Autor Wątek: W co gracie - siostro, bracie?  (Przeczytany 475961 razy)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
wyprzedaż świąteczna na xbox store mnie zrujnuje :S
i always go full retard

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Spoilery? W tej grze jest chyba 18 zakończeń. Można prawie w dowolnym momencie ukatrupić każdego dowolnego bohatera.

NIE POPRAWIASZ SWOJEJ SYTUACJI, PIOTR

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Heavy Rain razem z The Last Of Us to chyba jedyne gry dla których kupiłbym Playstation 3 :P Na Heavy Rain się napaliłem po przejściu Fahrenheit/Indigo Prophecy które jest najgenialniejszą grą-filmem w jaką grałem a jedyną grą o podobnej mechanice jest właśnie Heavy Rain
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Za ile warto kupić używaną kilka tygodni PS4? Mam okazję wyrwać za 1150, 1400 z The Last Of Us i Wiedźminem 3, może coś jeszcze uda się urwać...
Wiem, PC Master Race i w ogóle, ale złoży mi ktoś wypasionego PC do casualowego grana za 1200zł? ;)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Warto :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
No to chyba bierę. :D Żegnaj, życie! :P ;)

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Diabolo 3, 135 paragon

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Aciu, bierz bierz, będziem ciupać :D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Za ile warto kupić używaną kilka tygodni PS4? Mam okazję wyrwać za 1150, 1400 z The Last Of Us i Wiedźminem 3, może coś jeszcze uda się urwać...
Wiem, PC Master Race i w ogóle, ale złoży mi ktoś wypasionego PC do casualowego grana za 1200zł? ;)
Pewnie, ale zapomnij o 60fps w 1080p...

...w sumie w obu wypadkach.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Za ile warto kupić używaną kilka tygodni PS4? Mam okazję wyrwać za 1150, 1400 z The Last Of Us i Wiedźminem 3, może coś jeszcze uda się urwać...
Wiem, PC Master Race i w ogóle, ale złoży mi ktoś wypasionego PC do casualowego grana za 1200zł? ;)
Pewnie, ale zapomnij o 60fps w 1080p...

...w sumie w obu wypadkach.
Wiele gier pomyka na konsolach w 60 FPS, choć IMO to niepotrzebny bajer - jak się siedzi 30 cm od monitora przy PC to może robi różnicę, ale leżąc rozwalonym na kanapie, grając na konsoli osobiście wolę mieć ładniejszą grafikę/split screen

A co do ceny PS4 - ostatnio poleciały na ryj i szczególnie z grami to żadna okazja, gdzieś niedawno za 1200 widziałem nówkę; a z doświadczenia polecam kupić z terabajtowym dyskiem, Xboxa mam pół roku i już musiałem dema usuwać, by zrobić miejsce na pełniaki, bo 500 GB dysk zapchany

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog


Za ile warto kupić używaną kilka tygodni PS4? Mam okazję wyrwać za 1150, 1400 z The Last Of Us i Wiedźminem 3, może coś jeszcze uda się urwać...
Wiem, PC Master Race i w ogóle, ale złoży mi ktoś wypasionego PC do casualowego grana za 1200zł? ;)
Pewnie, ale zapomnij o 60fps w 1080p...

...w sumie w obu wypadkach.
Wiele gier pomyka na konsolach w 60 FPS, choć IMO to niepotrzebny bajer - jak się siedzi 30 cm od monitora przy PC to może robi różnicę, ale leżąc rozwalonym na kanapie, grając na konsoli osobiście wolę mieć ładniejszą grafikę/split screen

Ok, a dla mnie to ogromny minus i uważam grę za wadliwą, jeśli chodzi na perfekcyjnie dobranym sprzęcie max 30fps i 720p, a jeszcze do niedawna konsolowe premiery właśnie tak wyglądały. Aktualnie jestem w trakcie wybierania monitora 4k i nie wyobrażam sobie grać na nim skalując w górę gry z konsoli, bo nawet przy większych monitorach lubię siedzieć blisko podczas grania.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Ja nie chcę wydawać majątku na kompa, zakładam luźne granie kilka godzin w tygodniu. Biorąc pod uwagę, że przez ostatnie 5 lat mój kontakt z grami to Diablo 3 (tu szacun, że śmiga na Intel HD4000 :D ), World Of Tanks na totalnie minimalnych ustawieniach i trochę Pillars of Eternity, które jednak za bardzo zamulało, to płynne 30 fps już i tak dla mnie będzie szokiem. :P Jeszcze telewizor muszę dokupić, celuję w 46-48 cali, które będę oglądał z około 3m.
Kieeeedyś nie miałem przekonania do konsol, ale w tej chwili to moim zdaniem naprawdę spoko wybór, jesli chodzi o stosunek ceny do radości z grania. Na PC za 1200 chyba nie wyciągnę lepszej jakości w Wieśku 3, niż na PS4.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
intel i5 2500k + jakieś mobo na p67 i do tego porzadna grafa typu radeon hd7970. Na tym będzie prawie max we wieśku luźno ;)
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
a z doświadczenia polecam kupić z terabajtowym dyskiem, Xboxa mam pół roku i już musiałem dema usuwać, by zrobić miejsce na pełniaki, bo 500 GB dysk zapchany

Można ale nie trzeba, bo akurat w PS4 wymiana dysku jest możliwa (sam niedawno do swojej 2TB wsadzałem). W klocku musisz się dyskami zewnętrznymi ratować.

Ok, a dla mnie to ogromny minus i uważam grę za wadliwą, jeśli chodzi na perfekcyjnie dobranym sprzęcie max 30fps i 720p, a jeszcze do niedawna konsolowe premiery właśnie tak wyglądały. Aktualnie jestem w trakcie wybierania monitora 4k i nie wyobrażam sobie grać na nim skalując w górę gry z konsoli, bo nawet przy większych monitorach lubię siedzieć blisko podczas grania.

I tak i nie. O grze stworzonej na "perfekcyjnie dobrany sprzęt" to możemy mówić w przypadku tytułów ekskluzywnych dla danej platformy. I w tym wypadku nie pamiętam, kiedy taki ostatni raz taki tytuł wyciągał na danej konsoli mniej niż 1080p i 30fps (i mówię tu nie tylko o aktualnej generacji, ale i poprzedniej). Nawet przy multi-platformówkach 1080p jest w tym momencie standardem*. Dla mnie to "niedawno" to było tak z 4-5 lat temu. Czyli dawno. Jeszcze co do samych 30fps - kiedyś niejaki Dark Archon z serwisu arhn.eu opublikował o tym cały felieton. Long story short - 60fps prawdopodobnie nigdy (przynajmniej na konsolach) nie będzie standardem. Dlaczego? Bo developerzy w większości wypadków wybiorą lepsze efekty graficzne nad ilością klatek, nie ważne jak mocny sprzęt będzie.

Co do 4K. Z mojego szybkiego riserczu wynika, że w tym momencie cena najtańszego monitora o takiej rozdzielczości jest mniej więcej taka sama, jak nowej konsoli i to w niezłym zestawie. Do tego jeszcze komputer, który to 4K uciągnie. Nie żebym negował, bo sam bym z wielką przyjemnością na takim zestawie grał. No ale rozmowa konsola vs. komputer i granie w 4K lekko mija się z celem.

Spoiler

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
intel i5 2500k + jakieś mobo na p67 i do tego porzadna grafa typu radeon hd7970. Na tym będzie prawie max we wieśku luźno ;)
Może kiepsko szukałem, ale tak na szybko orientacyjnie rozejrzałem się po allegro:
Procek: 600
Płyta: 300
Grafika: Jakaś używka jest za 520 aktualnie.
Do tego obudowa, zasilacz, dysk, czy nawet przyzwoita klawiatura to już kolejna stówka.
W sumie wydam jeszcze z 2k na telewizor, więc za to można już PC poskładać, ale, do cholery, od 7 lat filmy i seriale oglądam na 20-calowym monitorze podpiętym do lapka (Eizo, bo Eizo, ale już dziadek), siedziąc na najwyzklejszym biurowym krześle, więc w końcu chyba zasługuję na to, żeby wygodnie się walnąć na kanapie. :D

@michu123PL : w co tam głównie naparzasz? :D
« Ostatnia zmiana: 02 Sty, 2016, 23:25:55 wysłana przez aciek_l »

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Fifka, PES, Battlefield 4, Driveclub, NFS. To tak głównie :D

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
No to przepadłem. PS4 wleciał wczoraj. ;) Póki co tylko The Last Of Us Remastered, ale Wiedźmin i Fifa są w kolejce. :) Jakby coś, to w PS Network nick taki jak tutaj. :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Paczki z głów!

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odświeżam Pillars of Eternity przed nowym dodatkiem.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog


Ok, a dla mnie to ogromny minus i uważam grę za wadliwą, jeśli chodzi na perfekcyjnie dobranym sprzęcie max 30fps i 720p, a jeszcze do niedawna konsolowe premiery właśnie tak wyglądały. Aktualnie jestem w trakcie wybierania monitora 4k i nie wyobrażam sobie grać na nim skalując w górę gry z konsoli, bo nawet przy większych monitorach lubię siedzieć blisko podczas grania.

I tak i nie. O grze stworzonej na "perfekcyjnie dobrany sprzęt" to możemy mówić w przypadku tytułów ekskluzywnych dla danej platformy. I w tym wypadku nie pamiętam, kiedy taki ostatni raz taki tytuł wyciągał na danej konsoli mniej niż 1080p i 30fps (i mówię tu nie tylko o aktualnej generacji, ale i poprzedniej). Nawet przy multi-platformówkach 1080p jest w tym momencie standardem*. Dla mnie to "niedawno" to było tak z 4-5 lat temu. Czyli dawno. Jeszcze co do samych 30fps - kiedyś niejaki Dark Archon z serwisu arhn.eu opublikował o tym cały felieton. Long story short - 60fps prawdopodobnie nigdy (przynajmniej na konsolach) nie będzie standardem. Dlaczego? Bo developerzy w większości wypadków wybiorą lepsze efekty graficzne nad ilością klatek, nie ważne jak mocny sprzęt będzie.

Co do 4K. Z mojego szybkiego riserczu wynika, że w tym momencie cena najtańszego monitora o takiej rozdzielczości jest mniej więcej taka sama, jak nowej konsoli i to w niezłym zestawie. Do tego jeszcze komputer, który to 4K uciągnie. Nie żebym negował, bo sam bym z wielką przyjemnością na takim zestawie grał. No ale rozmowa konsola vs. komputer i granie w 4K lekko mija się z celem.

Spoiler

Ok, "long story short"

Dla mnie 30fps to nie jest komfort, na jakiejkolwiek rozdzielczości. Chyba, że mówimy o np. strategiach turowych. Ale to jedynie moje snobistyczne podejście do rozrywki, nie przejmujcie się zanadto.

A tymczasem odświeżam sobie ponownie serię Bioshock. Jeśli kto nie zna, a lubi dysutopijne strzelanki z niecodziennymi rozwiązaniami, to polecam. A jeśli kogo nie odrzuca nieco przestarzała grafika, to koniecznie zacząć od System Shock.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Sporo fajnych, malych (co nie znaczy, ze zlych) gierek wyjdzie w tym roku:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Kurde, fajnie, men, że to wrzuciłeś! Widziałem tam parę, które mnie zainteresowały, a po grach typu Live is Strange, Zaginięcie Ethana Cartera, Kholat, to szczególnie mi się przechyliło w stronę mniej mainstreamowych gier.
Ale, żeby nie było za pięknie - dziś odpalam COD BO III i zanurzam się w sam środek głównego nurtu ;).

ED:
6 płyt, dwustronnych! Damn!
« Ostatnia zmiana: 09 Sty, 2016, 21:13:51 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
A to widział?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Nie, ale dziękuję! Póki co nie śledziłem jeszcze 2016 poza dodatkiem do Wieśka, Deusem i Mass Effectem. To teraz następny filmik powinien być 100 gier w minutę ;).
Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
W tym roku to z niecierpliwością czekam na The Division!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.