Autor Wątek: Wyrobiona śrubka w Edge Pro  (Przeczytany 3313 razy)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Wyrobiona śrubka w Edge Pro
« 28 Paź, 2008, 20:49:25 »
Ostatnio kiedy próbowałem ustawić intonację w moim 1527 okazało się że nie mogę tego zrobić, ponieważ śrubka, którą reguluje się długość czynną struny wyrobiła się i nie mogę jej nawet odkręcić.

Próbowałem nawet przylutować kawał spinacza biurowego do niej żeby dało się to jakoś wyciągnąć ale nic z tego nie wyszło.

Ma ktoś jakieś propozycje co z tym fantem zrobić, a przede wszystkim, czy da się w razie czego dokupić zastępczą śrubkę?

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Wyrobiona śrubka w Edge Pro
« Odpowiedź #1 28 Paź, 2008, 22:58:51 »
na zdjeciu wygladaja podobnie jak w lotrs, jezeli sa takie same to moge ci wyslac bo mam troche zbednych :) jakby ktos szukal tez jakichs srubek czy czegokolwiek co mozna wyjac z lotrs to mam jednego na zbyciu do rozebrania :)
myspace.com/drownmyday

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Wyrobiona śrubka w Edge Pro
« Odpowiedź #2 28 Paź, 2008, 23:56:45 »
Skoczę jutro do metalowego, może takie mają. A jak nie, to chętnie skorzystam. :)

Ale to jest dziadostwo. Nawet superklejem nie dało się tego do niczego przylepić żeby wykręcić. Pozostaje jeszcze opcja pt. Wiertarka + cienkie wiertło, ale to może być ryzykowne.

Za to rispekcik mają ode mnie za lakier na samym mostku. Oberwał lutownicą rozgrzaną do 450°C i ani śladu.

Wymontowałem w ogóle mostek. Wnioskuję, że skoro gryf nie wygina się nawet od intensywnego wajchowania to nie powinno nic mu się stać jeżeli przez jeden dzień nie będzie miał strun.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Wyrobiona śrubka w Edge Pro
« Odpowiedź #3 29 Paź, 2008, 09:13:08 »
Wiem, że to ryzykowne, ale w taki sytuacjach najlepiej jest nagwintować śrubę gwintem odwrotnym (lewym). Problem pojawia się, bo pewnie ciężko będzie znaleźć coś tak małego do gwintowania. Wtedy używając śrubki z odwrotnym gwintem (tu też problem, bo trzeba taką mieć...) wkręcasz ją ile się da. A że kierunek wkręcania tej z odwrotnym gwintem jest zgodny z kierunkiem wykręcania śrubki z normalnym gwintem, to stara śrubka powinna wyjść...
Mam nadzieję, że napisałem jasno - procedura jest normalna. Tutaj problem stwarzają bardzo małe elementy...
Sama nowa śrubka nie wydaje mi się problemem i można ją łatwo dosztukować czymś ogólnodostępnym.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Wyrobiona śrubka w Edge Pro
« Odpowiedź #4 29 Paź, 2008, 10:08:36 »
Myślałem właśnie o takim rozwiązaniu, ale niestety nie mam odwrotnie gwintowanej śrubki. Poszukam takiej  w sklepie bo niestety nasmarowanie wszystkiego na nic się zdało.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Wyrobiona śrubka w Edge Pro
« Odpowiedź #5 29 Paź, 2008, 16:43:48 »
może spróbuj wd-40 o ile juz tego nie używałeś i jeszcze raz przylutować coś i odkręcić. jeszcsze jest poxipol, on chyba lepiej wiąże niz super glue.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Wyrobiona śrubka w Edge Pro
« Odpowiedź #6 30 Paź, 2008, 18:50:24 »
Nie wiem na ile WD-40 się tu przysłużył (a poszło go sporo), ale wiele smaru, przekleństw oraz walenia młotem aż dzwoniło później udało się.

Ogólnie postarzyłem optycznie mostek(a w szczególności kostkę przy strunie G) o jakieś 10 lat. :D

Wszystkie śrubki poszły do wymiany(20gr sztuka w metalowym + 1zł zapasowy imbus). Nie mam ochoty drugi raz przeżywać takiego hardkoru.

Teraz czas na wyczyszczenie tego oraz godziny pieczołowitego ustawiania intonacji. :)

Po tym wszystkim będę wreszcie mógł śmigać na moim długo oczekiwanym, wpędzającym mnie w długi zajebistym wiosłem. 8)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3350 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2008, 11:53:42
wysłana przez nikt
1 Odpowiedzi
1953 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2009, 12:38:44
wysłana przez nikt
19 Odpowiedzi
8389 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2009, 01:11:04
wysłana przez BartekL
18 Odpowiedzi
10372 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2010, 19:01:03
wysłana przez Donnie
2 Odpowiedzi
2109 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2011, 21:54:00
wysłana przez kryho