Autor Wątek: Kurier (jaki, gdzie)  (Przeczytany 820 razy)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Kurier (jaki, gdzie)
« 29 Lip, 2014, 10:11:50 »
Ahoy,
Chyba prawie całe forum diluje ze sobą, i poza forum też, może założymy temat z jakich usług kurierskich/pocztowych korzystamy? Chodzi o podzielenie się doświadczeniami, oraz plusami i minusami danych firm. Czasem wpadają jakies promocje o których też tutaj by można napisać. Ja dziś wysyłam do Orange prawdopodobnie systemem Paczka24 z Poczty Polskiej, opinia wkrótce. Pozdro
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Kurier (jaki, gdzie)
« Odpowiedź #1 29 Lip, 2014, 10:14:53 »
Chyba już był taki wątek?

Enyłej, kurjerzy.pl - korzystam od lat i nigdy sie nie zawiodłem. Tanio i sprawnie :)
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: Kurier (jaki, gdzie)
« Odpowiedź #2 29 Lip, 2014, 10:19:39 »
Chyba już był taki wątek?

Enyłej, kurjerzy.pl - korzystam od lat i nigdy sie nie zawiodłem. Tanio i sprawnie :)

UPS czy DHL? i jak z "traktowaniem" paczek? nikt nie narzekał na stan?

Korzystał ktoś z SENDIT?
« Ostatnia zmiana: 29 Lip, 2014, 10:21:18 wysłana przez Stachu »
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Kurier (jaki, gdzie)
« Odpowiedź #3 29 Lip, 2014, 10:24:50 »
Oba bezproblemowo.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Kurier (jaki, gdzie)
« Odpowiedź #4 29 Lip, 2014, 10:31:12 »

Chyba już był taki wątek?

Enyłej, kurjerzy.pl - korzystam od lat i nigdy sie nie zawiodłem. Tanio i sprawnie :)

UPS czy DHL? i jak z "traktowaniem" paczek? nikt nie narzekał na stan?

Korzystał ktoś z SENDIT?
Tak, w tam tym tygodniu zamawiałem ich (sendit) ze 3 razy. Bardzo dobre ceny (za ogromną pakę z 3 LED BARami zapłaciłem 18zł). Jedyny minus - nie znalazłem opcji wyboru godziny odbioru. Domyślnie wskakiwało mi 13-15.
Wszystkie paczki docierały bezproblemowo następnego dnia.

Nie polecam, a wręcz przestrzegam przed wysyłaj-taniej. Przez kilka miesięcy woziłem się z nimi, bo naliczyli mi niedopłatę za 4 identyczne przesyłki, kiedy ja wysłałem tylko jedną. Mimo, że miałem dowód nadania (cudem się zachował, po ponad miesiącu od wysłania), podpisany przez kuriera, ciągle otrzymywałem odpowiedź od jakiegoś konsultanta, tępego jak ołówki w castoramie, że nie dopatrzyli się żadnych nieprawidłowości i moja reklamacja nie zostanie uznana. Dopiero powołanie się na rzecznika praw konsumenta spowodowało, że momentalnie dostałem list z przeprosinami (tu wielkie dzięki za sugestię od Wuja Bata).

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Kurier (jaki, gdzie)
« Odpowiedź #5 29 Lip, 2014, 10:40:41 »
ostatnio korzystam tylko z Sendit, nigdy się nie zawiodłem, ceny super ale wybierasz wysyłkę DPD a nie UPS-em, wcześniej korzystałem z Kur-jerzy i też nie miałem żadnych problemów, zmieniłem bo na Sendit wychodziła lepsza cena.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: Kurier (jaki, gdzie)
« Odpowiedź #6 29 Lip, 2014, 10:43:20 »
ostatnio korzystam tylko z Sendit, nigdy się nie zawiodłem, ceny super ale wybierasz wysyłkę DPD a nie UPS-em, wcześniej korzystałem z Kur-jerzy i też nie miałem żadnych problemów, zmieniłem bo na Sendit wychodziła lepsza cena.

edit, myślałem że Allegro jako Operator pobiera jeszcze jakieś opłaty, ale to są opłaty za Przewoźnika.
« Ostatnia zmiana: 29 Lip, 2014, 11:08:52 wysłana przez Stachu »
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Kurier (jaki, gdzie)
« Odpowiedź #7 29 Lip, 2014, 11:17:48 »
Ja też zawsze korzystam z sendit.pl i DPD. Zawsze wszystko OK, raz wysyłałem za pobraniem nawet - w takim przypadku trzeba się liczyć z tym że kasa idzie do nas z tydzień.
Wysyłałem tą drogą też gitary, docierały nieuszkodzone. Chociaż wychodziłem z założenia że muszę je tak czy inaczej pancernie zabezpieczyć.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Kurier (jaki, gdzie)
« Odpowiedź #8 29 Lip, 2014, 14:55:07 »
A ja polecam furgonetka.pl.
Wszystko tanio, bezproblemowo, a w dodatku paczki za granice tez maja w bardzo dobrych cenach.


"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Odp: Kurier (jaki, gdzie)
« Odpowiedź #9 29 Lip, 2014, 20:54:57 »
Ja tez polecam sendit, dpd ma lepsze ceny co prawda ale u mnie kurier jest negatywnie nastawiony do zycia i stwarza problemy, 19.30zł za paczke do 30kg z ubezpieczeniem do 1000zl. Chociaz wole pancernie paczke zabezpieczyc niz potem latac z reklamacjami ;)

Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: Kurier (jaki, gdzie)
« Odpowiedź #10 30 Lip, 2014, 10:42:31 »
http://www.portalkurierski.pl/#2

Ja polecam to. Wysyłałem kiedyś wzmak bodajże tanim kurierem i facet który odbierał ode mnie paczkę podał mi tą stronę. Kolejna podobna przesyłka wyszła taniej niż tanim kurierem a sam transport był bezproblemowy (DHL).