Autor Wątek: Ionizery8 w muł machoński  (Przeczytany 1713 razy)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Ionizery8 w muł machoński
« 10 Cze, 2014, 19:57:35 »
padła jakiś czas temu spontaniczna decyzja o wywaleniu z RGA8 SD BL i wpakowania tam pup z sygnatury Tosina czyli Ionizerów. Udało mi się dorwać białasy w kraju Elvisa, przewieść w brudnych skarpetach do kraju Mandaryny i discopolo:



i niby wszystko fajnie tylko chciałem to sobie dość sensownie podłączyć - czyli dać trochę więcej możliwości niż trójpozycyjny przełącznik w RGA8.

docelowo chcę / myślę o daniu na frez i zamontowaniu tego singla po środku (w greendocie go używam).

faza piersza to wpakowanie dwóch humbów. Jak ładnie mi zgadają to robię frez i pakuję singla.

ściągnąłem instrukcję instalacji tego i zaplątałem się...

http://www.dimarzio.com/sites/default/files/diagrams/Ionizer_8_Tosin.pdf



dumam nad tym pół dnia - a chyba nie ma nad czym - więc pytanie do ogarniętych w temacie:

na jednym trójpozycyjnym przełączniku ustawiam tryb pup (parallel/series/split coil), drugi przełącznik daje mi phane/out of phase, trójpozycyjny przełącznik przełącza mi pomiędzy pupami. Jakby mi było mało to montując trzeci przełącznik mogę włączać tzw. treble compensation czyli brak straty wysokich tonów przy zmniejszaniu głośności.

Brzmi sensownie? na koniec po instalacji singla montuję w miejsce trójpozycyjnego wybieracza pup pięciopozycyjny i jest pięknie.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
Odp: Ionizery8 w muł machoński
« Odpowiedź #1 10 Cze, 2014, 22:18:31 »
Zamiast dla szpanu zakładać temat ;), trzeba na PW zagadać Vicola. Nie takie wydumki Szanownych Klyjętów ogarnął za drobną opłatą...
Paczki z głów!

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: Ionizery8 w muł machoński
« Odpowiedź #2 10 Cze, 2014, 22:58:24 »
to ewidentny bukszpan ;) ja nie potrzebuję do tego konsulium technicznego bo schematy połączeń dało dimarzio, pytam pod kątem wyciśnięcia z tego setu ew. innych możliwości brzmieniowych


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
Odp: Ionizery8 w muł machoński
« Odpowiedź #3 10 Cze, 2014, 23:24:00 »
A ja piszę, gdzie zagadać ;).

Paczki z głów!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Ionizery8 w muł machoński
« Odpowiedź #4 11 Cze, 2014, 00:19:52 »
Że tak zrobię mały off-top, jakiego masz Waść wacoma? :)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: Ionizery8 w muł machoński
« Odpowiedź #5 11 Cze, 2014, 09:37:53 »
Bambo 3 albo 4.