Autor Wątek: W co gracie - siostro, bracie?  (Przeczytany 473002 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ja zapłaciłem, ale można darmo.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
ale za darmo z tego, co czytalem, mozna tylko w wersje gdzie jest tylko jakis taki godmode jakby i nic wiecej, ogolnie mniej funu? :P
warto az tyle kasy za ta gre dawac? zeby kosztowala polowe tego to bym sie nie zastanawial nawet...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ja gram offline w grę kupioną na torrentach :D
Ale na tyle mi się podoba że gdybym nie zbierał na regulację gitary to bym kupił.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Tu masz demko:

http://www.pcgamer.com/2011/04/19/download-the-minecraft-demo/

i jest jeszcze coś takiego: http://getminecraftnow.tk/

Tyle z legalnych źródeł.

Czy było warto kupić? Jasne. Gra się cały czas rozwija i pomimo, że to wciąż BETA, to jest mega wciągająca. Ponadto prężnie funkcjonujące forum www.minecraftforum.net , sympatyczna społeczność i pomysły niektórych ludzi takie jak 16-bitowe komputery, komponowanie piosenek, czy ultra realistyczne texture packi HD. Warto.
« Ostatnia zmiana: 26 Cze, 2011, 23:32:49 wysłana przez mondomg »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
ponoc w ostatnich wersjach wraz ze wzrostem ceny znikl z licencji zapis o tym, ze dodatki zawsze maja byc darmowe, boje sie czy to nie idzie powoli w kierunku jakiegos kasozernego uzalezniacza :P

no ale po sesji obadam przynajmniej darmowe wersje, ew torrentowa i zastanowie sie, czy chce za to zaplacic, czy nie chce w to grac w ogole ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Gdyby tak było, Notch (developer) musiałby zapaść się pod ziemię, bo by go wszyscy zjedli. Nie dodatki są darmowe (bo nie ma żadnych, chyba, że mody), a aktualizacje - płacąc za Betę masz licencję na pełną wersję, jak tylko wyjdzie. Ja zapłaciłem ok. 58zł, a wyobraź sobie, że ludzie kupowali to jeszcze w stanie Alfa za połowę tego i mają te same prawa, co ja.

Jeśli ktoś chciałby pograć na multi, to zapraszam, mogę postawić serwer. Nawet torrentowe wersje, wtedy bazujemy na Hamachi i też działa.

Generalnie polecam tę stronę http://indiegames.com/ o niezależnych twórcach gier, nie tylko na PC (Iphone, Android, etc.).

pozdro
« Ostatnia zmiana: 27 Cze, 2011, 00:15:02 wysłana przez mondomg »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
te wszystkie fortresscrafty itp to rozumiem, ze to mody? czy podroby?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Cheeeesus, ja nie wiem jak można się tak fascynować tym całym minecraftem, przecież to jest wizualnie gorsze od tibii  ::)
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
A grałeś? Ja dzisiaj zacząłem no i siędzę i craftuję :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Grafika to tam chuj bo najlepsze produkcje ever jakoś działały na tej Amidze pięćset bez dokładania CHIPu i FASTu.
Gorzej, że ta gra nie jest grą bo o nic tam chodzi.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Fortresscraft to gra "inspirowana" Minecraftem, czyli tak - podróba.

Mody masz tu i tu: http://www.minecraftforum.net/forum/51-released-mods/ http://www.minecraftwiki.net/wiki/Mods

Mody działają na zasadzie wtyczki działającej w oryginalnym programie, a nie są oddzielną grą. Swoją drogą, podoba mi się podejście autorów do twórców modów:

if you make a good mod or something else based on the source code, it’s highly likely we will want to license it.

ED:

Gorzej, że ta gra nie jest grą bo o nic tam chodzi.

Jeszcze, bo w aktualizacji 1.7 ma być tajemniczy tryb Adventure ¯\(°_o)/¯

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Cheeeesus, ja nie wiem jak można się tak fascynować tym całym minecraftem, przecież to jest wizualnie gorsze od tibii  ::)

ok, tylko masz 3D i dużo obiektów do przetworzenia naraz. bardzo dużo. gdyby jeszcze były tekstury jakieś konkretne, to by mogły wymagania sprzętowe polecieć dużo w górę, tak sądze :) a poza tym, to wlasnie czyni minecrafta charakterystycznym :P

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog



Wystarczą nowe tekstury i wszystko wygląda całkiem sensownie, powyżej wrzuciłem swoje skriny. Nic ciekawego nie zbudowałem, ale dużo kopałem i zwiedzałem, no i coś takiego znalazłem ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Cheeeesus, ja nie wiem jak można się tak fascynować tym całym minecraftem, przecież to jest wizualnie gorsze od tibii  ::)
pomijajac, ze polemizowalbym, czy tibia ladniejsza - co z tego, ze taka grafika? jak bede chcial ogladac ladne obrazki, to sobie poogladam ladne obrazki. gra to gra, a nie film animowany

btw, w tej grze o nic nie chodzi? myslalem, ze chodzi o a) wyekspresjonowanie siebie poprzez zmarnowanie czasu na budowe sandboxowego swiata :D b) o to, aby tak ten swiat zrobic, zeby cie w nocy costam przypadkiem nie zezarlo.
swoja droga - pierwszy mod na liscie wiki - adventurecraft - czyzby w tym 1.7 mial byc zaimpelementowany jako staly element gry?:P

i tego, jest sie jedynym mieszkancem swiata, czy mozna robic cale osady?
« Ostatnia zmiana: 27 Cze, 2011, 02:38:59 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Osady sobie rób, ale będą to miasta-widmo, jeśli grasz na SP ;) Gra nabiera nowego wymiaru, kiedy masz z kim normalnym pograć przez sieć i wspólnie coś tam klecić.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
uee, a myslalem, ze bedzie mozna sie pobawic w boga i miec symulacje mieszkancow.
jesli gra jako taka mi podejdzie, to trzeba bedzie podkrecic temat na tym forum minecrafta, aby ktos madry zrobil takiego moda :D

ed: ej wlasnie, bo wlasnie mnie oswiecilo - to z tymi serwerami minecrafta to chodzi o to, ze jest na jakims serwie postawiony jakis swiat ogolnie i gra sie na nim jak w mmo, zamiast tworzyc wlasny u siebie?
a wtedy: to czy kazdy moze cos kazdemu rozwalic i przebudowac po swojemu, czy jest to jakos zabezpieczone?
« Ostatnia zmiana: 27 Cze, 2011, 03:12:42 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
A ja się z leksza (na razie, ofc!) podjarałem nowym FEARem. Wczoraj chwila po ciemku w słuchawkach i... zaczęło się lekkie mrowienie w dupie, poprawianie na fotelu i stwierdziłem, że jest nawet strasznie! Było już parę schiz, coś przebiegło tuż-tuż, Alma też wpadła na chwilę. Jest na tyle dobrze jak w jedynce, w której bitwy dla przyjemności i dobrego AI przechodziłem wiele razy - i byłem nawet fanbojem! :D Po dwójce postanowiłem się nigdy do tego nie przyznawać... A jeszcze bardzo duży plus za dźwięk, szczególnie głosy wojaków - szorstkie, ochrypnięte: I'm green! Son of a biiiiiitch! He lost his arm!!!!! Połączone z naprawdę dobrze oddanym ruchem powodują wrażenie zagrożenia realnymi postaciami. Do tego grafa, a szczególnie gra światła przy Ambient Occlusion na maksa. Globalnie wolę taką grafikę, która wygląda jak "bardzo dobra grafika", a jeszcze nie sili się na udawanie rzeczywistości. IMO we współczesnych grach to jeszcze nie jest możliwe i wtedy zamiast o super-grafie zaczynasz myśleć o marnej podróbce. W taką ślepą uliczkę wpadł Crysis 2. Właściwie to wpadł we, wspominaną przeze mnie, Dolinę Niesamowitości: metalowy robot z dodanymi brwiami budzi większą sympatię, niż coś, co wygląda prawie jak żywy człowiek - i właściwie to budzi dyskomfort i strach.

Biorąc więc do ręki śliski parametr jakim jest Grywalność - na teraz daję 10! I cieszy mnie to :).
« Ostatnia zmiana: 27 Cze, 2011, 08:34:02 wysłana przez wujo Batman »
Paczki z głów!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Jakby co to ja się piszę na MP w minecrafta ;)
Może kupie sobie ta gre, ale na razie brak fundduszy.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Jakby co to ja się piszę na MP w minecrafta ;)
Może kupie sobie ta gre, ale na razie brak fundduszy.

To może dzisiaj wieczorem? Mogę postawić u siebie serwer na Hamachi, ale załatwcie sobie wersję 1.6.6. Do tego miło byłoby się porozumiewać skajpem, bo nie ma wbudowanej komunikacji głosowej jeszcze.

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Zostałem nadinterpretowany  :D . Oczywiście, że grafika to nie wszystko i sam lubię sobie czasem popykać w jakieś starocie, ale minecraft jest grą stosunkowo nową i takie gry powinny jednak dążyć do bycia na czasie z grafiką. Z drugiej strony, jak ktoś napisał, świat gry jest stworzony z milionów sześciennych klocków, co wymaga prostych tekstur, aby gra nie miała zbyt dużych wymagań sprzętowych. Poza tym grafika tak czy siak i tak będzie "kwadratowa", bo tego wymaga gra.

BTW. czy doczekamy się Cube 3: Minecraft  ;D ?
« Ostatnia zmiana: 27 Cze, 2011, 13:44:35 wysłana przez Harbinger »
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Gdyby minecraft miał "normalny" kod to by z żadnymi teksturami nie było problemu.
Gorzej, że program gry generuje naraz CAŁY świat, a dopiero potem zastanawia się ile z tego trzeba wyświetlić.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Nie jestem pewien, czy masz rację. Z tego co ja wiem, świat generuje w tzw. chunks (kawałkach, cząstkach) i kolejny chunk tworzy się, kiedy przekraczasz granice poprzedniego. Zaobserwowałem to u siebie przy aktualizacji z 1.5 na 1.6 bodajże - na starych chunkach nie tworzyła się dzika trawa, a na nowych tak i musiałem nieco przejść, żeby ją spotkać.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
jest grą stosunkowo nową i takie gry powinny jednak dążyć do bycia na czasie z grafiką.
dlaczego?
gdyby tak bylo, to masa gier 2D (przepieknych swoja droga) by teraz nie powstawalo (zarowno nowych tytulow jak i remakow starych) i nie zbijalo fortun. wystarczy, ze grafika bedzie czytelna i przyjemna dla oka, srsly. nawet jak bedzie na poziomie technicznym grafiki sprzed 20 lat + wspolczesne ulepszacze (wyzsza rozdzialka, wygladzanie itp) potrafi byc naprawde super. w grach liczy sie fun, jesli gameplay i ew muzyka i fabula (w zaleznosci od gatunku gry) sa fajne, to nawet umowna (kompletnie nierealistyczna) acz czytelna grafika jest co najmniej wystarczajaca.
« Ostatnia zmiana: 27 Cze, 2011, 14:49:40 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
To nie wyklucza kwestii, że i tak generuje i przeprowadza obliczenia dla sześcianów których nie widać.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!