Autor Wątek: W co gracie - siostro, bracie?  (Przeczytany 472996 razy)

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
i to jest właśnie to, do internetu jest to idealne rozwiazanie ale muzykę robic na tym to trza mieć cierpliwość ja nie mam
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Ile razy mam tłumaczyć, że pad od 360 to zajbiście wygodny pad. A to, że strzałki ma zamienione miejscem z analogiem daje +10 do wygody ;)
( Obraz usunięty.)
Aż brak mi słów, aby wyrazić jak bardzo się nie zgadzam z oboma stwierdzeniami, a nie chce pierdolnąć znowu bełkotliwego textwalla o niczym :D

ED: ale wciąż lepszy pad od x360, niż klawiatura+myszka :D

Swoją drogą pady to jedna z najczęściej powracających kłótni na SS :D
« Ostatnia zmiana: 01 Mar, 2012, 20:55:44 wysłana przez purpleman »
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Ile razy mam tłumaczyć, że pad od 360 to zajbiście wygodny pad. A to, że strzałki ma zamienione miejscem z analogiem daje +10 do wygody ;)
( Obraz usunięty.)
Aż brak mi słów, aby wyrazić jak bardzo się nie zgadzam z oboma stwierdzeniami, a nie chce pierdolnąć znowu bełkotliwego textwalla o niczym :D

ED: ale wciąż lepszy pad od x360, niż klawiatura+myszka :D
( Obraz usunięty.)
Swoją drogą pady to jedna z najczęściej powracających kłótni na SS :D
Bo to kolejna rzecz w stylu Mac vc PC, konsole vs PC, pad vs klaw+mysz, sega vs playstation vs nintendo vs xbox vs . . . (i to w różnych wariantach, w tym i preferencjach co do pada) :D

No ale dobra, sam chciałeś: ale nie wiem jak ty, ale ja nie lubię jak mam kółko zamiast strzałek, na którym ciężko precyzyjnie odpowiednią, równą stronę kliknąć (od pośrednich kierunków w końcu są gałki! a nie że klikam np strzałkę w prawo, a pad reaguje na skos), ani tym bardziej nie lubię jak pad wymusza na mnie dziwne wykręcanie rąk, przez co po jakimś (dość krótkim, nie mierzyłem) czasie zaczynają boleć (!). Co do ułożenia strzałek i analoga na odpowiednim miejscu podejrzewam, ze to kwestia nawyków i gier, ale jako zagorzałemu jRPGowcowi (gdzie strzałek się używa równie dużo, a nie wyłącznie gałki jak w niektórych zręcznościówkach) ciężko mi zaakceptować odwrócenie ról, tudzież ograniczenie się do samego analoga (choć przy bezużyteczności kółek zamiast strzałek to może i ma sens).

To najważniejsze punkty, staram się streścić jak tylko mogę :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Nigdy nie zdarzyło mi się tak, żeby to kółko działało nieprecyzyjnie, a jeśli już to w drugą stronę niż piszesz czyli klikasz w skosa a pad reaguje w prawo(no ale podobnie jest w PS3) i na pewno nie zgodzę, się że kółko jest bezużyteczne. Nie wiem o jakim dziwnym ułożeniu rąk piszesz, bo trzymam właśnie tego pada i jak dla mnie ręce leża na nim bardzo naturalnie i nigdy mnie ręce nie bolały(no chyba, że po paru godzinach grania:P). Już prędzej na PS3 ręce się dziwnie układają(choć nie jest wcale źle, acz dla mnie mniej wygodnie). Dla mnie ułożenie analog na miejscu strzałek jest lepszym ułożeniem bo w prawie każdej grze używam analoga, a strzałki służą jako klawisze funkcyjne.

Żeby nie było, że chwalę to co mam, to mam oba pady x360 i 6axisa, a miałem także przeróżne wariacje padów od PS i dla mnie zawsze lepszym był ten od x360. Wygodę tutaj pominę, bo to rzecz subiektywna, ale działanie i kompatybilność pod windowsem jest zdecydowanie lepsze. A i zaznaczę, że żadnego pada pod konsolą nie używam(bo nie mam konsoli :P).
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
No widzisz, a ja w 4 klasie podstawówki (chyba rok '98, jeśli dobrze pamiętam) na święta dostałem Playstation (już z padem z dualshockiem, lans) i od tamtej pory jest to dla mnie kanon :D

Trzymając pada od playa trzymam go tak samo, jakbym trzymał luzem dłonie - jedynie palce wskazujące trochę wysuwają się do przodu, sięgając na klawisze LR. Choćbym nie wiem jak długo grał, nie czuję żadnego dyskomfortu przy grze.
W przypadku padów od klocków muszę wykręcić dłonie ich wnętrzami do góry i pola, na których operują kciuki są dla mnie trochę niewygodnie umiejscowione (zwłaszcza gdy chcę sięgnąć tego, co w dole), też się jakby trochę wykręcają względem reszty dłoni (zarówno w górę, jak i w dół - w zależności, czy chcę sięgnąć lewą gałę i ABXY, czy strzałki i prawą gałę, ale głównie w dół jest niewygodnie). Po jakimś czasie zaczynają pobolewać okolice śródręcza. Choć i tak w sumie na padach od X-a nie jest to aż tak straszne, jak np na padach od DC - tam na motylkach to już po paru minutach trzeba sobie zrobić przerwę w grze :D

Co do kółka - przy używaniu go "na spokojnie" (np w menu itp) rzeczywiście ciężko się pomylić, ale w samej grze, gdzie trzeba było szybko reagować zdarzało mi się złe łapanie kierunku na wszelkie sposoby, za to na padach od PSX i PS2 zawsze było sztywne 8 kierunków i nie ma chuja. I tu mówię w ogóle o wszelkich padach ze strzałkami o konstrukcji kółka, nawet jeśli nie były o takim kształcie ;)

Umiejscowienie analoga i strzałek - używam i tego i tego na równi w praktycznie każdej grze, w której mogę ich obu używać. I ich położenie względem kciuka jest takie, że mi oba leżą wygodnie i nie mam problemów z ich obsługą - za to na padzie od X-a aby sięgnąć strzałek trzeba się nagimnastykować i kciuk na lewej gałce jest niewygodnie wysoko nad padem, a do tego (to pewnie kwestia przyzwyczajenia akurat) po prostu drażni mnie to, że są nie na swoim miejscu ;)

Co do kompatybilności z PC, to jak mówiłem - do niedawna byłem szczęśliwy z padem od PS2 podpiętym pod USB i na zmagania innych była SOA#1, aż ostatnio na w7 w końcu tez to odczułem ;) Windowsowe gry niekoniecznie chcą z tym padem współpracować, a kompatybilność pada od X-a wszędzie chwalą.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Z padem jest jak z własnym chujem. Swojego trzyma się najlepiej ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Nie dojdziemy do porozumienia :D
Tym samym, case closed ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Ale textwall jednak poszedł :D
Musze się tego w końcu oduczyć :P
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Sylkis, nie pomyślałeś, żeby zebrać kiedyś swoje wszystkie posty i wydać książkę o... wszystkim? Co najmniej 2 tomy by się zebrały.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Szczerze, to byłaby bez sensu - bo "tylko krowa nie zmienia zdania".
Jednego dnia się naprodukuje z jakimś tam poglądem, za rok będę się wstydził wypisanych głupot ;) Lub i nie będę, jeśli akurat na dany temat zdania nie zmienię ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Co roku nowe wydanie = więcej kasy. ;)
Suto wędlin kładź na chleb

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Więcej kasy, ale wydane :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Zacząłem grać w skyrima...

GOODBYE LIFE! :(
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Mi się znudził po 3-4 godzinach ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Rayman Origin i Vessel FTW! No i Pokemon World Online
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Stary dobru UT99 z modem Operation NaPali, niestety a dobrze pamiętam i frajda średnia.
Aktualnie mam też Amnesia Dark Descent, ale to nie na moje nerwy :)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Mi się znudził po 3-4 godzinach ;)

Szczerze, mi też. Wkurwia mnie za duża ilość podobieństw do Fallouta 3, za którym nie przepadam.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Ostatnio z Szymem gramy ostro na telefonie w Spider-Mana HD. Polecam! Gra jest długa, odpowiednio trudna, jest system bossów, wymaga zręczności, ale przede wszystkim - wciąga!
Paczki z głów!

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Gram w Hack Slash Loot - fajny lecz nieco za prosty roguelike z pikslowatą, izometryczną grafiką :D
Jakby kogoś interesiło to link: http://www.hackslashloot.com/
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Polecam Vessel - logiczno zręcznościowa gierka. Zagadki nawet momentami wymagające, zwłaszcza jeśli czlwoiek lubi doszukiwać się skomplikowanych rozwiązań i nie pomyśli o tych najprostszych
B ( o ) ( o ) B S

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Mass Effect 3 zamówione



Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Chopoki, tak żeśta mi namącili z ME3, że jestem o krok od zaczęcia całej trylogii...

A ja tu mam maturę do napisania, Ep'kę do nagrania... No nic, Wakacje - here I come!
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
ME3 czad, jak dotąd spełnia moje oczekiwania ;D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
U mnie - premiera dzisiaj... ;)
Paczki z głów!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Oh Bat, wczoraj wessało mnie na ponad 5h.