Autor Wątek: aktyw vs pasyw  (Przeczytany 8253 razy)

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
aktyw vs pasyw
« 26 Maj, 2014, 21:37:03 »
wiem że jest tu podobny temat, ale chciałem spytać o jedną konkretną rzecz. Chce sobie pograć ostatnio rzeczy w stylu Arch Enemy, The Agonist, Cradle Of Filth (ze szczególnym naciskiem na ich brzmienie, coś takiego  chcę zrobić), nasze Unsun, czyli gatunki blsikie goth metalowi i melodic death. Powiedzcie proszę, pakować się w pasywy czy aktywy? Jeśli uważacie że w pasywy to jakie? Aktywne wiem jakie wybrać, na pasywach się nie znam aż tak dobrze, myślałem o DiMarzio Air Norton pod gryf i Evo 2/ sygnaturę Michaela Amotta, ale zgłupiałem już i nie wiem co wybrać. Pomóżcie proszę.
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Orange

  • Gość
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #1 26 Maj, 2014, 21:45:15 »
Wybierz Ibaneza Inf2 i Inf4. Najlepsze przetworniki ever. Albo Dimarzio New7. Dobrze gadają w mahoniu. Bo inne to jedzo guwno.

Offline Guziel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 138
  • Du Doppelgänger, du bleicher Geselle!
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #2 26 Maj, 2014, 22:01:09 »

:D

A poważniej, w mahoniu zagadały mi SH6 i SH13 i tych dwóch używam zamiennie do dzisiaj.
"Szczęk broni w imię boże. Jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze..."

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #3 27 Maj, 2014, 11:41:51 »
Mi bardzo podchodzi nazgul (tylko to 7-8 strun jedynie chyba), w mahoniu - tylko z klonowym gryfem NTB.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #4 27 Maj, 2014, 13:50:44 »
Temat i opis problemu jest gupi ;-) ale pls, w podobnych niemądrych dyskusjach, oprócz "siarzył mi w mahoniu", określajmy materiał podstrunnicy. Naprawdę to bywa istotne.

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #5 30 Maj, 2014, 20:47:14 »
palisander. Nie uważam postu za głupi, bo zależy mi na brzmieniu. I stąd jest moje pytanie.
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #6 01 Cze, 2014, 07:52:08 »
Upieram się, że to głupota, bo pickup w przypadku takiego brzmienia jest jedynie furtką. Albo będzie szeroka i elegancka, albo wąska, chujowa i trudna do ogarnięcia pod łapą i na piecu.

We wszystkich modelach ESP Ninja (i tych z palisandrem i tych z hebanem) Amott miał pod mostem tak zajebiście wyszukany pikap, jak SH-4.

 

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #7 01 Cze, 2014, 08:57:46 »
synkopy to guwno

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #8 02 Cze, 2014, 15:11:06 »
Teraz prowadzi nowe życie... ;)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #9 02 Cze, 2014, 15:37:08 »
pasywy w obecnych czasach warto sobie zostawić na już dość sprecyzowaną wizję tego co mamy w paluchach, co na piecu/brzemieniu etc. czyli CZEGO OCZEKUJEMY.

aktywy z zasady będą kurwić bardziej i łatwiej nimi operować, natomiast jak dla mnie jest to wersja w stronę nakurwu brzmienia niż subtelności.

aktywem też chyba łatwiej uratować kiepskiego badyla do poziomu przyzwoitego dźwięku, nie są aż tak kapryśne w zależnościach drewna etc.


Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #10 02 Cze, 2014, 16:04:58 »
pasywy w obecnych czasach warto sobie zostawić na już dość sprecyzowaną wizję tego co mamy w paluchach, co na piecu/brzemieniu etc. czyli CZEGO OCZEKUJEMY.

aktywy z zasady będą kurwić bardziej i łatwiej nimi operować, natomiast jak dla mnie jest to wersja w stronę nakurwu brzmienia niż subtelności.

aktywem też chyba łatwiej uratować kiepskiego badyla do poziomu przyzwoitego dźwięku, nie są aż tak kapryśne w zależnościach drewna etc.

Jak bardzo kocham pasywy tak przypomnę po raz kolejny --> Lukather    ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #11 02 Cze, 2014, 16:35:46 »
pasywy w obecnych czasach warto sobie zostawić na już dość sprecyzowaną wizję tego co mamy w paluchach, co na piecu/brzemieniu etc. czyli CZEGO OCZEKUJEMY.

aktywy z zasady będą kurwić bardziej i łatwiej nimi operować, natomiast jak dla mnie jest to wersja w stronę nakurwu brzmienia niż subtelności.

aktywem też chyba łatwiej uratować kiepskiego badyla do poziomu przyzwoitego dźwięku, nie są aż tak kapryśne w zależnościach drewna etc.

Jak bardzo kocham pasywy tak przypomnę po raz kolejny --> Lukather    ;)
Albo też Gilmour czy nawet Knopfler ;)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #12 02 Cze, 2014, 17:16:00 »
Jak bardzo kocham pasywy tak przypomnę po raz kolejny --> Lukather    ;)

zarówno aktywne EMG (SLV/SLV/85) jak i Dimarzio pasywne (Transition).

Posty połączone: 02 Cze, 2014, 17:27:43
Chodziło mi bardziej o sytuację, gdy ktoś pyta "aktyw czy pasyw". jak ktoś o to pyta, to nie ma znaczenia który, czyli prościej - aktywy. Jak ktoś już będzie wiedział o co mu chodzi z brzmieniem, będzie miał docelowego badyla - to już będzie wiedział... że pasyw :P
« Ostatnia zmiana: 02 Cze, 2014, 17:27:43 wysłana przez y »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #13 02 Cze, 2014, 17:58:21 »
Tak poważnie to mam obiekcję lub brak pewności ze lepiej. Jeśli założyć, ze kolo słyszy, choć jeszcze nie wie ze słyszy, to na pasywie, hm dobrym pasywie, szybciej poczuje różnicę w artykulacji, szczególnie gdy pipak nie wybacza, a tym samym szybciej się nauczy. Choćby tylko poczuje różnice. Wtedy łatwiej bedzie jemu samemu dokonać wyboru.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #14 02 Cze, 2014, 18:17:54 »
samemu dokonać wyboru.

wracam do podstaw mojej tezy - gdyby powyższe było prawdą, nie było by tego wątku. droga prosta = aktywy. droga dłuższa i więcej pracy nad sobą = pasywy. i to co napisałeś = w 100% się zgadzam, tylko - jak wcześniej - nie było by tego wątku gdyby powyższy cytat był prawdą :)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #15 03 Cze, 2014, 08:15:46 »
Cytat jest prawdą tylko co niektórzy do tego nie dorośli :P

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #16 03 Cze, 2014, 09:30:31 »
aktywem też chyba łatwiej uratować kiepskiego badyla do poziomu przyzwoitego dźwięku, nie są aż tak kapryśne w zależnościach drewna etc.
Aktywy są bardzo kapryśne, Vicol o tym wspominał.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #17 03 Cze, 2014, 10:51:21 »
biorąc pod uwagę prostą statystykę - jak często ludzie zmieniają pasywy i jak często pojawiają się na giełdzie...  :headbang:

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #18 04 Cze, 2014, 13:12:22 »
Biorąc po uwagę własne doświadczenie.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #19 04 Cze, 2014, 16:56:18 »
Mam takie pytanie, jakie masz teraz wiosło i co Ci w nim nie pasuje?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
Odp: aktyw vs pasyw
« Odpowiedź #20 05 Cze, 2014, 20:39:59 »
aktualnie wiosło poszło w świat, w zamian za nie kupię inne ;) co do pickupów to będą to pasywy. Po prostu przeszedłem się po kilku sklepach, pograłem na wiosłach z podobną specką i różnymi typami przetworników i wybrałem te, które najbardziej pasowały do mnie i mojego brzmienia.
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
2306 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 08:05:30
wysłana przez t0ma
0 Odpowiedzi
1522 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Paź, 2011, 00:29:02
wysłana przez Stivo2005
36 Odpowiedzi
10033 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2013, 01:26:39
wysłana przez Orange