Autor Wątek: W co gracie - siostro, bracie?  (Przeczytany 475854 razy)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Jeśli chcesz mieć wydajny komp i ciesze, to musisz zainwestować w chłodzenie wodą. Innej opcji chyba nie ma. Chyba, że sam radiator na grafikę(np AC accelero s2). Ale chyba żadna nowa, dobra karta nie da rady na samym radiatorze.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Amnesia: The Dark Descent. Zapowiada się ciekawie po 15 minutach gry :D

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
"pożyczyłem" BF3 i troche rozczarowany jestem. Miała być superhiperwypas grafa tymczasem na moim sprzęcie wygląda ta gra gorzeć niż zeszłoroczny COD:BO, a mam na maksymalnych detalach ustawione (prócz AA) w fullhd. Może z dx11 zaoferuje coś lepszego. Aczkolwiek klimatycznie zapowiada się fajne granie :)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Jeśli chcesz mieć wydajny komp i ciesze, to musisz zainwestować w chłodzenie wodą.
Drążyłem temat chłodzenia cieczą, niestety nie znalazłem zamienników wody, które nie przewodziłyby prądu, a chłodzenie wodą wydaje mi się bardzo ryzykowną opcją - w razie przecieku katastrofa. Ogólnie wystarczy mi wydajność proca i ramu, grafika - fajnie jakby też była mocna, no ale jak się nie da to trudno.
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
"pożyczyłem" BF3 i troche rozczarowany jestem. Miała być superhiperwypas grafa tymczasem na moim sprzęcie wygląda ta gra gorzeć niż zeszłoroczny COD:BO, a mam na maksymalnych detalach ustawione (prócz AA) w fullhd. Może z dx11 zaoferuje coś lepszego. Aczkolwiek klimatycznie zapowiada się fajne granie :)

Troszki się zasmuciłem (0,2s), ale pomyślałem, że przecież grałem w betę i było dobrze - aż doczytałem, że grasz na DX10. No, to siłą rzeczy będzie poziom CoD. Mimo maksymalnej napinki dopiero dziś wieczór testy na jamie, to dam znać, ale jestem dobrej myśli.
« Ostatnia zmiana: 26 Paź, 2011, 09:26:50 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Drążyłem temat chłodzenia cieczą, niestety nie znalazłem zamienników wody, które nie przewodziłyby prądu, a chłodzenie wodą wydaje mi się bardzo ryzykowną opcją - w razie przecieku katastrofa.
Olej (olej-ciecz, a nie "olej sprawę"). Najlepiej transformatorowy, mógłbym Ci trochę załatwić jeżeli chcesz się pobawić.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Jeśli chcesz mieć wydajny komp i ciesze, to musisz zainwestować w chłodzenie wodą.
Drążyłem temat chłodzenia cieczą, niestety nie znalazłem zamienników wody, które nie przewodziłyby prądu, a chłodzenie wodą wydaje mi się bardzo ryzykowną opcją - w razie przecieku katastrofa. Ogólnie wystarczy mi wydajność proca i ramu, grafika - fajnie jakby też była mocna, no ale jak się nie da to trudno.
Mój brat ma zrobione chłodzenie cieczą, nie wodą. Ale za cholere nie wiem jaka to ciecz. W każdym razie w przypadku przecieku komp jest bezpieczny.
Ja kiedyś miałem kompa chłodzonego wodą, niestety siostra nieuważnie włączyła komputer nie włączając pompy wody, co zaowocowało przegrzaniem rurek przy procku i wyciekiem => no i musiałem nowy komputer kupić, bo proc, karta graf, i płyta główna poszły się ... ;)
Ale przynajmniej miałem pretekst :D

E: Z tym, że moje chłodzenie było w porównaniu do teraźniejszych prymitywne ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Cytuj
Mój brat ma zrobione chłodzenie cieczą, nie wodą. Ale za cholere nie wiem jaka to ciecz. W każdym razie w przypadku przecieku komp jest bezpieczny.
:o


Dowiesz się co to jest  :bowdown: ?
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Dowiesz się co to jest  :bowdown: ?
Nie wiem czy przeoczyłeś mój post, prawdopodobnie:
Olej (olej-ciecz, a nie "olej sprawę"). Najlepiej transformatorowy, mógłbym Ci trochę załatwić jeżeli chcesz się pobawić.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
O sry, fuctycznie przeoczyłem. Czytałem już o korzystaniu z oleju transformatorowego, wszędzie piszą, że jest zbyt lepki żeby poradziła sobie z nim pompa do chłodzenia wodnego, ale sam nie miałem styczności więc się nie wypowiadam.
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Sam tego nie robiłem, znajomek chłodził olejem i sobie chwalił. Można to zrobić bez pompy, na takiej samej zasadzie jak w dużych transformatorach energetycznych - szczelna obudowa napełniona olejem z radiatorami na zewnątrz i wentylatorkami.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Cóż, aż takim radykałem póki co nie jestem ;)
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
No to możesz wsadzić proca do miski z olejem i co jakiś czas mieszać patykiem, żeby wyrównać temperaturę :D
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Pomysł niezły, ale jedno zasadnicze pytanie: czy po zjedzeniu kurczaka smażonego na takim oleju mój mózg odbierałby cyfrowe pakiety danych? Wiecie, pisanie na forum no-hands i tym podobne bajery :D
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Jednak coś mi się pochrzaniło. Brat lał petrygo do tego, a ten przewodzi prąd.
Niemniej, jeśli jesteś w stanie zrobić to starannie, na dobrych wężach i innych elementach, to nie ma powodu, że będzie wyciek. Chyba, że pompa padnie ;)
Ale i na to są sposoby...
Gdyby nie koszt tej zabawy to sam bym sobie złożył WC, ot dla samej frajdy składania tego :D
Ale trzeba w to min 500zł zainwestować(a to już jest nowy procesor do nowego kompa :D)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Chłopaki - nie lepiej dać duże ciche wiatraki i porządny cooler na grafę? 100zł i gotowe!
A mam w pracy kolesia z chłodzeniem wodnym - ciągle się z tym sra, a co wymienia grafę, czy cokolwiek, to musi moduły wymieniać. Nikt ich nie chce potem kupić, więc ostatnio chciał mi oddać chłodzenie do grafy, żebym dał młodemu do zabawy, a kupił za 250zł.
Paczki z głów!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
NO można, jak pisałem wyżej kupić AC Accelero S2 i zamontowac na to 2x120mm. Jakieś dobre, wolnoobrotowe. Podejrzewam, że poziom dB będzie nie wiele wyższy. O ile w ogóle. Z tym, że to już raczej 150zł. Ja mam na grafie Accelero pro Twin Turbo z 2x92mm. I nie słyszę tego chłodzenia w ogóle. Z resztą całe moje chłodzenie(prócz wentyla na froncie - kwestia przeróbki obudowy) jest dla mnie nie słyszalne. Słyszę tylko dyski.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Globalnie nie ma co przesadzać, bo nie poszukują nas ninja, poza tym albo gra muza, albo gra gra ;), albo są słuchawki. W Wordzie mało w domu siedzę ;).
Paczki z głów!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Wiem wuju, mi bardziej zależało na wydajności pod OC, a że mam gratis w postaci umiarkowanej ciszy nie bede narzekał.
Ale są zboczeńcy(jak mój brat, czy Harbinger :D), którzy muszą mieć całkowitą ciszę, nieważne jakim kosztem.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Nigdy tego nie rozumiałem. Jakoś nie jestem taki francuski.
Paczki z głów!

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Ale są zboczeńcy(jak mój brat, czy Harbinger :D), którzy muszą mieć całkowitą ciszę, nieważne jakim kosztem.
Spróbujcie mnie zrozumieć - całe życie miałem sprzęt ze zjebanymi wiatrakami, psującymi się dyskami, wpadającymi w rezonans obudowami... od czegoś takiego chyba może się człowiekowi poprzewracać w głowie :D

BTW. Większa cisza otoczenia jakoś pozytywnie na mnie działa kiedy coś dłubię w DAWie, pozwala mi się lepiej skupić :)
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Rozczarowany BF3.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
No ja też. Mnóstwo tam błędów/bugów jest. Grafika jako całokształt jest ładna, ale jakby sie przyglądnąć szczegółom to nie zachwyca.

E: Generalnie jestem na nie. Gra zapewnia aż 4-5h gry w kampanie! Dwa wieczory i tyle. Porażka, coraz krótsze gry robią :/
Tak wiem, ta jest nastawiona na mp. Mam nadzieje, ze COD przyniesie lepszą jakość.
« Ostatnia zmiana: 26 Paź, 2011, 21:45:45 wysłana przez purpleman »
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Amnesia: The Dark Descent. Zapowiada się ciekawie po 15 minutach gry :D

Spoiler

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Narazie jest spoko, średnio się sram :D Ale może dlatego, że gram w internacie i gapi sie na to paru kumpli, oczywiscie jest jeden ktory robi se jaja i dogaduje jak tylko pojawi się potwór: DAWAJ, WYJEB MU! WYJEB MU!