu doom/space/psychedelic rockmetalowi? Popróbujcie:
https://bosenoise.bandcamp.com/album/space-jam
https://bosenoise.bandcamp.com/album/father - czy ostatni release, 40min kawałek w lżejszych klimatach.

Dziś (wtorek) o 23:10  będzie można usłyszeć wywiad z nami na antenie Radia Opole w audycji młoda o!polska. Poleci też jeden czy dwa kawałki. Staraliśmy się bez wspominania o jakichkolwiek używkach opisać co i jak, oraz po co gramy. Sami ciekawi jesteśmy finalnego efektu hehehe. Łatwo nie było. Zapraszamy serdecznie!
http://www.radio.opole.pl - odpalisz w każdym playerze, a nawet w radio typu jamnik jeśli jesteś z Opolskiego.
« Ostatnia zmiana: 07 Paź, 2014, 01:52:51 wysłana przez RPA »

Offline RPA

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Böse - stoner rock
« Odpowiedź #8 10 Paź, 2014, 19:13:10 »
http://www.radio.opole.pl/iprochera/mloda-opolska/niekonczacy-sie-stoner.html - trochę sobie porobiliśmy jaj, hehe. Zapraszam do odsłuchu, pomimo mojego pretensjonalnego głosu (jej, ja naprawdę tak brzmię na żywo?) :)

Offline RPA

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Böse - stoner rock
« Odpowiedź #9 18 Lut, 2015, 03:54:29 »
Podbijam, w międzyczasie dorwaliśmy wokalistę (również improwizującego na bieżąco), założenia się nie zmieniły.

https://bosenoise.bandcamp.com/ - zapraszamy! Mamy garść fanów za granicą (Niemcy, USA, Turcja, UK), ale polskich słuchaczy nam zdecydowanie brakuje - jak dotąd NIKT z Polski nie zakupił nic na Bandcampie :D Zdążyliśmy w międzyczasie wydać ok. 10 wydawnictw, w tym wydać 5 albumów fizycznie-hobbystycznie (nakład kilkadziesiąt sztuk każdy)

w najbliższy piątek trzynastego gramy również pierwszy koncert, w Opolu. Oczywiście będzie to jam session jak zawsze, tylko że przed ludźmi, z wizualami i innymi bajerami. Zapraszam po więcej info: https://www.facebook.com/events/889145011110046/?fref=ts

pozdro

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
3460 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2012, 21:37:24
wysłana przez JC
0 Odpowiedzi
880 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2012, 17:24:44
wysłana przez Wybielacz666
16 Odpowiedzi
5979 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2016, 13:46:51
wysłana przez theremin
6 Odpowiedzi
2331 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2016, 23:49:26
wysłana przez gizmi7
1 Odpowiedzi
1560 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2019, 11:23:48
wysłana przez spacelord7