Autor Wątek: Pecet pod nagrywanie ~3/3,5k  (Przeczytany 11813 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Pecet pod nagrywanie ~3/3,5k
« Odpowiedź #25 25 Lip, 2014, 11:56:25 »
Yony nie zainstalował aplikacji do pracy z NTFS? ;)

Też się przerzuciłem na mac'a i tak jak na początku żałowałem, tak teraz nie zamieniłbym na nic, szczególnie w kwestiach workflow przy nagrywaniu. Do tego pierwszy raz 100% stabilnie chodzi mi interface audio na FW (mimo dobranej karty TI do interface'u nie było 100% stabilności i raczej nie ma na to szans). Gdybyś się zdecydował @youshy na PCta to warto zbudować sobie hackintosha i postawić iOS, a jeśli wybierzesz jabłko to możesz sobie postawić Windowsa bez problemu i na nim grać. Dodatkowo możesz sobie postawić na iOS nieLogica i Pro Toolsa, a i Reaper ma swoją wersję na iOS (ponoć lepiej chodzi na Windowsie, ale ja nie zauważyłem różnicy poza brakiem blue-screena).

Jeśli zdecydujesz się na PCta nie-hackintosha to olałbym FW i postawił na USB, szczególnie jeśli Twój interface nie ma >8 I/O.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Pecet pod nagrywanie ~3/3,5k
« Odpowiedź #26 25 Lip, 2014, 12:13:13 »
Nie miewam blu skrików, no ale jak dbasz tak masz. Ma maka są chujowe gry :D No, ale nagrywki na protools/logic i mac lepiej brzmią, to się wie :D Bierz maka. No i na mini to sobie akurat pogra z kartą w Intelu...coś tam uciągnie, ale to nie to.
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2014, 12:14:54 wysłana przez Semedi »
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: Pecet pod nagrywanie ~3/3,5k
« Odpowiedź #27 25 Lip, 2014, 12:19:00 »
Yony nie zainstalował aplikacji do pracy z NTFS? ;)

to powoduje tylko brak możliwości zapisu na takim dysku, mac widzi partycję NTFS (przynajmniej moje wszystkie widzą a nic nie instalowałem nigdy dodatkowo do tego).

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Pecet pod nagrywanie ~3/3,5k
« Odpowiedź #28 25 Lip, 2014, 12:24:24 »

...na PCta to warto zbudować sobie hackintosha i postawić iOS...


lekki OT

ostatnio  to rozwazam bardzo mocno, ale wolalbym miec mimo wszystko lapka,

znasz kogos osobiscie kto sobie  hackintosha zlozyl? czytalem poradniki i jest rygor w stosunku do podzespolow, a wolalbym sie nie walnac przy zakupach albo przeplacac bo musze dorwac taka a taka plyte glowna


||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Pecet pod nagrywanie ~3/3,5k
« Odpowiedź #29 25 Lip, 2014, 12:29:18 »

...na PCta to warto zbudować sobie hackintosha i postawić iOS...


lekki OT

ostatnio  to rozwazam bardzo mocno, ale wolalbym miec mimo wszystko lapka,

znasz kogos osobiscie kto sobie  hackintosha zlozyl? czytalem poradniki i jest rygor w stosunku do podzespolow, a wolalbym sie nie walnac przy zakupach albo przeplacac bo musze dorwac taka a taka plyte główna

@lord_awesomeguy bodajże?
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Pecet pod nagrywanie ~3/3,5k
« Odpowiedź #30 25 Lip, 2014, 13:48:40 »
Moj znajomy sie bawil w hackintosha, dzialalo mu to kilka lat, jednak z update'ami systemu trzeba uwazac, no i faktycznie postawienie tego jest wedlug mnie nie warte czasu. To nie jest godzinka, dwie (czy nawet pol dnia) jak w przypadku skladania kompa na Windowsie. Ja odpuscilem temat po probach na PC i trzech roznych laptopach.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Pecet pod nagrywanie ~3/3,5k
« Odpowiedź #31 26 Lip, 2014, 13:32:44 »
Ma maka są chujowe gry
Np Call Of Duty. Bezsęsu. :)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Pecet pod nagrywanie ~3/3,5k
« Odpowiedź #32 27 Lip, 2014, 13:50:25 »
Ciekawostka, zauważyłem że latencję mam mniejszą niż na PC na takich samych ustawieniach. Jest w Macu parę wkurzających rzeczy, kilka rozwiązań jest przegenialnych. Poza tym normalny komp, przyjemny w użytkowaniu. Cichy, ładny. Nic prawie nie trzeba konfigurować, ot jakby mieć takiego dużego ajfona :) Jedna rada, jak kupujecie Maca, to bierzcie dysk albo SSD albo przynajmniej fusion. Ja niestety wziąłem ten zwykły dysk i jest wolny jak cholera. Komp sam z siebie szybki i wydajny ale czuć, że dysk go spowalnia i nie daje rozwinąć skrzydeł. I gier jest więcej, niż się spodziewałem! Nie jest to konsola, czy PC ale do okazjonalnego pyknięcia w coś, to jest OK.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
4617 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2012, 13:57:31
wysłana przez czerez
3 Odpowiedzi
2796 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2015, 13:18:14
wysłana przez sqby
Nagrywanie prób

Zaczęty przez Majk « 1 2 » Hardware

25 Odpowiedzi
11211 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Kwi, 2016, 13:06:26
wysłana przez Pujon
Nagrywanie DI

Zaczęty przez kara10 Ogólnie

11 Odpowiedzi
8984 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2016, 13:17:04
wysłana przez przemak
1 Odpowiedzi
1245 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2022, 09:13:42
wysłana przez Aremenius