Autor Wątek: W co gracie - siostro, bracie?  (Przeczytany 473007 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Emulator PSX na przegladarkie, z multiplayerem!
https://psxparty.kosmi.io/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
https://www.cyberpunk.net/artbook/pl/

Gdzieś od czwartej strony można wszystko klikać itd.

Posty połączone: [time]04 Sty, 2021, 17:44:52[/time]
CYBERPUNK

Pyknęło mi 10h rozrywki, także to już jest tyle, że mogę coś powiedzieć. Graficznie przezajebiście - ale gram na PC, ustawienia na ultra. Tutaj chciałbym serdecznie podziękować technologii DLSS 2.0, dzięki której np. z 30fps robi się 60fps i nie musiałem wydawać kasy na nową grafę. Można sobie ustawić szersze pole widzenia, robić ładne zdjęcia ekranu. Dźwięk jest bardzo dobry. Prowadzenie aut trochę gorsze, ale nie mam analogowego sterownika, tylko klawiaturę. Błędy - aktualnie wypuszczono już 6 łatek, przez te 10h był jeden glitch - podczas dialogu facet jadł pałeczkami i na moment zawisły w powietrzu - i tylko to. Rozgrywka wciąga, godziny same lecą. Po wykonaniu misji pobocznej wszystko automatycznie wraca do prowadzenia ścieżką głównego wątku. Strzela się dobrze, a ruchy przeciwników podczas walk na pięści są mega ludzkie! Przeciwnicy w strzelankach są wymagający, niegłupi, czasem jest trudno mimo trudności na "normal". Wiele razy łapałem się na tym, że dałem się całkiem wciągnąć w świat gry, także immersyjność jest bardzo duża.
Ergo: na średnim i wyżej PC bardzo polecam i czekam co to będzie w tej dużej łatce styczniowej.

ED:
Wygląda na to, że konsole bieżącej generacji są jak tanie wino, rocznik zawsze bieżący - robią gówno z czegoś dobrego. Tak to teraz wyglądają gdy na telefon:




Zrzut ekranu u mnie:


« Ostatnia zmiana: 04 Sty, 2021, 18:31:56 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Ja powiem tak.

W cymbergaja 2137 przegrałem już ponad 110h no i ten tego... w sumie rozumiem gównoburzę i hejt, że CDPR naobiecywał fchuj bajerów a finalnie cały chuj do tej gry trafił i że zabugowana fest no ale tak z mojej perspektywy to wycięty kontent znajdujemy w każdej wydanej na rynku grze. Różnica tylko taka, że przed premierą nikt się tym nie chwali :D Potem takie bajery szczwane lisy tylko znajdują w kodzie źródłowym czy zakopane w piramidzie folderów gdzieś na samym spodzie pod nazwą "praca domowa". Jak już się chwali no to dobrze by było jednak słowa dotrzymać bo potencjalny nabywca podjarany taką obietnicą produkt kupi a potem...jak jest widzimy wszyscy.

W kwestii bugów niech ktoś mi znajdzie RPG z otwartym światem gdzie nie ma bugów. W moim przypadku 99% tych bugów to jakieś nieznaczące pierdoły typu coś jak opisuje bat. Z racji tego że często takie bugi wychodzą komicznie to traktuję to czasem jako urozmaicenie gry :D I tak to w końcu wyszlifują.
Co innego jeżeli mówimy o bugach które pieprzą rozgrywkę. Mi osobiście z takich większych bugów przez te 110h zdarzył się jeden poważny gdzie gierka po prostu się rozkraczyła na łopatki, ekran mi zgasł a wszystkie wiatraki w kompie poszły na pełne obroty. Po restarcie okazało się że cymbergaj znikł z biblioteki stima. Pliki dalej były tam gdzie być powinny ale z jakiegoś powodu stim ich nie widział. Odpaliłem jeszcze raz ściaganie gierki to nagle się okazało żę 17% gry gdzieś poszło się iwanić...chgw czego.
Pierwszy raz mi się to właśnie zdarzyło niedługo po tym jak zainstalowałem moda na odblokowanie konsoli deweloperskiej także może to być wina gry ale też może być i tej modyfikacji...albo jednego i drugiego, hardware raczej bym wykluczył.

Poza tym przez te 110h nie spotkałem nic psującego rozgrywkę (co najwyżej klimat, sporadycznie) no ale jeszcze trochę mi zostało zadań pobocznych do ogarnięcia to kto wie, może coś się jeszcze znajdze :D

W każdym razie moim zdaniem w gierkę warto zagrać, choćby dla samej historii. Mi się w cymbergaja łupie bardzo przyjemnie choć nie ukrywam moim zdaniem trochę to zabawne, że posiadając RTX2080Ti nie mogę grać z RTXem bo inaczej klatki mi lecą do 40fps xd A jako że mam zajoba na punkcie 60fps no to ten...

Podsumowując, CDPR zjebał pod wieloma względami ale śmiem wątpić, że będą zamiatać sprawę pod dywan jak to ma w zwyczaju EA lub Ubisoft. Spodziewam się bardziej, że gierka będzie na bieżąco łatana a obiecany kontent o który ludzie tak ich szkalują najprawdopodobniej znajdzie się w obiecanych DLC'kach. Czas pokaże.

Dałem za gierkę 200zł na stimie i szczerze powiedziawszy nie czuję się oszukany bo gra mi dostarczyła dokładnie tego czego oczekiwałem, czyli dobrej zabawy :) Co nie zmienia faktu, że jeżeli kogoś drażni sytuacja z optymalizacją czy tymi bugami no to imho warto poczekać na jakąś wyprzedaż.
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2021, 01:34:07 wysłana przez blendamed »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 511
  • Venus as a goodboi
Ja w sumie teraz gram w analog sprzed paru lat - Bioshock: Infinite. Bardzo podobna kontrowersja, że gra się mocno różniła względem trailerów i deklaracji autorów... a ja po prawie dekadzie i tak mam wrażenie, że to jedna z najlepszych gier, w jakie miałem dotąd okazję grać. Oprawa graficzna się kapitalnie zestarzała i aż nie chce mi się wierzyć, że to tytuł jeszcze z epoki Xboxa 360. Cała gra ocieka klimatem i fabuła jest prowadzona konsekwentnie, jest zdecydowanie niegłupia i mogłaby zawstydzić niejeden serialik, który od momentu jej wydania dostał od groma Emmy czy innych nagród branżowych. Czasem lepiej mierzyć wysoko, żeby dać z siebie wszystko zamiast z góry zakładać kompromis. Cyberpunka pewnie kupię i przejdę już w wersji GOTY.

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Ja powiem tak.

W cymbergaja 2137 przegrałem już ponad 110h no i ten tego... w sumie rozumiem gównoburzę i hejt, że CDPR naobiecywał fchuj bajerów a finalnie cały chuj do tej gry trafił i że zabugowana fest no ale tak z mojej perspektywy to wycięty kontent znajdujemy w każdej wydanej na rynku grze. Różnica tylko taka, że przed premierą nikt się tym nie chwali :D Potem takie bajery szczwane lisy tylko znajdują w kodzie źródłowym czy zakopane w piramidzie folderów gdzieś na samym spodzie pod nazwą "praca domowa". Jak już się chwali no to dobrze by było jednak słowa dotrzymać bo potencjalny nabywca podjarany taką obietnicą produkt kupi a potem...jak jest widzimy wszyscy.

W kwestii bugów niech ktoś mi znajdzie RPG z otwartym światem gdzie nie ma bugów. W moim przypadku 99% tych bugów to jakieś nieznaczące pierdoły typu coś jak opisuje bat. Z racji tego że często takie bugi wychodzą komicznie to traktuję to czasem jako urozmaicenie gry :D I tak to w końcu wyszlifują.
Co innego jeżeli mówimy o bugach które pieprzą rozgrywkę. Mi osobiście z takich większych bugów przez te 110h zdarzył się jeden poważny gdzie gierka po prostu się rozkraczyła na łopatki, ekran mi zgasł a wszystkie wiatraki w kompie poszły na pełne obroty. Po restarcie okazało się że cymbergaj znikł z biblioteki stima. Pliki dalej były tam gdzie być powinny ale z jakiegoś powodu stim ich nie widział. Odpaliłem jeszcze raz ściaganie gierki to nagle się okazało żę 17% gry gdzieś poszło się iwanić...chgw czego.
Pierwszy raz mi się to właśnie zdarzyło niedługo po tym jak zainstalowałem moda na odblokowanie konsoli deweloperskiej także może to być wina gry ale też może być i tej modyfikacji...albo jednego i drugiego, hardware raczej bym wykluczył.

Poza tym przez te 110h nie spotkałem nic psującego rozgrywkę (co najwyżej klimat, sporadycznie) no ale jeszcze trochę mi zostało zadań pobocznych do ogarnięcia to kto wie, może coś się jeszcze znajdze :D

W każdym razie moim zdaniem w gierkę warto zagrać, choćby dla samej historii. Mi się w cymbergaja łupie bardzo przyjemnie choć nie ukrywam moim zdaniem trochę to zabawne, że posiadając RTX2080Ti nie mogę grać z RTXem bo inaczej klatki mi lecą do 40fps xd A jako że mam zajoba na punkcie 60fps no to ten...

Podsumowując, CDPR zjebał pod wieloma względami ale śmiem wątpić, że będą zamiatać sprawę pod dywan jak to ma w zwyczaju EA lub Ubisoft. Spodziewam się bardziej, że gierka będzie na bieżąco łatana a obiecany kontent o który ludzie tak ich szkalują najprawdopodobniej znajdzie się w obiecanych DLC'kach. Czas pokaże.

Dałem za gierkę 200zł na stimie i szczerze powiedziawszy nie czuję się oszukany bo gra mi dostarczyła dokładnie tego czego oczekiwałem, czyli dobrej zabawy :) Co nie zmienia faktu, że jeżeli kogoś drażni sytuacja z optymalizacją czy tymi bugami no to imho warto poczekać na jakąś wyprzedaż.

Gram również, może nie 110h ale kilkanaście. Jedyne bugi jakie napotkałem to latające pałeczki, tabletki, i raz samochód metr nad ziemią. Tak że też wydaje mi się, że z tym zabugowaniem trochę przesadzają (co prawda nie widziałem tego na starszych konsolach - tam podobno do niedawna na prawdę była bieda). Generalnie raczej śmiga bez problemów. Równolegle mam Gothic 3 - zmierzch bogów i stwierdzam, że kto marudzi na cyberpunka, powinien choć przez godzinę pograć w g3. Tam to dopiero są bugi... :D I to takie fest.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Mi się w cymbergaja łupie bardzo przyjemnie choć nie ukrywam moim zdaniem trochę to zabawne, że posiadając RTX2080Ti nie mogę grać z RTXem bo inaczej klatki mi lecą do 40fps xd A jako że mam zajoba na punkcie 60fps no to ten...
No jak nie możesz, jak możesz! Tylko włącz DLSS i już. Mam RTX2080 i DLSS ustawione jeszcze na "jakość obrazu", a nie "wydajność" i mam ponad 60 klatek.

Ciekawostka dla zakochanych w Wiedźminie 3 (dla mnie chyba nadal najlepsza gra ever) - miał 18 fixów :)
Paczki z głów!

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Mi się w cymbergaja łupie bardzo przyjemnie choć nie ukrywam moim zdaniem trochę to zabawne, że posiadając RTX2080Ti nie mogę grać z RTXem bo inaczej klatki mi lecą do 40fps xd A jako że mam zajoba na punkcie 60fps no to ten...
No jak nie możesz, jak możesz! Tylko włącz DLSS i już.
No właśnie u mnie to jakoś nie bangla :C sporadycznie jest 60fps ale gdzieniegdzie mi klatki leciały poniżej 20fps... Nawet bez RTX mi spada gdzieniegdzie do 40-50FPS

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Sterowniki masz pewnie aktualne, sprawdź czy system chodzi na DirectX 12 Ultimate.
Paczki z głów!

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive



ED:
Wygląda na to, że konsole bieżącej generacji są jak tanie wino, rocznik zawsze bieżący - robią gówno z czegoś dobrego. Tak to teraz wyglądają gdy na telefon:

( Obraz usunięty.)


Zrzut ekranu u mnie:
( Obraz usunięty.)

Tylko czy to na pewno wina konsol czy producenta gry? Wrzucony przez Ciebie screen robi mi krzywdę w oczy, ale na xsx widziałem kilka ładniejszych obrazków i to niekoniecznie w najnowszych produkcjach.
Inną sprawą jest to, że sama karta graficzna w Twoim kompie jest pewnie więcej warta niż ta nowa konsola z padem ;)

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Sterowniki masz pewnie aktualne, sprawdź czy system chodzi na DirectX 12 Ultimate.
Lul, jak wchodzę w tego windows game bar to mi mówi, że mój system nie obsługuje dx 12 ultimate xd

W necie znalazłem jakąś taką czeklistę:
https://devblogs.microsoft.com/directx/directx-12-ultimate-for-holiday-2020/

No i windows na najnowszych sterach jest.
Kompatybilna karta jest.
...no to już nie wiem o co chodzi :D Próbowałem coś poszukać w necie wtf ale póki co bez rezultatów.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
To ustaw DLSS na "wydajność" i eksperymentuj. Ja wolę mniejszą ilość fps ale bardzo dobrą jakość obrazu - mam na myśli okazjonalne spadki do 40-parę. Jak to się dało grać w Crysisa przy 20fps? ;) Możliwe, że coś będziesz musiał wymienić. Sprawdź też system za pomocą SlimDrivers, bo kartę masz na pewno lepszą od mojej.

Inną sprawą jest to, że sama karta graficzna w Twoim kompie jest pewnie więcej warta niż ta nowa konsola z padem ;)
Nowa tak 2 do 3 razy. Ale ceny spadają, szczególnie właśnie serii 2xxx. Jak zawsze - coś za coś. Ale nie musiałem jej zmieniać właśnie dzięki DLSS.

Wrzucony przez Ciebie screen robi mi krzywdę w oczy, ale na xsx widziałem kilka ładniejszych obrazków i to niekoniecznie w najnowszych produkcjach.
Widziałem np. Ghost of Tsushima. Za pomocą rozmyć i podobnych tricków da się zrobić lepiej wyglądającą grę, ale realnie tekstury są i tak jak z komórki, nie ma (naj)nowszych elementów oświetlenia, cząstek czy odbić. Ale faktycznie da się lepiej. Coraz bardziej wygląda na to, że CD Red powinien wypuścić na PC, a potem na konsole jak już będzie dobrze banglało.




Posty połączone: [time]06 Sty, 2021, 21:27:06[/time]
ED:
Zobaczę co CD Red zapoda w styczniowym patchu i jeśli nic sami nie dadzą, wciepe kilka modów. Na pewno ten:

Paczki z głów!

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
To ustaw DLSS na "wydajność" i eksperymentuj.
Włączyłem to static DLSS i śmiga jak talala 8)


Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ja niestrudzenie w jednom gierkem gram wcionsz....

. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 511
  • Venus as a goodboi
Skończyłem Bioshock: Infinite i powiem tyle - kto nie grał, niech się nie boi powrócić. Gierka postarzała się fenomenalnie i takie liniowe doświadczenie jest miłym odświeżeniem po wyrzygu otwartych światów w ostatnich kilku latach. Konsekwentnie poprowadzona fabuła, nienajgorszy gameplay, super klimat.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Na pewno kiedyś spróbuję ale u mnie jeszcze w kolejce czeka doom eternal xd

Offline cthsqd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • Cthulhu Squadron
    • You Tube / Cthulhu Squadron
Trzy na pięć gitar Kerryego Eurodyne to siedmiostrunówki
https://photos.google.com/photo/AF1QipPPyuDP5MY2x0aRRw8ma2JIqWlSDqtqJ28u-m4o

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Paczki z głów!

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive

Dobre

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Jezu...40FPS i narzekają  :o :o :o :o :o :o :o Kurwa chyba sie robie za stary
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Jo tyż chciałem zameldować że w cymbergaja ostatnio cisnąłem.

Niedosypiałem nawet, bo codziennie do 3-4 rano, a potem do pracy.

W sumie żadna gra mi tak dawno nie zrobiła.

Mimo problemów i braków dla mnie to jedna z najlepszych rzeczy w jakie grałem ever. Bardziej mi się podoba niż wiedźmin.

 Jest w tej grze tyle dobrego, że nie można się oderwać. Całość z ogromną większością side questów (ale nie tych najbardziej pospolitych z mapy) zajęła mi niecałe 70h.

Mam nieodparte wrażenie, że management zjebał koncertowo (mild shock) z datami, bo jeszcze pół roku opóźnienia i byłoby GOTY, GOAT itd. Na chuj było przekładać o miesiąc? No i marketing który z jakiegoś kurwa powodu robił z tego GTA, i teraz ludzie narzekają ze nie można przemalować samochodu :facepalm:.

Oszukaństwo z wersjami na konsole pomijam bo to jest przegięcie pały.

Teraz sprawdzam inne zakończenia. póki co cieszę się ze swojego wyboru.

No i grałem na PC, głównie ustawienia high, w ultra wide (3440x1440p). 60 fps często nie pykło, ale z freesync wystarczająco płynnie. I wygląda to mega, nawet mimo braku RTX w AMD.





Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
U mnie ostatnio GreedFall - bardzo przyjemnie rozkręciła się ta gra. Przemyślany scenariusz, wybory moralne, intrygi, dobrze przemyślane drzewko postaci. Dobra grywalność.


« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2021, 07:50:47 wysłana przez OMSON »

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
To ja może odwróce temat - od 3 dni namiętnie tłuczę w Diablo I - nie zestarzało toto się jakoś strasznie

Do tego Just Cause 3 i Lords of The Fallen na Geforce NOW - kurde, poważnie się zastanawiam czy serio mam ładować kapuchę w PC do grania, kiedy większość tytułów które mnie interesują tam są. Narazie na free tier cisnę i nie czuć że to streaming.
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
W darmowej wersji trochę tylko poczekać w kolejce potrzeba, jo?
Paczki z głów!

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Ciekawe czy ktoś w to grał  ;)






Ja grałem ze 20 lat temu, ale teraz pogrywamy od jakiegoś czasu na nowo w Warhammera 4 edycja i klimat jak za dawnych lat.
Wieczorami zajeżdzam ostatnio Divinity: Original Sin 2. Nie wiedzieć czemu, ale jak wyszło parę lat temu, to tytuł zlekceważyłem, a może to był wtedy brak czasu :facepalm: Za to teraz usiadłem jak maniak i oderwać się nie mogę :)

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
U mnie ostatnio GreedFall - bardzo przyjemnie rozkręciła się ta gra. Przemyślany scenariusz, wybory moralne, intrygi, dobrze przemyślane drzewko postaci. Dobra grywalność.
( Obraz usunięty.)



Ja się coś nie mogę do tego przekonać. Najciekawszy jest chyba świat, bo zaintrygowało mnie o co w tym wszystkim chodzi. Ale mimo wykonania już paru questów na wyspie nie ciągnie mnie znowu do konsoli...  Kiedy się to rozkręca?

Swoją drogą, czy u ciebie gra też jest cały czas taka szaro-bura?