Autor Wątek: W co gracie - siostro, bracie?  (Przeczytany 473009 razy)

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Czy to watek dozwolony dla konsiolarzy?  ;D

Bo mam pytanko/prosbe w sprawie gier na Xbox One  :-[

Syn lat prawie 7 mnie monituje, ze juz mu sie troche znudzily te wszystkie gry "LEGO..." i chcialby cos nowego.
Za wyscigami nie przepada, gry typowo sportowe tez nie.
Bardzo lubil Rayman Legends, wiec moze wlasnie jakas fajna platformowka lub inna zrecznosciowa?
Oczywiscie moga byc tez gry z 360, ktore chodza pod One.

Kinect jak czytalem umiera, wiec pewnie nic fajnego na to nie znajde?
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Little Big Planet - swietna gra a przy okazji rozwija kreatywnosc w uzywaniu przeklenstw.

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
To ekskluziv jest, takie perełki "Only on Playstation" :)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ach, to nie wiedzialem, myslalem ze ta jest na obie platformy. No a na PSa, wedle mojej skromnej opinii, jest wchuj wiecej fajnych ekskluzywow.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 511
  • Venus as a goodboi
Czy to watek dozwolony dla konsiolarzy?  ;D

Bo mam pytanko/prosbe w sprawie gier na Xbox One  :-[

Syn lat prawie 7 mnie monituje, ze juz mu sie troche znudzily te wszystkie gry "LEGO..." i chcialby cos nowego.
Za wyscigami nie przepada, gry typowo sportowe tez nie.
Bardzo lubil Rayman Legends, wiec moze wlasnie jakas fajna platformowka lub inna zrecznosciowa?
Oczywiscie moga byc tez gry z 360, ktore chodza pod One.

Kinect jak czytalem umiera, wiec pewnie nic fajnego na to nie znajde?

Na Xboxa One szalenie polecam przede wszystkim Disney Fantasia, jak macie miejsce na Kinecta. Ja niedawno kupiłem kamerkę za 200 zł plus gra za jakieś 60 czy 70. To, że Kinect umiera sprawia, że ceny strasznie spadły, więc IMO tym bardziej warto, bo jeszcze taniej już chyba nie będzie. Gra jest bombowa, szczególnie gdy gra się w dwie osoby.

Z takich gier multiplayerowych/rodzinnych, polecam też "Knight Squad" - gra tak prosta, że niemal prostacka, ale szalenie wciągająca. Taka z cyklu "easy to learn, hard to master". Kiedyś ją dodali do Games with Gold i od tamtej pory gram w nią ZAWSZE, jak jacyś znajomi do mnie wpadają. Krwi nie ma, przemoc jest raczej dość zawoalowana, więc dla dziecka też się chyba nada.

Tak samo do Golda dodali kiedyś "So many me" - przyjemny, bardzo ładny, kolorowy platformer. Dla dziecka w sam raz. Z platformówek jest też oczywiście stary i jary Castlestorm i bardziej dojrzałe tytuły, jak "Ori and the blind forest" (który jest chyba najlepszą grą, jaka istnieje, ale niekoniecznie łatwą - szczególnie, jak ktoś nie ma doświadczenia w platformówkach) czy "Max: the curse of brotherhood". Dla dziecka będzie też fajny pakiet gier "Rare replay" - mnóstwo mniej lub bardziej retro gier, głównie platformówek, w tym genialne "Viva Piñata" z poprzedniej generacji konsol.

Polecam też Unravel, teraz już dodali go do EA Access. W cenie premierowej był taki sobie, ale to ogólnie piękna i przyjemna gra.

"Valiant Hearts" też jest wspaniałe, ale to niekoniecznie gra dla dzieci w tym wieku - mimo że w bardzo łagodny i "przyjazny" sposób traktuje o pierwszej wojnie.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Wielkie dzieki! Mam sie teraz czemu przyjrzec i wybrac :)
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Apropos xbone, ktoś tu używa pada z tej konsolki do pc'ta? Jak się sprawuje/sprawował? Koleżka coś mówił, że podobno się tam gałki analogowe pjerdolo, w necie widzę mieszane opinie a przymierzam się do jakiegoś pada bo na czymś trzeba bić czasy w prodżekt karsach :v ten pad z xbone w sumie najbardziej mi pasi estetycznie i przyciski fajno klikają

A co do grania, w następny piątek zamawiam GTX1060 i dopiero bedziem grać :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Apropos xbone, ktoś tu używa pada z tej konsolki do pc'ta? Jak się sprawuje/sprawował? Koleżka coś mówił, że podobno się tam gałki analogowe pjerdolo, w necie widzę mieszane opinie a przymierzam się do jakiegoś pada bo na czymś trzeba bić czasy w prodżekt karsach :v ten pad z xbone w sumie najbardziej mi pasi estetycznie i przyciski fajno klikają

A co do grania, w następny piątek zamawiam GTX1060 i dopiero bedziem grać :D

Mam do PC dwa pady - Xeoxa i oryginalny od Xboxa. Obydwa bardzo fajne.

Z zalet Xeoxa to zdecydowanie materiał z którego jest wykonany. Lekko matowy, bardzo przyjemny w dotyku, niestety bardzo widać na nim odciski i kurz. Wzorowo spasowany, nic nie lata i nie trzeszczy. Joysticki chodzą bardzo płynnie, zero blokowania się i brak martwego pola/luzów. Dosyć mocna wibracja, konfiguracja bezproblemowa, dodatkowo ma dodatkowy tryb kompatybilności ze starymi grami i przycisk "auto fire". Zapłaciłem za niego ~50 pln + szip (nówka)

Jesli chodzi o Xboxowy, to też klasa sama w sobie, jest bardzo solidny, świetnie wykonany i spasowany i dobrze leży w rękach, ale brakuje mi w nim przycisku auto fire. Kupiłem go, bo był tańszy niż Xeox (którego było już mało na rynku, a ceny zaczynały się od 80pln w górę). Za oryginalny z Xboxa dałem 47pln  szipem (używka, przewodowy, stan idealny).

Z ciekawostek dodam, że Xeox ma mniejszy pobór prądu. Niby pierdoła, ale u siebie na lapku mam małą ilość wejść USB (3, z czego dwa sa na mysz i klawiaturę) i pada musiałem podłączyć do huba. Xboxowy nie wyrabiał i nie było wibracji. Xeox działa bez problemu.

Jakbym miał jeszcze raz wybierac któregoś z nich, to wybrałbym po prostu tańszego
B ( o ) ( o ) B S

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 511
  • Venus as a goodboi
Nowe pady od Xboxa One mają Bluetooth, b. fajny ficzer, ale wychodzą z 200 zł. Co do tych zwykłych, które można mieć taniej - niby podłączenie jest łatwiejsze po kablu USB, ale polecam bardziej te od 360+adapter. Lepiej wykonane, lepiej wyważone, spusty też się lepiej sprawdzają w większości gier mimo że nie mają force feedback i nie mają problemów z bumperami, które mają te od One.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
@g-zs a który to model tego xeoxa? Jeżeli faktycznie taki tani a pieniężny to może w jego kierunku bym się skłonił. W końcu różnica rzędu 200zł a 50 :v

Ten padzior od xbone głównie mi podchodzi ze względu na te fajniuśko klikające przyciski, estetykę i przez to że całkiem ładnie leży w dłoni. Ale jeżeli to samo a nawet więcej mogę capnąć za 50zł to po co przepłacać :D

Pad od 360 już mam obyty na wszelkie możliwe sposoby i szczerze jeżeli miałbym wybierać między nim a nowym od xbone to wybrałbym ten drugi, bumpery mi nie przeszkadzają bo i tak ze względu na długie paluchy wygodniej mi opuszkami je klikać niż całą długością palca. Jedyne co mnie martwi to ta plotka o psujących się analogach.


Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Oj grane to dopiero będzie 8)

Po latach trudności z odpaleniem czegokolwiek bardziej wymagającego (nawet half lajf 2 na tym moim nieszczęsnym lapcoku klatkował :l) w końcu cokolwiek nie rzucę, bez pierdnięcia, ultra detale, 60fps.
Już żem kupił duma, skręcam karki, miażdżę czaszki, feels gud :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Ła! To się nazywa przywalić po grubości! Graty, stary, na jakieś 2 lata masz spokój! (ed: damn, myślałem, że to 1080 :)...)

Przy okazji: dajcie znać jak gdzieś będzie oryginalny Battlefield 1 poniżej stówy :)
« Ostatnia zmiana: 14 Lut, 2017, 22:11:05 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Po latach trudności z odpaleniem czegokolwiek bardziej wymagającego (nawet half lajf 2 na tym moim nieszczęsnym lapcoku klatkował :l) w końcu cokolwiek nie rzucę, bez pierdnięcia, ultra detale, 60fps.

Borze, to chyba prawie 4k za kąputer. Możnaby za to kupić 2 nowe ibanezy, albo cztery szektery :)

A dzie dysk?


Offline JanuszuNieKrzywdz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Tyranny. Boże jak dobrze. Polecam każdemu fanowi RPG, dialogów, fantasy. Bardzo dużo do robienia

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 511
  • Venus as a goodboi
Lovers in a dangerous spacetime 10/10 <3 <3 <3 <3 <3

Spoiler

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Ła! To się nazywa przywalić po grubości! Graty, stary, na jakieś 2 lata masz spokój! (ed: damn, myślałem, że to 1080 :)...)
Żeby 3k wywalić na grafikę to aż tak mnie nie posmerdoliło ;D imho 1060 najbardziej optymalna w stosunku cena/performens. Myślę, że też starczy na dłuższy czas.
A dzie dysk?
Już w komputrze. Póki co 1TB HDD, w przyszłym miesiącu planuję dodatkowo zainwestować w SSD.

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
Lovers in a dangerous spacetime 10/10 <3 <3 <3 <3 <3

Spoiler

Rocket League <3
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Jajebe, to był zły moment na zaczynanie magisterki :D

coś czuję że to będzie dla mnie taki drugi oblivion, w którym na samym stimie przepuściłem ~700h życia. Tylko tam wątek fabularny szło skończyć w jeden dzień a główny fun to były questy poboczne. Tu już chyba przewaliłem z 20kilka godzin i dopiero zaraz chyba kończę fabułę podstawki nie ruszając przy tym prawie w ogóle wątków pobocznych :D

Oj udało się naszym, udało. Dawno mnie tak nie wessało w inny świat :v

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Tu już chyba przewaliłem z 20kilka godzin i dopiero zaraz chyba kończę fabułę podstawki nie ruszając przy tym prawie w ogóle wątków pobocznych :D
Ło kurna, co tak pędzisz panie?
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Resident Evil 7. Niby fabuła kliszowa, ale działa to ładnie i trochę sram w gacie. Ciężko się oderwać. Fajny powrót do klasyki, amunicji mało, apteczków mało. Jak ktoś lubi nieprzyjemne klimaty to polecam.


Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
@purpleman Może trochę więcej. Nie wiem ile dokładnie bo gog nie śledzi przegranego czasu jak się jest wypiętym z neta (i chyba jak sie startuje gierke skrótem z pulpitu zamiast przez gog galaxy, co jest moim nawykiem). Muszę jeszcze kabel sobie puścić z internetami do kompa ale tyle z tym mam jebania ze jakoś tak się zbieram do tego jak pies do jeża :D A jak trzeba to wpinam się mostkiem siecowym przez lapka i wsio. Może nawet lepiej, że nie widzę ile dokładnie godzin już mi na to poszło. Czego oczy nie widzą tego sercu...no :l

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Dobra... Rate my setup!
A tak serio to nie rejtujcie bo wiem że zrobi się z tego niezły roast. Nie mam na razie szekli żeby kupić sobie coś fajniejszego, więc może ktoś poleci mi jakieś fajne gierki które będą śmigać? :)

Asus K56c
8 RAM
i5 3317U
GT 635m

Wiedźmin 3 chodzi, ale 1 fps to trochę za mało dla mej piczy.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Dobra... Rate my setup!
A tak serio to nie rejtujcie bo wiem że zrobi się z tego niezły roast. Nie mam na razie szekli żeby kupić sobie coś fajniejszego, więc może ktoś poleci mi jakieś fajne gierki które będą śmigać? :)

Asus K56c
8 RAM
i5 3317U
GT 635m

Wiedźmin 3 chodzi, ale 1 fps to trochę za mało dla mej piczy.

Duke Nukem 3D
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Przeszedłem w tamtym tygodniu. Nawet jakąś edycję HD. Manhattan project i forever również.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline davqoniu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 164
  • Brotherhood of Lefties ;)
Dobra... Rate my setup!
A tak serio to nie rejtujcie bo wiem że zrobi się z tego niezły roast. Nie mam na razie szekli żeby kupić sobie coś fajniejszego, więc może ktoś poleci mi jakieś fajne gierki które będą śmigać? :)

Asus K56c
8 RAM
i5 3317U
GT 635m

Wiedźmin 3 chodzi, ale 1 fps to trochę za mało dla mej piczy.
Dragon Age 3 powinien ruszyć w jakiejś niskiej rozdzielczości, a gra zdecydowanie warta uwagi. Jeżeli nie znasz serii to sugeruję zacząć od jedynki (z ewentualnym pominięciem dwójki) żeby wgryźć się w fabułę. Ew. jak masz duszę oldskulowca i cenisz sobie bardziej zawartość merytoryczną ponad efekty graficzne to polecam emulator SNESa i Final Fantasy od 4 do 6, Chrono Trigger, Super Mario 3D RPG, Front Mission i wiele wiele innych ;)