Autor Wątek: Bugera Trirec/DL212FS-PS-PRO / V30 [Pierwszy Mix]  (Przeczytany 7223 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
Nie lubię wyciągać wniosków po 1 próbce - myślę że to naturalne  ;D Wzmak jest bardzo fajny, za dużo gałek dla mnie  ;D Chyba najbardziej podoba mi się tryb Vintage i na nim miks poniżej. Wzmak dopalony Maxonem OD808 mic - sm57. Oczywiście więcej próbek niebawem - nie daje już KSE bo sam rzygam tymi DI (a i tak zawsze grają dobrze - bez sensu  ;D). Miłego słuchania.



Pozdrawiam.


Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Oooooo... masz Szymka DI? Wrzuć paczkę, bo pewnie szybciej ją ściągnę, jak się z Nim spotkam ;) a co do mixu, to jeden ze słabszych Twoich, choć możliwe, że to wina moich HD668B na których słucham w robocie. Trochę za bardzo chaotycznie i dość płasko.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline pedrro78

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Zgodzę się, przyzwyczaiłeś do kopiących miksów a tu trochę gorzej :) Co do tych śladów KSE rzeczywiście nie wiem co jest, ale co by nie zapiął to gada. Reampowałem kiedyś na lipnym rocket50 (jest tu na forum w temacie "brzmienie wzmacniaczy-temat zbiorczy") i dawało radę, kwestia riffu chyba ;)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
Dzięki za uwagi! - Spoko Spoko dopiero się rozgrzewam - zalatany jestem ;) Dzisiaj robiłem profile Mesy na nowo to i Trireca zaliczyłem na szybko. Zamieszczę jakieś sample samej gitary z dopałką i moimi zajebist... riffami :p

Pozdrawiam.

Posty połączone: 18 Maj, 2014, 18:39:07
Pierwszy fragment to real Trirec - potem profil z Kempera. Paczka DL sm57 i dopalone MXR. Niewiele słychać pewnie hehehe. ;)

Wlacz osadzony player soundcloud


Pozdrawiam,

Posty połączone: 19 Maj, 2014, 10:51:00
Dobre i dzisiaj takie coś wykręciłem ;) trirec z dopałka MXR surowe ślady!!! ja gram wybaczcie - ale jeszcze się nie nauczyłem ;)

Wlacz osadzony player soundcloud


Może być?
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 19 Maj, 2014, 10:51:00 wysłana przez sinquestsound »

Offline pedrro78

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Mnie się podoba, jest jak powinno być, ani muła ani siary :)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Mnie się podoba, jest jak powinno być, ani muła ani siary :)
Z tego co pamietam twoje ślady zreampowałem na tym ustawieniu właśnie. Wrzuciłem link w twój temat zassaj posadz w miksie po swojemu obadamy co wyszło.
Pozdrawiam.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
dudni coś?
Tzn.? Jak dudni to trzeba osadzić w miksie i nie będzie. Dziwię się że ludzie którzy nagrywają (albo i nie) żywe gity nie zdają sobie sprawy że - nigdy nie spotkacie się z sytuacją że nagrane gitary wstawiacie w miks wypalacie i kurwi! No proszę..., Oczywiście można zbliżyć się do doskonałości na ile się da ale dla każdego to co innego prawda?. Nie mogę ustawić surowych gitar za jasnych które dla was solo by kurwiły bo potem po miksie dopaleniu sumy okaże się że tej góry jest za dużo chociaż wydawało się że za ciemne...

Mi podoba sie takie brzmienie nie wiem czy surowe - raczej nie ale ponoć Andy Sneapa: http://www.brickwall.pl/andy/boogie%20cab%20V30s%20SM57.wav

Oczywiście dla niektórych będzie przekompresowane za bardzo konturowe, dopalone itd ;) I pewnie tak jest. Nie staram się być autorytetem i Was pouczać bo znam się tyle ile Wy ale może to video trochę uświadomi wszystkich że nie jest tak pięknie ;)

Jest to fragment sesji miksu płyty Hunter od 2'44 macie pokazane co zrobiono ze śladami gitar. Oczywiście można powiedzieć że ktoś spier... jak wbijał ślady bo trza ciąć górkę wywalać dudnienie na 127 Hz robić podcinki około 3-4 KHz? Nieeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeee ;) Tak się robi. Zresztą....



Pozdrawiam.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
wstawiałeś już parę razy 'surowe' reampy z profili etc. to jest pierwszy który mi dudni. A dudni tylko momentami jak w chodzi dół wiosła (w sensie strun).

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
wstawiałeś już parę razy 'surowe' reampy z profili etc. to jest pierwszy który mi dudni. A dudni tylko momentami jak w chodzi dół wiosła (w sensie strun).
Bo to nie jest profil tylko real amp! 5161671718 razy powtarzam że profil obcina dół dodaje kompresji i górki! I gdybym dał profil to by brzmiał "ładniej" ja wolę duniący z którym poradze sobie w miksie i zostanie życie którego w profilu nie znajduje. To wszystko.

Pozdrawiam.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Może być?
Pozdrawiam.

pytałeś - odpowiedziałem, że dudni :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Kurde, serio, przyjmij krytykę na klatę, bo póki co w każdym temacie, jak ktoś napisze coś złego o tym co nagrałeś, to jest mega-spina z Twojej strony.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix

David Laboga wstawił mi oryginalne T75 w HB powiem wam że spoko to gada ;)

Pozdrawiam.

Offline pedrro78

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Jak kupowałem bentona to miałem brać właśnie z takim miksem v30 i t75 ale pojawiła się tańsza opcja i wziałem standardowego. Tak na próbkach to mi się nigdy te głośniki nie podobały, ale ponoć się właśnie fajnie uzupełniają z v30. Nagraj coś. Dudniącego hehe.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Mam tak spięte poślady że nic nie wycisnę  ;D Dam znać na dniach.
Pozdrawiam.

Offline pedrro78

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
No ciekawy jestem co tam wykręcisz. Jeszcze mnie zastanawia jedno, na zdjęciu masz tą labogę na szafce. Czytałem kiedyś na ultimatemetal że własnie zalecają na czymś postawić albo w pionie i nagrywać z górnego, jakieś tam rezonanse itd. Jest rzeczywiście różnica? Wszystkich którzy pomyślą: truje dupe jakby sam nie mógł sprawdzić informuję, że nie mam zbędnej szafki a w pionie też nie bardzo bo mam statyw biurkowy tylko ;)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
To bardziej chyba jak pomieszczenie zbierasz a nie glosnik. Ale sin pewnie ma wiecej do powiedzenia ;D

Wysłane z mojego GT-I9300

Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
A takie lepsze? Na bank nie ukręcę jak kiedyś z zestawu 333XL+ HB. Teraz mi "za ładnie" te gity gadają :p



Pozdrawiam.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Chyba po prostu nie podoba mi się brzmienie tego wzmaka, bo do samej produkcji nie mogę się przyczepić ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Chyba po prostu nie podoba mi się brzmienie tego wzmaka, bo do samej produkcji nie mogę się przyczepić ;)
Ja bym się wzmaka nie czepiał ;) Tyle razy staram się powtarzać że tak naprawdę to gra paczka głośnik i pozycja mikrofonu. Sam widziałeś że zachowując 3 stałe paczka mikrofon i jego pozycja - zmieniając jedynie heady da się ustawić bardzo podobny sound ;) A w miksie całkiem się już pogubisz. Jest to moja opinia którą sobie wyrobiłem przez ten czas obcowania chyba ze 3415161891 wzmakami.

Pozdrawiam.

Posty połączone: 28 Maj, 2014, 16:31:41
Jak coś to to samo ustawienie wzmaka co w miksie na moim schecterze surowy ślad, więc jeżeli chcesz się powiedzmy sugerować brzmieniem wzmaka to tak tak on gada z paczka Labogi i 2 x sm57 w tych pozycjach mikrofonu w takim ustawieniu gałek i tak dopalony kostką HB VO - kanał 2 tryb Vintage ;)

http://www.brickwall.pl/bugera/TRIREC_FREDMAN_schecter.mp3

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2014, 16:31:41 wysłana przez sinquestsound »

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,

Trirec with HB cab Celestion G12T-75 MXR HeilPR20 - czyli wszystko ciemne oprócz MXR ;) ale siedzi moim zdaniem.



Pozdrawiam.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Na pewno do tego czasu najlepszy Twój mix na TriRecu. Zauważyłe, że pasuje on bardzo do starego grania w Twoich rękach. Chciałbym usłysz coś bardziej nowoczesnego.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Na pewno do tego czasu najlepszy Twój mix na TriRecu. Zauważyłe, że pasuje on bardzo do starego grania w Twoich rękach. Chciałbym usłysz coś bardziej nowoczesnego.
Podziękował, nie zgadzam się że pasuje do "starego grania". Po prostu wydaje mi się że chyba oczywistym jest (jeżeli mamy taką możliwość) że wiedząc z jakim numerem mamy do czynienia tak dobieramy brzmienia aby wszystko ze sobą się kleiło.

Nie mogłem dać w chuuuu... plastikowej stopy, strzelającego werbla albo pikolaka jakiegoś. Użyłem sporo pogłosów bo tak się wtedy robiło - pomijam fakt że gary dalej plastikowe. To samo z gitarami biorąc te ślady wiedziałem jakie brzmienie by pasiło - dlatego wybrałem paczkę HB z T75 (kurcze podobają sie mnie te głośniki) i nie sm57 z fizzem ale właśnie Heila. Trirec bo temat o Trirecu  ;D. MXR - żeby lekko odmulić - pracował bardziej w trybie "clean boost". Trirec kanał Vintage - bo jakoś ten mi najbardziej siedzi. Z gitarami w miksie niewiele było do roboty LPF HPF trochę podcięcie w okolicach 130 Hz, 600Hz.

Jestem na końcówce profili z Bugerami - więc pewnie więcej miksów pojawi się niebawem - jak znajdę jakieś fajne numery bo ostatnio mało na UM - a te co były już zrobiłem  ;D. Zresztą już mnie wkurwia ten djent i metalcore wszędzie - tam lepiej odpalić podfarma i ma gadać i będzie lepiej niż wzmak IMO  :headbang:

Pozdrawiam.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Taka ciekawostka:



Zdziwiło mnie jak bardzo odstają stockowe lampy od reszty, no i jak zajebiście grają Tung-Sol'e, i EL34 i 6L6.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Taka ciekawostka:



Zdziwiło mnie jak bardzo odstają stockowe lampy od reszty, no i jak zajebiście grają Tung-Sol'e, i EL34 i 6L6.
Jako że najbardziej co może mnie wkurwiać to fizz ze wzmaka czy paczki - to w tym zestawieniu jedyne co mi sie podoba to Ruby EL34 ciemne ale ja lubie takie - reszta to siara dla mnie :p

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2014, 09:39:58 wysłana przez sinquestsound »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
47 Odpowiedzi
18643 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2010, 12:08:48
wysłana przez Yony
5 Odpowiedzi
4325 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2014, 20:32:36
wysłana przez sinquestsound
8 Odpowiedzi
3419 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Wrz, 2014, 13:51:41
wysłana przez Rot
6 Odpowiedzi
1607 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2014, 18:00:20
wysłana przez sinquestsound
14 Odpowiedzi
3462 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Paź, 2014, 20:54:37
wysłana przez Luke