Autor Wątek: WYMIANA PROGÓW  (Przeczytany 4745 razy)

Offline bob_dzabllonsky

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
WYMIANA PROGÓW
« 05 Cze, 2014, 15:54:31 »
Witam wszystkich forumowiczów,

Jestem w sumie nowy na forum, więc kłaniam się wszystkim.
Mam nadzieję, że w dobrym dziale piszę.
Otóż mam zagwozdkę, czy istnieje realna możliwość wymiany progów z medium na jumbo? Ile taki zabieg ewentualnie by kosztował.
Wróciłem do grania po 10 latach przerwy. Jest naprawdę spoko ;). Dysponuje na razie budżetowym SGRem C-7. Wiosło tania ale naprawdę fajnie gra, trzyma strój, gitara dała sobie ustawić naprawdę fajnie niską akcję strón, gryf nie zrobił się wygiętym badylem, nie ma brzęczenia. Tylko właśnie te progi... Obecny set to: 10-54-74.

Dzięki za ew. podpowiedzi.

Orange

  • Gość
Odp: WYMIANA PROGÓW
« Odpowiedź #1 05 Cze, 2014, 16:20:28 »
Da się. od ok 150 zł wzwyż.

Offline bob_dzabllonsky

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: WYMIANA PROGÓW
« Odpowiedź #2 05 Cze, 2014, 20:16:04 »
no wchodzi w grę to  :D Namiary jeszcze jakieś dajcie.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: WYMIANA PROGÓW
« Odpowiedź #3 06 Cze, 2014, 08:38:55 »
Bry. Nie "dajcie namiary", tylko mamy tu taki uroczy dział z namiarami na lutników, pan weźmnie teliefona, wystuka numerki i się dowie gdzie i za wiela.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: WYMIANA PROGÓW
« Odpowiedź #4 06 Cze, 2014, 12:00:19 »
Medium na Jumbo? Nie wiem czy nie będzie problemu z menzurą międzyprogową. Zdaje się, że może być taki problem, ale jakiś rozgarnięty lutnik wyjaśni ci bez problemu o bo chodzi w tym zagadnieniu.
Pamiętam, że jak wymieniałem progi w swoim wiośle ostatnio to przewinął się taki temat.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: WYMIANA PROGÓW
« Odpowiedź #5 06 Cze, 2014, 12:06:31 »
No wisz pan ten problem by zaistniał gdyby zakładał te niesymetryczne progi czyli ze zjazdzalnią z jednej strony, bo są takowe. Ale jeśli jest róznica tylko w szerokości i grubości to nie powinno mieć zadnego znaczenia dla menzury ew dla akcji strun i siły docisku i to trzeba bedzie na bank skorygować na menzurze. Ale międzyprogowo ?

Takie cuś to by wyszło gdyby kolo zrobił szlif poziomujący i nie zaokrąglił grzbietów, czytaj nie doprowadził progu do minimalnego "grzbietu" styku progu ze struną.
« Ostatnia zmiana: 06 Cze, 2014, 12:10:13 wysłana przez commelina »

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: WYMIANA PROGÓW
« Odpowiedź #6 06 Cze, 2014, 12:12:09 »
Jeżeli progi będą miały dobrze zaokrąglone korony, to chyba nie będzie problemu z menzurą międzyprogową. Co innego gdyby gity miały płaskie progi, wtegy zmiana szerokości progu miała by znaczenie. Jak dla mnie pomysł by wymieniać z medium na jumbo jest raczej zbędny, gdyż między medium, a jumbo jest mała różnica. Co innego gdyby wstawiać Xjumbo, które jak dla mnie są za duże.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: WYMIANA PROGÓW
« Odpowiedź #7 06 Cze, 2014, 12:13:43 »
No przypomina mi się, że pionowa osiowość się nie zmienia, i wartość styku przyłożenia też jest taka sama, masz rację.
Pamiętałem, że o coś się tam obawiałem i ktoś mi to tłumaczył, i wychodzi na to, że masz absolutną rację.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: WYMIANA PROGÓW
« Odpowiedź #8 06 Cze, 2014, 12:29:17 »
Wiesz chopie jest spora róznica w odczuciu , wymiaru są faktycznie znikome ale odczucia spore, sprawdzone organoleptycznie.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: WYMIANA PROGÓW
« Odpowiedź #9 06 Cze, 2014, 13:31:08 »
Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wymiana progów jest na tyle konieczna, by wydawać na to prawie połowę ceny całego wiosła. Chyba że byś to zrobiła sam, albo miał jakiegos znajomka. 

Posty połączone: 06 Cze, 2014, 13:31:09
Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wymiana progów jest na tyle konieczna, by wydawać na to prawie połowę ceny całego wiosła. Chyba że byś to zrobiła sam, albo miał jakiegos znajomka. 

Offline bob_dzabllonsky

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: WYMIANA PROGÓW
« Odpowiedź #10 09 Cze, 2014, 11:30:27 »
Dzięki za odpowiedź. Po części też podzielam wasze obawy. Podzwonię i jeśli w miarę cena będzie akceptowalna to to zrobię.
Różnica w wymiarach jest nie wielka, ale odczucia w grze na pewno są znaczące. Wiosła zarazie nie będę zmieniał, gram sobie tylko relaksacyjne w domu, i naprawdę mi to wystarcza.
Jeśli operacja się powiedzie napiszę wam co z tego wyszło.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
7254 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2009, 22:54:31
wysłana przez dom?n
18 Odpowiedzi
19218 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2009, 16:24:09
wysłana przez terrormuzik
3 Odpowiedzi
3704 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2010, 00:39:17
wysłana przez Px48
26 Odpowiedzi
20423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2011, 11:16:17
wysłana przez p0ison
18 Odpowiedzi
8175 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2018, 14:40:51
wysłana przez Mat