Autor Wątek: W co gracie - siostro, bracie?  (Przeczytany 474137 razy)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
@gizmi7 ten DB to coś w stylu mugena nie? Czy bardziej budokai?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Dokładnie pomiędzy, bo to będzie 2,5D: kreskówkowe, dwuwymiarowe postaci w trójwymiarowym świecie. Ale i tak prawdopodobnie będzie lata świetlne lepsza od wszystkich ochłapów, jakimi IMO były dotychczasowe gry z uniwersum DB. Grałem w ostatniego Xenoverse'a u kumpla i to była chyba jedna z najnudniejszych bijatyk, w jakie grałem. Ten nowy Fighter Z prawdopodobnie będzie mechanikę głównie opierał na ich ostatnim Guilty Gearze XRD.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
No to może być spoko. Ja za dzieciaka się jarałem mugenami w chuj. W budokai nigdy nie grałem, w xenoverse trochę, ale jakoś tak meh. Anyway czekam i mam nadzieję że mi na lapku pójdzie :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
@Ghost_of_Cain Tekken 7  to główny powód dla którego myślę nad przesiadką na ps4.  Jest duży progres.w stosunku do 6, i tt2?

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
@Ghost_of_Cain Tekken 7  to główny powód dla którego myślę nad przesiadką na ps4.  Jest duży progres.w stosunku do 6, i tt2?

Trudno powiedzieć, bo ja namiętnie, to grałem w T3 20 lat temu :-) No i co to ten progres?

Technicznie gra jest zajebista, nie czuję jakiegoś odlotu od systemu, mimo nieźle przegiętych Rage Arts i Rage Drive'ów (mogą sobie odwracać losy starcia, ale jeśli nie wejdą... raczej pewna śmierć w poważnych walkach).

W kwestii wyglądu - lipa. Tzn. - bardzo spójnie i elegancko gra się prezentuje, ale jest już na dzień dobry przestarzała, standardy graficzne się zmieniły w ciągu ostatnich 2 lat. No i content dla single-players jest żałosny.

Ale jak to powiedział mój ziomek - ta gra mogłaby mieć czarne tło i lekko bardziej szarą podłogę, oraz dwa tryby - practice i online, reszta to chuj :D (ja też, jak poćwiczę, odpalę online, a co mi tam :))

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
@Ghost_of_Cain Tekken 7  to główny powód dla którego myślę nad przesiadką na ps4.  Jest duży progres.w stosunku do 6, i tt2?

Trudno powiedzieć, bo ja namiętnie, to grałem w T3 20 lat temu :-) No i co to ten progres?

Technicznie gra jest zajebista, nie czuję jakiegoś odlotu od systemu, mimo nieźle przegiętych Rage Arts i Rage Drive'ów (mogą sobie odwracać losy starcia, ale jeśli nie wejdą... raczej pewna śmierć w poważnych walkach).

W kwestii wyglądu - lipa. Tzn. - bardzo spójnie i elegancko gra się prezentuje, ale jest już na dzień dobry przestarzała, standardy graficzne się zmieniły w ciągu ostatnich 2 lat. No i content dla single-players jest żałosny.

Ale jak to powiedział mój ziomek - ta gra mogłaby mieć czarne tło i lekko bardziej szarą podłogę, oraz dwa tryby - practice i online, reszta to chuj :D (ja też, jak poćwiczę, odpalę online, a co mi tam :))

To jak następnym razem wpadniesz, popykamy w szósteczkie, albo taga dwójkie ;D

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
To jak następnym razem wpadniesz, popykamy w szósteczkie, albo taga dwójkie ;D

E, tam. Należy atakować siódemkie, choćby na PC. Mam szóstkę, ttt2 i okazjonalnie odpalę też nakiblową wersję 6-tki na PSP, ale nie wkręciły mnie one tak, jak oważ 7-ka. No nie wiem - ma coś prawilnego w sobie, w kwestii klimatu i designu takoż (choć oczywiście japońskie kretynizmy w postaci misia panda z bambusem w dupie i dziewczęcego cyborga rzucającego w przeciwników własną, odkręconą od tułowia łepetyną - check)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
To jak następnym razem wpadniesz, popykamy w szósteczkie, albo taga dwójkie ;D

E, tam. Należy atakować siódemkie, choćby na PC. Mam szóstkę, ttt2 i okazjonalnie odpalę też nakiblową wersję 6-tki na PSP, ale nie wkręciły mnie one tak, jak oważ 7-ka. No nie wiem - ma coś prawilnego w sobie, w kwestii klimatu i designu takoż (choć oczywiście japońskie kretynizmy w postaci misia panda z bambusem w dupie i dziewczęcego cyborga rzucającego w przeciwników własną, odkręconą od tułowia łepetyną - check)

Jeszcze bie mam ps4, ale kto wie, czy nie zrobię upgrade'u niedługo  ;)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Jotun
Za darmo na Steam. Bardzo przyjemna gierka, w stylu Ori kapkę :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Propos rysowanej grafiki - skończyłem właśnie nową Zeldę na WiiU (z całym wątkiem głównym, zdecydowaną większością misji pobocznych, wszystkimi setami armora (poza dark, którego miałem dwie części) i 80 shrine'ami, więc miałem "pełne" zakończenie).

Ogólnie gra jest świetna, ma tę rzadką jakość, że po prostu chce się samemu grać, eksplorować, kombinować (trochę, jak w Minecrafcie albo w drugą stronę, jak w grach zupełnie liniowych, gdzie po prostu się brnie przed siebie), zamiast biegać od znacznika do znacznika. Grafika jest śliczna, ALE... lubi spadać do 20 i niżej klatek, no i podobnie "ładne" tytuły bywały już na konsolach poprzedniej generacji - PS3 i X360. DEKADĘ TEMU. Nic, co by przeszkadzało w rozgrywce, ale po graniu w Just Cause 3, Batmana: Arkham Knight i oczywiście Wiedźmina, ciężko ustawić je w jednym szeregu jako AAA.

Ścieżka dźwiękowa też raczej ładna, ale zdecydowanie zbyt repetytywna i jakaś taka mało ambitna. Ochy i achy zdecydowanie nieuzasadnione. Koło Ori, Soulsów, again - Wiedźmina, w ogóle to nie powinno leżeć. Fabuła rozkręca się świetnie, gra ma vibe trochę w stylu "Shadow of the Collosus" - z takim bajkowo-średniowiecznym postapo, ale z czasem dochodzi tona zgrzytów i biedy, której nie można uzasadnić tylko różnicami kulturowymi. Dziwne dialogi, nieśmieszne gagi, jakiś taki niezdrowy balans między idiosynkracjami a zwyczajnym dziwactwem. Nie mówiąc o zakończeniu, które potwornie rozczarowuje, jak na takie napięcie, które kreuje poprzednie kilkadziesiąt/stokilkadziesiąt godzin rozgrywki.

To nadal jest świetna gra, jedna z lepszych, w jakie grałem. Ale wkurza mnie, że Nintendo przyzwyczajone do swojej stałej bazy graczy w ogóle nie próbuje wyjść ze "strefy komfortu" bycia japońską firmą. Przez to nie uważam, że jest to godna konkurencja dla Wiedźmina, a mimo to zbiera lepsze oceny przez sztuczny hype. Mocne 9/10 i w sumie warto było kupić WiiU w dużej mierze dla tej gry, ale karny siusiak dla Nintendo za bycie siusiakami.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399

Nie wiem czy uda mi się skończyć. Chyba za głupi jestem na tą grę ;/

Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Od dłuższego czasu, przy odpalaniu kompa działa u mnie automatyzm: STEAM -> Hearts of Iron IV -> Graj...  :headbang:
"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
W przerwie między załamywaniem się nad swoją inteligencją w FEZie a rozsyłaniem CV gdzie popadnie znalazłem w swojej bibliotece coś co już dawno miałem odpalić

W sumie to wiedziałem, że gierka należy do tych "cięższych" pod względem klimatu no i z autopsji wyszło, że ten idzie dosłownie ciąć nożem. Jedyne z czym się borykam to drobne bugi wynikające prawdopodobnie z tego, że to konsolowy port, typu

czy jakieś tam jajca ze sterowaniem ale to drobne bzdety w sumie prawie nie wpływające na odbiór. Wsiąkłem, chyba już zbliżam się do końca, będzie drugi raz.
Na steamie już chyba nie ma ale jakby ktoś szukał mocno pojechanego platformera z ciężką atmosferą i fabułą to na originie jest teraz bodaj za 30zł, imho dobry deal.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi



Dragon Age: Origins. Jejku, jakie to dobre po latach. Genialnie łączy klimat papierowego RPGa z cyfrowymi wygodami, a do tego super fabuła, genialnie komponujące się ze sobą postacie, porządnie napisane dialogi, dobry voice acting (Morrigan <3). Bioware jednak jest bezkonkurencyjny w te klocki, kiedy im się chce. Mechanika się praktycznie w ogóle nie zestarzała, gra nadal potrafi być tak trudna, że momentami mam ochotę wyrzucić klawiaturę przez okno. 10/10

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Siedzi ta gierka na moim oridżinie od dłuższego czasu i czeka na pretekst coby odpalić. No i namówił ;D

Tymczasem skończyłem tą Alice:Madness Returns. Okazało się, że fabuła wjeżdża naprawdę ciężko. I to nie jakoś sztampowo ale całkiem solidnie kopie dupsko. Mocny psychoklimat z fenomenalną grą aktorów i turbo wciągającą fabułą. Dizajn i sam gejmplej też na wysokim poziomie choć trzeba się przygotować na drobne bugi związane z portem z konsoli (typu blokada na bodaj 23(?)fps'y, ale wystarczy jedną linijkę w jednym cfg zmienić i można sobie odblokować dowolną liczbę klatek). Tak czy owak imho pozycja na listę "must play".
A no i ja, jak to ja, jeżeli jakaś gierka siadła to bankowo miała sztośną oprawę muzyczną :D tu nie było inaczej, każdy kolejny utwór brzmi jakby był skomponowany wprost do sceny, której w danym momencie akompaniuje. Co jak najbardziej jest komplementem, bo każdy kolejny poziom serwuje nam coś nowego i unikatowego, czy to zagadki czy to mechanikę rozgrywki, zasadniczo ciężko było odczuć jakąś repetetywność i nużącą się rozgrywkę. Całość oprawiona jeszcze solidnie wykonaną muzyką, powoduje że ciężko do tej Alicji siąść "tylko na godzinkę"
Z faworytów:

« Ostatnia zmiana: 29 Lip, 2017, 11:35:48 wysłana przez blendamed »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Gra ktoś w The Division? Kupiłem wczoraj, pograłem chwilę i się zajarałem ;D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Ja ze znajomymi teraz łupię w Legion TD na Warcrafcie 3. Z pozoru prosta gierka ale turbo wciąga.

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
A ja się wkręciłem w to to:



Fajnie tak polatać w kosmosie, postrzelać, pohandlować i w ogóle...

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
A ja się wkręciłem w to to:

( Obraz usunięty.)

Fajnie tak polatać w kosmosie, postrzelać, pohandlować i w ogóle...

Mam kumpla, który w to ciśnie. ;) fajna giera, choc mnie - jako fana symulatorow - wkurwia to, ze kokpit kazdego statku wyswietla informacje w taki sam sposob. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Mam kumpla, który w to ciśnie. ;) fajna giera, choc mnie - jako fana symulatorow - wkurwia to, ze kokpit kazdego statku wyswietla informacje w taki sam sposob. :)
A wiesz, że w sumie nie zwróciłem na to uwagi? Dopiero teraz, jak o tym napisałeś... Bardzo trafne spostrzeżenie :)

Mi z kolei dziwnie się latało w modelu, który miał siedzenie pilota po prawej stronie - szybko się pozbyłem tego latadła :D

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Hellblade


zajebista rzecz, grafika, klimat. Co prawda mam za sobą jakieś pół godziny, ale gra zrobiła na mnie wrażenie.

Offline delaa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 129
    • Youtube
A ja się wkręciłem w to to:

( Obraz usunięty.)

spoko ale EVE - bardziej chamska chyba... kasa korpo itd... tam też takie sprawy "real money" afery dramy ?
Ja w EVE-ce ponad rok i nawet 1% tego co można robić nie popróbowałem...dobr e są te rzeczy ;-)




« Ostatnia zmiana: 07 Paź, 2017, 15:10:43 wysłana przez delaa »

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
spoko ale EVE - bardziej chamska chyba... kasa korpo itd... tam też takie sprawy "real money" afery dramy ?
Ja w EVE-ce ponad rok i nawet 1% tego co można robić nie popróbowałem...dobr e są te rzeczy ;-)
O EVE wiele słyszałem, ale nie mam PC do grania. Jestem konsolowym plebejuszem :)

Offline delaa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 129
    • Youtube
^ spoko ;-)
A jakby ktoś chciał looknąć ... jak to mniej wiecej wygląda - warto ;-)
Pozdr.
Tu filmik

Offline tadek76

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Ja akutalnie gram w dwie gry na zmienę Total War: Warhammer i Civilization VI