Autor Wątek: 12AX7 preamp, która lampa do Digitech RP 7  (Przeczytany 3510 razy)

Offline Intruz_PL

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 49
12AX7 preamp, która lampa do Digitech RP 7
« 09 Cze, 2014, 15:37:26 »
Witam.Posiadam trochę już multiefekt na lampie preampu 12AX7 WA/7025 Sovtek-nie wiem ile ona ma emisji,nie mam testeru ale czas ją wymienić.

z czego wyczytałem ten rodzaj WA ma więcej ilość szumów,brumów itp

Nie wymieniałem od zakupy efektu ale zauważyłem już,że dławi brzmienie(tak samo miałem z małym headem 5W),a wcześniej spryskałem potki bo skrzeczało ale wyeliminowałem ten problem na dzień dzisiejszy.

Jaki najlepszy dobór lamp do takiego z 99 roku multi,pewnie wiecie co do Digitech Rp 7 i co potrafi ta ponad czasowa zabawka :)
Nie liczy się tak naprawdę sprzęt,ale to co się ma głowie i palcach :)

http://4.bp.blogspot.com/-W7a_lCffgGw/URakDxPV-tI/AAAAAAAAJ1o/2x-oes4gdM4/s1600/jessica-alba.gif

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
A to nie jest tak że 12AX7 praktycznie się nie zużywają ? Zdławione brzmienie to raczej domena lamp mocy...
Bawiłem się kiedyś w mojej głowie konfiguracją różnych lamp po kątem brzmienia (Tung Sol, RFT, JJ, Mullard, Sovtek, Ruby).
I owszem, słychać różnicę w barwie. Niektóre są miękkie a niektóre ostre...jeśli można użyć takich porównań.
Mi przypadły do gustu Mullardy...bardzo ciepłe, miękkie brzmienie.
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Intruz_PL

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 49
kupiłem efekt za kilka stówek wcześniej,kolega rok temu nabył już 3 stówy ale z jednym mankamentem,że menu góra,dół,lewo,prawo do zmiany ustawień parametrów po prostu nie działał.Używałem multi na cleanie,bo posiadałem dwukanałowego grunthella (bardziej kopia cjm 800,ze względu na prostotę wykonania,dla osób które ogarniają takie układy) i sprawował się bardzo fajnie jak mała lampka na 1x6p14p jakoś tak-niby odpowiednik EL84 ale nie pamiętam,nie siedzę od lat ale nie interesuję się już lampiakami bo sam mam FM212r fendiego i mi to wystarczy w tej chwili.A co do dławiącej końcówki mocy to racja to jej wina była i wymieniłem na nową jak z preampową tam wcześniej 6n2p-jako ECC83.

Kiedyś czytałem parametry 12ax7 z koncówkami i różniącymi się tam stopniami mniejszych brumów,wzmocnienia itp. Nie wiem jak jest z jakością lamp na dzień dzisiejszy tutaj sovtek,a jeszcze są JJ,EH,mulki jak napisałeś ale tych nigdy nie miałem.

Czyli sound na cieplejszych będzie mniejszy gain na przesterowanych drivach bo gram trochę też ostrzej ale nie zawsze,i lepszy sound na chorus,flanger,tremolo,phaser itp?

sorka lampa prempu się nie zużywa jak końcówki mocy,dzięki Twojej wypowiedzi, trochę zaczynam sobie przypominać to co kiedyś zbierałem wiedzę na ten temat.Sorka,że tak się rozpisałem :)

teraz sprawa jak cenami bo zauważyłem,że JJ czy eh są od siebie cenowo troszkę inne,a tungi kojarze i rft i mulki to cenowo te trzy co wymieniłem pewnie droższe.Nie chce się wpierdzielać w koszta,bo trochę opłat mam i zakup 7th pickupa z rodziny SD
« Ostatnia zmiana: 09 Cze, 2014, 16:13:49 wysłana przez Intruz_PL »
Nie liczy się tak naprawdę sprzęt,ale to co się ma głowie i palcach :)

http://4.bp.blogspot.com/-W7a_lCffgGw/URakDxPV-tI/AAAAAAAAJ1o/2x-oes4gdM4/s1600/jessica-alba.gif

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Niestety dobre lampy (z małymi szumami) nie należą do tanich. Czasami trafi się okazja. Koleś sprzedawał kiedyś Sovtek LPS za jakieś śmieszne pieniądze (12 zeta/szt) bo nie podeszły mu do zestawu audio ;-)
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Orange

  • Gość
Nie wiem czy od mojego wyjazdu jezyk polski sie zmienil, ale  ciezko mi pokapowac o co chodzi...

Offline Intruz_PL

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 49
jeśli zrobię full korektę pisowni to i tak się dopieczesz,widzę już nie raz komentujesz...odezw ał się poliglota :)

sorka chłopie, po prostu miałem zamiar się rozpisać i coś napisać od siebie i uśmiechnij się na avatarze :) pewnie zrozumiesz heehe

dobra,dzięki za jakieś wypowiedzi.
Nie liczy się tak naprawdę sprzęt,ale to co się ma głowie i palcach :)

http://4.bp.blogspot.com/-W7a_lCffgGw/URakDxPV-tI/AAAAAAAAJ1o/2x-oes4gdM4/s1600/jessica-alba.gif

Orange

  • Gość
Korekta pisowni nic nie da... bardziej mi o skladnie chodzi, serio. Zanim cos zamieszcze to czytam co napisalem. Bo mam wrazenie, ze albo piszesz za wolno w stosunku do tego co myslisz, albo pomijasz cos w srodku. Poprostu ciezko mi zrozumiec. Albo znaki interpunkcyjne. Nie wiem.
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 10 Cze, 2014, 00:35:22 wysłana przez Orange »

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Najlepsza lampa ECC83 jaką w życiu miałem to ta i nie pytaj dlaczego -

http://www.ebay.co.uk/itm/JJ-Gold-Pin-preamp-tubes-ECC83S-12AX7-BRAND-NEW-Matched-Sections-/150753452975?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item23199b23af

Sovtek ECC83 LPS - zajebista, mocna ale nie sprawdzi się w multi bo wierz mi, że potrzebujesz czegoś co lepiej wpłynie na cyfrową siarę.
Harmonixa olej i też nie pytaj dlaczego.
Tungsol jest bardziej creamy niż w/w Sovtek. Dobry na cleany ale brakuje mu tego ciepłego środka jaki oferuje złoty JJ.



INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2009, 10:40:29
wysłana przez Leon
23 Odpowiedzi
15019 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2011, 22:20:28
wysłana przez Baylon
55 Odpowiedzi
19125 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2011, 22:17:52
wysłana przez hawran
4 Odpowiedzi
3242 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2013, 01:08:15
wysłana przez harry_manback
2 Odpowiedzi
1194 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2013, 18:12:05
wysłana przez grz_ost