Autor Wątek: Jak polutować nowe pickupy w RGA121H?  (Przeczytany 3118 razy)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Jak polutować nowe pickupy w RGA121H?
« 25 Lip, 2014, 10:13:03 »
Witam,

Kupiłem sobie Seymour Duncan SH-& & SH-1 do Ibaneza. Niestety, nie wystarczy ich wkręcić - trzeba też polutować. ;) I tutaj zaczyna się problem. ;)
Tak jest teraz:

I najchętniej zrobiłbym podmiankę "1 do 1", czy zostawił resztę elektroniki i opcje brzmienia.  Czyli w przypadku neck - jaki kolor V7 odpowiada jakiemu w SD? W przypadku V8 - analogicznie + które dwa z SD zlutować w jeden?

Znalazłem trochę rozmaitych informacji w internecie, ale zanim zacznę mieszać w głowie sobie i Wam, to może ktoś ma jakieś doświadczenie  i jest w stanie napisać w kilku prostych zdaniach co do czego? :)

na stronie SD na 1vol, 1 tone, 5-way switch jest inny schemat z innymi opcjami. Jak wspomniałęm, najchętniej pozostałbym przy tym z Ibaneza i tylko pickupy w nim zmienił, tylko zastanawia mnie różnica w kondensatorach. W Ibanezie są dwa, w schemacie SD jest jeden. Jaką różnicę to robi? Czy jeśli zostawiam układ oryginalny, ale pickupy się zmieniają, to kondensatory też powinienem?
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2014, 11:27:44 wysłana przez aciek_l »

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Najprościej polutować analogicznie według kolorów czyli kolorki z ibaneza zamienić na te z SD :)

Na obrazku masz wszystko opisane:



Co do kondensatorów to na volumie nie zrobi ci on specjalnej różnicy, ja np. nie mam aktualnie. Na tonie z tego co doświadczyłem różne kondeły różnie ściemniają i rozjaśniają (mniej lub więcej) pikap, więc można zastosować różne wartości według uznania.

Myślę, że w twoim przypadku najlepiej będzie jak zostawisz układ tak jak jest, a zajmiesz się tylko samymi pikapami.
power to a being never dies

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Tylko dwie wątpliwości:
1. V7/V8 ponoć były projektowane przez DiMarzio, co już stawia znak zapytania... ;) Ale tu chyba pozostaje metoda prób i błędów...
2. Które przewody z SD powinienem zlutować razem, żeby podłączyć jak na wklejonym schemacie, gdzie są V8 ma dwa przewody, a SD 4?

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
2. Masz tu schemat z pikapami SD w Jebanezie z 5 pozycyjnym słiczem. Endżoj!

power to a being never dies

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Idealnie! Wielkie dzięki! :)

Posty połączone: 28 Lip, 2014, 13:34:12
Popsuł się link i nie widzę schematu. :( Możesz podesłać jeszcze raz?

E: Ok, nieważne - już odnalazłem. :)
« Ostatnia zmiana: 28 Lip, 2014, 14:33:04 wysłana przez aciek_l »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
6894 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2007, 11:27:58
wysłana przez nikt
2 Odpowiedzi
2585 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2011, 23:07:44
wysłana przez mondomg
6 Odpowiedzi
3653 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2011, 19:25:19
wysłana przez ghostek
6 Odpowiedzi
1971 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2013, 14:11:26
wysłana przez Mat
37 Odpowiedzi
10765 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2016, 20:44:29
wysłana przez aciek_l