Autor Wątek: kolumna aktywna do Kempera FRFR  (Przeczytany 3782 razy)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
kolumna aktywna do Kempera FRFR
« 28 Maj, 2014, 11:44:37 »
wracam z tematem - z nadzieją, że ktoś ma jeszcze jakieś wnioski/przemyślenia/doświadczenia

Alto TS115A - już było, nie było źle, ale miłości na całe życie nie zanotowałem.

chodzi mi po głowie kupienie Line6 Amplifi 150 i wpinanie w to Kempera po linii (czyli bez efektów, modelingu etc.)

druga droga - inna kolumna aktywna w stronę rozwiązania FRFR.

JBL EON 515 XT
Yamaha DXR 10
EV ZLX 15P

Punkt referencyjny i chyba docelowy to trójdrożna Mackie - HD1531, której ktoś dojebał taką cenę w Polandii (5000 PLN vs. 1250 USD za które z jakimś dłuższym czekaniem typu pół roku mogę zaciągnąć sobie do PL a jak dobrze wyceluję, to kupię jeszcze taniej)

trzeci pomysł i - w sumie niegłupi, aczkolwiek 60W mnie nie do końca przekonuje w sali prób (tutaj wracam myślowo do Amplifi 150 - bo coś mi się kołacze że te 6 głośniczków w tym 12calowy będzie bardziej FRFR niż te pudełko TECH21)

http://www.tech21nyc.com/products/powerengine/powerengine60.html
http://www.thomann.de/pl/tech_21_power_engine_60.htm

czyli - szukam czegoś tymczasowego, w najgorszym razie wracam do ALTO.

Amplifi mam nadzieję, że stestuję jutro/pojutrze w RnR. Mają też tam Alto więc będzie punkt odniesienia.

ktoś cokolwiek?

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
A HD1221? Cenowo da się super wyrwać w sumie, no i jest super - wiem, bo mam i używam z afx'em
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
@youshy - nie wiem, zastanawiam się - HD1221 jest dwudrożna, w jej cenie (normalnie circa 3500 brutto) kupię HD1531, która ma 15calowy głośnik, jest trójdrożna. AAL używają chyba HD1531.

HD1221 dobrze przenosi doły?

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Przenosi zajebiście doły + dorwiesz nówkę za 2800
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ziomki, że tak randomowo wskrzeszę umarlaka...

Powiedzcie proszę, czy to nie jest aby fajna cena za tą Waszą elegancką zabawkę:

http://allegro.pl/mackie-hd-1221-kolumna-aktywna-okazja-musicexpress-i5255954166.html

?

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Tak dobra. Potaniały ostatnio, bo hd1221 została wycofana z produkcji i będzie nowy model. Zerknij też na tumana czy aby tam nie ma taniej.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Tak dobra. Potaniały ostatnio, bo hd1221 została wycofana z produkcji i będzie nowy model. Zerknij też na tumana czy aby tam nie ma taniej.

Były taniej, wyszły... :/

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Tak dobra. Potaniały ostatnio, bo hd1221 została wycofana z produkcji i będzie nowy model. Zerknij też na tumana czy aby tam nie ma taniej.

Były taniej, wyszły... :/
Na tumanie były za ~2025 ziko o ile mnie pamięć nie myli, więc o 5 dyszek nie ma draki ;) To co jest teraz w sklepach i wisi na necie to ostatnie sztuki. Sam się zastanawiam czy nie kupić drugiej do pary. Sprzęt jest pierwsza liga.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Teraz po ptokach, ale były przez chwilę w takiej cenie:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:sJ4-CO4J5-oJ:www.thomann.de/pl/mackie_hd1221.htm+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Waham się, bo na giełdzie jest jeszcze Yamaha DXR12, a to ma mega długą gwarancję.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven


Teraz po ptokach, ale były przez chwilę w takiej cenie:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:sJ4-CO4J5-oJ:www.thomann.de/pl/mackie_hd1221.htm+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Waham się, bo na giełdzie jest jeszcze Yamaha DXR12, a to ma mega długą gwarancję.

Lipton. No cóż wkrótce ten model będzie jak artefakt tylko do dostania na rynku wtórnym i cena wzrośnie na powrót do momentu kiedy nie wyjdzie nowy model, ale wtedy przyjebią za niego pewnie ceną w stylu 4k.
Tej Yamahy akurat nie znam, więc się nie wypowiem, ale mam powermixer i paczki Yamaha do kompletu od przeszło ośmiu lat i zero problemów.

Offline buch

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Sorry za odgrzewanie kotleta, ale jak daje rade ten mackie HD1221 na próbach? Przebije się to przez żywe bębny i basistę? Rozważam sprzedanie mojego Reloopa D720 i HB212V i przerzucenie się na kolumnę FRFR, ale boję się niedostatku mocy.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Sorry za odgrzewanie kotleta, ale jak daje rade ten mackie HD1221 na próbach? Przebije się to przez żywe bębny i basistę? Rozważam sprzedanie mojego Reloopa D720 i HB212V i przerzucenie się na kolumnę FRFR, ale boję się niedostatku mocy.

Daje radę aż miło.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
na koncertach też ładnie chodzi
@buch a jakbys chcial alto to jest jedno na gieldzie :D
i always go full retard

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Mackie HD 1221 to jedyny monitor w rozsądnej cenie, który ratuje w moich oczach cały ten kram aktywnych kolumn.

W hi-gainach nie potrafiłem opędzić się od bzyczących, cyfrowych pszczół na skądinąd dobrych Alto - mimo używania w Kemperze specjalnych pstrczków dla cyfrofobów (jak to się nazywało? Pure cabinet?), natomiast Mackie grało już cakiem fajnie. Obie bez popitki wjebał na drugie śniadanko aktywny Atomic Reactor :-)

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Sorry za odgrzewanie kotleta, ale jak daje rade ten mackie HD1221 na próbach? Przebije się to przez żywe bębny i basistę? Rozważam sprzedanie mojego Reloopa D720 i HB212V i przerzucenie się na kolumnę FRFR, ale boję się niedostatku mocy.
Pisałem już wyżej... i powtórzę jeszcze raz: Mackie robi spore spustoszenie i przebije się na luzie przez cały ten bajzel na salce. Używam od roku i polecam.

Edyta: W ubiegły weekend testowałem basa z Axe na różnych outputach: FOH, paka, Mackie (btw możliwe jest wyprowadzenie 3 torów z Axe z różnymi outputami volume). Muszę powiedzieć, że nawet tutaj dawał radę, bo ma dobre pasmo przenoszenia i śmiem twierdzić, że nawet lepiej to hula z basem niż z gitą. Bardzo zbliżony sound do paki był (takie charakterystyczne zbasowanie) przy czym zapodaliśmy IR w łańcuchu dokładnie takiego samego jak paka (SVT). Przypuszczam, że jak nagrałbym impuls tego Ampega 1:1, to byłoby jeszcze lepiej. Volume podkręciłem na całą pizdę to się ziemia trzęsła, a głośnik nadal dawał radę.
« Ostatnia zmiana: 24 Lut, 2016, 09:27:30 wysłana przez Nightmarishreaper »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
2342 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2013, 12:30:44
wysłana przez Stivo2005
6 Odpowiedzi
3538 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2013, 00:18:22
wysłana przez harry_manback
4 Odpowiedzi
2553 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2014, 12:37:05
wysłana przez y
5 Odpowiedzi
3357 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2015, 16:44:31
wysłana przez youshy
5 Odpowiedzi
2335 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2018, 08:55:48
wysłana przez Ewolter