Autor Wątek: Przemyślenia bez wiekszego znaczenia  (Przeczytany 16634 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Mam inny pogląd bo patrzę na to trochę od wewnątrz. Kosz obsługi tego "ukarania" jest wyższy niż sama kara. Nie widzę powodu dlaczego mam płacić za taką obsługę jako podatnik ponosząc jednocześnie koszty społeczne i narażając się niejednokrotnie na niebezpieczeństwo (np. schodząc na jezdnię omijając nieprawidłowo zaparkowane auto).

Piszesz o przykładzie który nie uzasadnia stosowania naklejek. Ja mam u mnie przed domem sytuację inną i tez mogę podać jako przykład. Droga należąca do kolei i tylko przed naszym domem ścięta jest trawa i zaadaptowany trawnik do takiego stopnia że wygląda jak zieleniec a nie chaszcze po 2 metry - mój wkład w okolicę. I to powoduje że właśnie trawnik stał się miejscem parkingowym dla stacji PKP i pobliskiej szkoły.

Chciałem kiedyś nawet wywiesić tablicę "Uwaga, twarda trawa, rysuje samochody", ale wsypanie świeżo skoszonej trawy gościowi przez pozostawiony otwarty szyberdach było przyjemniejsze.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Namówiliście mnie, zamawiam karne kutasy do naklejania.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Naklejki informujące o dzieciach na pokładzie, nie są dla tira, który wjedzie w bok samochodu, ani nie powodują, że pojazd jest uprzywilejowany.
Maluchy źle znoszą przeciążenia, i to jest informacja tylko i wyłącznie dla pojazdów jadących za nami, że będziemy wolniej ruszać, delikatniej hamować, i generalnie, że jazda będzie mniej dynamiczna, a kierowca za nami dokładnie wie dlaczego tak jest, i nie musi miotać klątw i zastanawiać się co za baran jedzie przed nami, naklejki powodują też rzadsze parkowanie na zadzie obklejonego pojazdu.
Nie ma tu żadnej magii.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Chciałem kiedyś nawet wywiesić tablicę "Uwaga, twarda trawa, rysuje samochody", ale wsypanie świeżo skoszonej trawy gościowi przez pozostawiony otwarty szyberdach było przyjemniejsze.
Gdyby tylko miały szyberdachy te wszystkie chuje, którym żal parę złotych na parking przy SGGW i muszą zamiast tego rozjeżdżać trawnik w mojej okolicy... :P

g-zs, straż miejska ma w dupie. Policja ma ważniejsze rzeczy do roboty. Kiedyś regularnie dzwoniłem i zgłaszałem takie rzeczy, ale przestałem kiedy już któryś raz reakcją na zgłoszenie były wykręty i niemalże bluzgi w moją stronę, że w weekend zawracam gitarę jaśnie panom strażnikom.

Planowałem wstawić w odpowiednie miejsca kamulce, żeby po prostu nie dało się zaparkować w pewnych miejscach, ale jak zobaczyłem, że w innym miejscu gdzie ktoś zastosował tę metodę jakiś debil po prostu sobie taki kamień przesunął i wtedy zaparkował(srsly, tyle wysiłku, żeby przejechać parę metrów mniej?), to zwątpiłem.

Tak więc nadejdzie moment, kiedy tu i ówdzie pojawią się karne kutasy.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Jak blokowanie wjazdu kamieniami nie pomaga, to spróbuj blokować nimi wyjazd, po tym jak taki delikwent zaparkuje. :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Jak blokowanie wjazdu kamieniami nie pomaga, to spróbuj blokować nimi wyjazd, po tym jak taki delikwent zaparkuje. :)
Ja kładę na dach :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
A jak bym jeździł świniowozem to jaką naklejkę powinienem nakleić?
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Większość naklejek w stylu "jedzie z nami mały Jasio", to pochwalenie się światu że ktoś się dorobił dziecka, jak by nie wystarczały miliony fotek na fejsie. BTW:



Wracając do tematu, widziałem wiele jak jeżdżą tacy z naklejkami i z dzieckiem na pokładzie... Raczej nie kupili tej naklejki z myślą o bezpieczeństwie pociechy. Robią takie bezmyślnie manewry, że po prostu określenie "tempy huj" czy "tempa dzida" to stanowczo za mało.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
A jak bym jeździł świniowozem to jaką naklejkę powinienem nakleić?
A jak świnie znoszą przeciążenia? Woziłbyś dorosłe świnie, czy prosiaki? W przypadku świń proponuję zamontować koguta na dachu ;)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
....
Maluchy źle znoszą przeciążenia, i to jest informacja tylko i wyłącznie dla pojazdów jadących za nami, że będziemy wolniej ruszać, delikatniej hamować, i generalnie, że jazda będzie mniej dynamiczna, a kierowca za nami dokładnie wie dlaczego tak jest, i nie musi miotać klątw i zastanawiać się co za baran jedzie przed nami, naklejki powodują też rzadsze parkowanie na zadzie obklejonego pojazdu.
Nie ma tu żadnej magii.

Dla mnie to pobożne życzenie. Jeżdżąc przepisowo zdroworozsądkowo i ekonomicznie, wg istniejących przepisów, takie rzeczy nie były by niczym dziwnym tylko normą.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 363
    • CTG TV
Skoro wkurwiają Was naklejki typu baby on board, to strach pomyśleć co siedzi dalej w Waszych głowach.
mniut i piah

Offline Guziel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 138
  • Du Doppelgänger, du bleicher Geselle!
W Polsce? ;)
Sam mówiłeś, że jeździsz dynamicznie a niektórzy uważają, że brawurowo czy coś w tym stylu.
ed. Ja widząc taką wlepkę z góry zakładam, że gościu będzie się ślumaczył i przeważnie tak jest.
Moim zdaniem Trzynasty wyczerpał temat.
« Ostatnia zmiana: 31 Lip, 2014, 10:03:30 wysłana przez Guziel »
"Szczęk broni w imię boże. Jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze..."

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Ale co jest dla ciebie pobożnym życzeniem? Że dzieci w samochodach nie widać, a ich obecność jest zaznaczona przez naklejki?
Że matki z dziećmi jeżdżą ostrożniej, a kierowcy jeżdżący tak samo są uważani za głównych sprawców wypadków?
Ja wiem jak powinna wyglądać jazda zgodnie z przepisami ruchu drogowego, to znaczy, że wszyscy kierowcy przestrzegają kodeksu drogowego?
Zadałeś pytanie to ci odpowiedziałem, jak wygląda wzorzec wszyscy wiedzą, i wszyscy wiedzą jak wygląda jazda w rzeczywistości, a jak nie wiedzą, to proponuję monitorować swoją najbliższą przejażdżkę z punktu A do punktu B, i zastanowić się ile przepisów się złamało, proponuję zacząć od przekraczania prędkości we wszystkich miejscach gdzie są ograniczenia.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Poboznym zyczeniem dla mnie jest to ze  ludzie naklejają tą informacje w tym celu by poinformować ze bedą jezdzić wolniej bezpieczniej, na co już zwrócił uwagę indabrain.
Moja żona fatalnie znosi przeciązenia, jak jezdze z nią to niczym ze szklanką pełną wody, kobiety generalnie mają problemy z błednikiem w szczególności kobiety w ciązy. Czy zatem nowa naklejka ? Rozwaga na drodze to raczej podstawa i z myślenia brak naklejki nie zwalnia a naklejka tego nie spowoduje. Naklejka Baba za kierownicą budzi u mnie tylko uśmiech i już taką laskę lubie bo potrafi sie smiać z róznych dziwnych obiegowych prawd.
@Guziel  ja jezdze jak jezdze tylko niczego dziwnego nie naklejam bo po chcooi.
@Dale Cooper  jak czytam ten wątek, to nikt nie napisał, ze te naklejki kogokolwiek wkurwiają. Zastawiałem się jedynie w jakim celu ludzie je wożą i co one zmieniają prócz stanu osobowego rodziny i informacji o tym.
« Ostatnia zmiana: 31 Lip, 2014, 10:43:36 wysłana przez commelina »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 363
    • CTG TV
Ludzie robią miliardy głupkowatych rzeczy. Naklejają rybkę. Jakieś gówniane ramki na wlew paliwa. Doklejają spojlery, skrzydła, malują felgi sprejem na zielono, przyciemniają szyby do całkowicie czarnych, za co grozi dobrych kilka setek mandatu, a nikt się tym nie przejmuje. Obniżają auta o 10 cm i nawet przy jeździe słychać jak koła trą o nadkola.

To Cię nie zastanawia? :P Ktoś chce mieć Filipa na pokładzie, niech ma.

Ja chcę naklejkę Toola i nie mogę znaleźć - to jest dopiero przykre :P
mniut i piah

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Rozwaga na drodze to raczej podstawa i z myślenia brak naklejki nie zwalnia a naklejka tego nie spowoduje. Naklejka Baba za kierownicą budzi u mnie tylko uśmiech i już taką laskę lubie bo potrafi sie smiać z róznych dziwnych obiegowych prawd.
Gdzie ja napisałem, że naklejka zwalnia od myślenia, albo że naklejka ten brak myślenia zrekompensuje? ;)
Napisałem wyraźnie czemu służą naklejki, niczego co sugerujesz nie da się wyczytać nawet między wierszami :)
Moja żona pojechała do Castoramy, ale odeszły jej wody pod marketem, nie spodziewała się bo to 1,5 miesiąca przed terminem, ale na porodówkę musiała jakoś dojechać, więc jechała 40 km/h oblana wodami płodowymi aż do kostek, kierowcy wyprzedzali ją i pukali się w głowę, trąbili, i zachowywali się generalnie jak szympansy niespełna rozumu, czy ja domagam się nowej naklejki z tego tytułu (Uwaga ciężarna kobieta, której niespodziewanie odeszły wody 1,5 miesiąca przed terminem)? Nie :)
Nie rozumiesz prostego mechanizmu, a ja nic na to nie poradzę ;)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Mnie to tak mocno wali, co kto sobie naklei na samochodzie, że nie macie pojęcia. Jak jadę samochodem nie patrzę na innych :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Guziel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 138
  • Du Doppelgänger, du bleicher Geselle!
Ja woziłem PL-kę z tyłu bo musiałem, częste wizyty na Białorusi i ich czasem dziwne przepisy. Ta na tablicy rejestracyjnej była pewno mało widoczna.
A @Trzynasty znowu wyczerpał temat :D

@commelina jak Cię to tak strasznie ciekawi, podejdź i zapytaj tego co to wozi na swoim aucie. Po chooi ten cały temat :D
"Szczęk broni w imię boże. Jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze..."

Online Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
A może te naklejki są po to żeby tatusiowi lub mamusi przypomnieć coby pociechy w rozgrzanym aucie na parkingu nie zostawili ? Bo sami nie są w stanie spamiętać .

Orange

  • Gość

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ja woziłem PL-kę z tyłu bo musiałem, częste wizyty na Białorusi i ich czasem dziwne przepisy. Ta na tablicy rejestracyjnej była pewno mało widoczna.
A @Trzynasty znowu wyczerpał temat :D

@commelina jak Cię to tak strasznie ciekawi, podejdź i zapytaj tego co to wozi na swoim aucie. Po chooi ten cały temat :D

Bo mi sie chciało pogadać, ot zwyczajnie , jak Ci nie pasuje omiń, proste ? Jest napisane w temacie jak wół, ze bez wiekszego znaczenia. To po chooi sie gorączkować. Temat sam już dawno by wygasł, a i sam napisałę ze sie kiedyś takiego owego jegomościa zapytam co on sam o tym myśli i w jakiej intencji to przykleił lub na co liczył lub co chciał przekazać.
Stwierdzam ze nie czytacie co sie pisze lub połowe omijacie, lub tez co gorsza wyciagacie zbyt daleko idące wnioski.

Posty połączone: 31 Lip, 2014, 16:27:02
Ludzie robią miliardy głupkowatych rzeczy. Naklejają rybkę. Jakieś gówniane ramki na wlew paliwa. Doklejają spojlery, skrzydła, malują felgi sprejem na zielono, przyciemniają szyby do całkowicie czarnych, za co grozi dobrych kilka setek mandatu, a nikt się tym nie przejmuje. Obniżają auta o 10 cm i nawet przy jeździe słychać jak koła trą o nadkola.

To Cię nie zastanawia? :P Ktoś chce mieć Filipa na pokładzie, niech ma.

Ja chcę naklejkę Toola i nie mogę znaleźć - to jest dopiero przykre :P

Nie, mam to w dupie.

Posty połączone: 31 Lip, 2014, 16:28:20
.....
Nie rozumiesz prostego mechanizmu, a ja nic na to nie poradzę ;)

Zonie współczuję. ale zdecydowanie nie odczytałeś moich intencji

Cała to dyskusja dowiodła jednego, ze nie można porozmawiac  o pierdołach bez tzw "dymu"
Co jeden to chciałby mieć decydujące zdanie i przekonać ze jego jest bardziejsze.
« Ostatnia zmiana: 31 Lip, 2014, 16:32:42 wysłana przez commelina »

Offline Guziel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 138
  • Du Doppelgänger, du bleicher Geselle!


@commelina mi pasuje. Tak tylko czytam od początku ten temat i drapię się w głowę... Ale nadal mam 36,6 :)
Chciałeś odpowiedzi na postawione pytanie, Trzynasty odpowiedział Ci dość sensownie moim zdaniem. Czego się spodziewałeś, milczenia? Tutaj? ;)
I tak sobie od słowa do słowa, znów robi się kupa. Ten temat, no mam generalnie w doopie tak samo jak i te naklejki. A zdecydowanie Ty nie odczytałeś moich intencji, na żartach się nie znasz? ;)
"Szczęk broni w imię boże. Jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze..."

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 363
    • CTG TV
Cytuj
Tym razem chodzi mi o informacje, zazwyczaj na tylnej szybie samochodu, np "Zuzia w Aucie"  , uwaga dziecko,  Peter on board, itd. Na jaki czort komu ta informacja ? Czy mam się obawiać, ze dziecko w samochodzie zacznie rzucać we mnie kamieniami, pestkami, czy może kierującemu rodzicowi wyleje coś za kołnierz i ten zacznie szaleć na drodze. A może nie daj Boże w czasie wypadku czy stłuczki mam delikatniej wjeżdżać w tył lub omijać ? Czy w czasie jazdy omijać szerszym łukiem ? Czy może zwyczajnie rodzice tak cieszą sie swoją pociechą, ze muszą o tym poinformować cały świat ?

Cytuj
Nie, mam to w dupie.

Cytuj
Cała to dyskusja dowiodła jednego, ze nie można porozmawiac  o pierdołach bez tzw "dymu"
Co jeden to chciałby mieć decydujące zdanie i przekonać ze jego jest bardziejsze.

Cała ta dyskusja dowiodła tego, że czepiasz się głupot, nie wiadomo po co i na co.
mniut i piah

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Se tak pomyślałem, że jak bym cyckowozem jeździł to każdy by chciał za mną jeździć, taką bym miał naklejkę.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Zonie współczuję. ale zdecydowanie nie odczytałeś moich intencji

Cała to dyskusja dowiodła jednego, ze nie można porozmawiac  o pierdołach bez tzw "dymu"
Co jeden to chciałby mieć decydujące zdanie i przekonać ze jego jest bardziejsze.

Dziękuję :) Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, mamy śliczną córeczkę ;) Bogumiła, ale mówimy do niej Miłka ;)
A dyskusja jak dyskusja, na tym polega wymiana zdań, i doskonale sprawdza się powiedzenie: Jeden człowiek, jeden wszechświat.
Odpowiedzi celowo "okraszałem" dużą ilością mrugnięć i uśmieszków, żebyś miał świadomość, że ja podchodzę do tego tematu totalnie na luzie :) Już sam tytuł sugeruje, że tak należy go traktować :) Więc nie spinamy się, tylko bijemy radosną pianę ;)
A tu Miłka na rozluźnienie :D

Spoiler
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.