Autor Wątek: Ormsby- ktoś? coś?  (Przeczytany 10594 razy)

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
Ormsby- ktoś? coś?
« 10 Maj, 2014, 22:23:33 »
Ktoś grał?  :o pomimo, że Australia, gitary są niesamowicie zachęcające <na zdj xd> i myślę właśnie nad produkcją wiosełka u pana Ormsby' ego. Czy ktoś na forum miał jakąkolwiek styczność z tą manufakturą <i tak pewnie, znając życie, na chwile obecną bym nie zamówił, jednakże wiosła wyglądają strasznie mistrzowsko i bardzo zachęcająco>.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #1 10 Maj, 2014, 22:40:14 »
Mamy z nim kontakt prywatny, sympatyczny miły kolo, znający się mocno na tym co robi. Na dzisiaj same superlatywy. Obawiam sie jednak ze w Polsce nie uświadczysz jego wyrobu.

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #2 11 Maj, 2014, 17:43:39 »
No spoko, a czy np dostanę w Polsce wyroby z jakiegoś zajebistego mahoniu tasmańskiego? Pewnie i tak nie warto inwestować w tak ekskluzywne drewno, btw. czy wyroby Pana Ormsby'ego są porównywalne do skervesenow? W sensie na zdjęciach (xd) te australijskie gitary wyglądają przezajebiście fachowo, a ja nigdy nie miałem w ręku Skervesena :/

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #3 11 Maj, 2014, 17:47:08 »
A jak nasze wyglądają na zdjęciach ?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #4 11 Maj, 2014, 18:04:19 »
Zdjęcia sręcia. Na temat Ormsby'ego czytałem wiele pozytywnych opinii od osób faktycznie posiadających je. Grają, są wygodne i dobrze wykonane. Popytaj/poszukaj na orgu raczej, do Polski chyba nigdy jego produkt nie dotarł.

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #5 11 Maj, 2014, 18:20:36 »
spoczko, mam już blackata i jestem bardzo zadowolony, jak tylko uda mi się opchnąć ltd, to sobie zamówię jakąś produkcję 6-strunową, no i tak myślałem nad Ormsbim, no ale daleko i pewnie by nie dotarła xd, a która Polska <Europejska też może być> manufaktura aktualnie robi najlepsze wiosła <wykluczając Blackata, jestem zadowolony, ale szukam czego innego, i jestem zielony w manufakturach>? 

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #6 11 Maj, 2014, 18:30:01 »
Zdefiniuj "najlepsze wiosła".

Swoją drogą, kiedyś próbowałem zrobić listę europejskich lutników/firm produkujących gitary na zamówienie, celowo nie wliczając Polski: http://forum.sevenstring.pl/custom-shop/europejscy-lutnicy/
« Ostatnia zmiana: 11 Maj, 2014, 18:32:55 wysłana przez mondomg »

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #7 11 Maj, 2014, 20:49:35 »
najlepsze wiosła- zajebiste wykończenie i dostęp do najlepszego drewna, no i oczywiście jak najwierniejsze oddanie zamówionej gitary z prototypem.

Posty połączone: 11 Maj, 2014, 20:50:45
Bardzo fajna lista btw.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #8 11 Maj, 2014, 21:01:20 »
To ja Ci Skerveseny polecę.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #9 11 Maj, 2014, 21:03:58 »
Myślę, że nie musisz szukać zajebistego wiosła aż na drugiej półkuli, są firmy w Polsce, które zrobią Ci takowe wiosło, a myślę że i lepsze.
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #10 11 Maj, 2014, 21:26:28 »
najlepsze wiosła- zajebiste wykończenie i dostęp do najlepszego drewna, no i oczywiście jak najwierniejsze oddanie zamówionej gitary z prototypem.

Podkreślone określam jako wartości subiektywne, konkretnie - o jaki poziom wykończenia Ci chodzi i co to jest najlepsze drewno? Najładniejsze? Najdłużej sezonowane? Żaden szanujący się lutnik z opinią nie zrobi Ci gitary z nietrwałym i brzydkim finiszem, czy z niestabilnym albo wadliwym drewnem, więc po prostu przejrzyj opinie na temat marek, które Cię interesują.

Odnośnie tego, kto Ci zrobi gitarę według Twojego projektu i wyśle prototyp - nie wiem, musisz popytać każdego z osobna.

Online gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #11 11 Maj, 2014, 21:28:21 »
RAN, Skervesen, Lootnick, Mayones, Witkowski, Lewicki, w Polsce jest mnóstwo świetnych lutników/manufaktur, zrób risercz i sam zdecyduj.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #12 11 Maj, 2014, 21:30:06 »
W gitarach o jakich tu mowa nie ma lepsza gorsza, tylko mi bardzie taka leży tobie inna.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #13 11 Maj, 2014, 21:40:44 »
To ja sie z tej listy wypisuje ( słyszałem ze mozna ;D )
A tak poważnie poki co nie mamy czasu na prototypy klientów. No chyba ze zaskoczysz czymś naprawde ciekawym z czym chcielibyśmy sie identyfikować. Dosyć mamy już kopii , ostatnia składa sie dla Czarka i wystarczy.
Osobięcie też nie sądzę by Mayo miało czas na zabawe w prototypy a i sam Ormsby ostatni tez wypisuje sie z tego, robi swoje modele ew lekko "skustomizowane"

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #14 11 Maj, 2014, 22:11:29 »
RAN również ograniczył się tylko do swoich autorskich projektów, w Polsce pozostanie tylko Lootnick i Kamecki, bo nie wiem czy Witkowski zrobi każdy kształt jaki klient sobie zażyczy.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #15 11 Maj, 2014, 22:52:29 »
hahaha, sorry za ten prototyp, nie do końca o to mi chodziło, no np. chciałbym Raptora z nietypowym wykończeniem i drewnem (np. mahoniem australijskim i wyselekcjonowanym klonem falistym). Takie wiosło miałoby rację bytu? Ewentualna delikatna zmiana główki byłaby możliwa? <pytania do producenta raczej, proszę o ewentualną prywatną wiadomość> Tak właśnie myślę teraz, ze jeszcze Blackmachine miałoby rację bytu, tylko chyba stworzenie gitary z własnym "widzimisie" to raz <z tego co znalzłem> ciężkie to zrealizowania w kwestii  zamówienia.

A tak z innej beczki, jest teraz w ogóle straszny bum na wiosełka z małych manufaktur, czy mocno tracą takowe na wartości?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #16 11 Maj, 2014, 22:56:08 »
Wspomniana przez Ciebie Blackmachine potrafi z ok 5tyś skoczyć do 15 € czy $ jeden wafel. Po za tym jest w zasadzie nie do dostania. Co prawda rozpoczeli produkcję seryjną w stanach ale nie wiem czy już gdzieś są

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #17 11 Maj, 2014, 23:35:27 »
Feline Guitars robi model B6 i promuje też na swojej stronie egzemplarze wykonywane przez Douga. Jak się mają modele produkcyjne do oryginałów - nie wiadomo, ale już jakieś posprzedawali, więc to kwestia czasu, zanim pojawią się porównania.

A tak z innej beczki, jest teraz w ogóle straszny bum na wiosełka z małych manufaktur, czy mocno tracą takowe na wartości?

Bum nie bum, teraz po prostu lepiej to widać dzięki forom/portalom społecznościowym. Większość gitar, na które czekać trzeba więcej niż kilka miesięcy raczej zyskuje na wartości przy odsprzedaży, bo płacisz więcej, ale bez czekania aż zrobią + oczywiście tzw. "pałowanie" i mamy Blackmachine'y za 15k $.

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #18 12 Maj, 2014, 00:04:21 »
Dzięki serdeczne za wszystkie odpowiedzi, jak pisałem, jestem zielony w temacie gitar manufakturowych, tzn. znam kilka firm, no i nic poza tym.

Mam pewien zarys, co bym chciał mieć, czego oczekuje.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2014, 00:40:41 wysłana przez synyster »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #19 12 Maj, 2014, 00:53:53 »
Mam pewien zarys, co bym chciał mieć, czego oczekuje.

Poważnie:

Ten zarys wymaga użycia mahoniu australijskiego i wyselekcjonowanego klonu falistego?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #20 12 Maj, 2014, 00:55:08 »
Mam pewien zarys, co bym chciał mieć, czego oczekuje.

Poważnie:

Ten zarys wymaga użycia mahoniu australijskiego i wyselekcjonowanego klonu falistego?

Użyj innego drewna, to Hz na wykresach nie będą się zgadzać. Pomyślałeś o tym? ;O
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline synyster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • JESTEM ZIELONY
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #21 12 Maj, 2014, 12:57:16 »
Nie chodziło mi o drewno, tylko wygląd wiosła
 

W kwestii użycia drewna, to cały czas myślę, stąd właśnie pytanie o manufakture Ormsby; co mi doradzicie jeżeli chodzi o drzewo? Poruszam się raczej w ciężkich klimatach, chociaż chciałbym żeby gitara ładnie zapierdalała cleanem z drugiej storny, jednakże najważniejsza jest dla mnie selektywność brzmienia.

Online gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #22 12 Maj, 2014, 13:09:46 »
Nie chodziło mi o drewno, tylko wygląd wiosła
 ( Obraz usunięty.)

W kwestii użycia drewna, to cały czas myślę, stąd właśnie pytanie o manufakture Ormsby; co mi doradzicie jeżeli chodzi o drzewo? Poruszam się raczej w ciężkich klimatach, chociaż chciałbym żeby gitara ładnie zapierdalała cleanem z drugiej storny, jednakże najważniejsza jest dla mnie selektywność brzmienia.


Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Ormsby- ktoś? coś?
« Odpowiedź #23 12 Maj, 2014, 14:11:26 »
Dziś złapałem mózg i nawet mam odrobinę empatii w sobie, więc odpowiem Ci sensownie i zamknę ten pierdolnik, zanim forumowe gnomy rozerwą Cię na krwawe strzępy i wdepczą w glebę.

Jeśli rozważasz na serio zakup wiosła za grube pliki tatusiów, w firmie z drugiego końca świata, na instrumentach której nie grałeś, ale Ci się podobają i uważasz, że warto, to nie pytaj o takie rzeczy na forum, tylko gadaj z Perrym. Jak usłyszałeś, jest to miły ziomal, więc pewnie pomoże, doradzi i jest na pewno lepszym specjalistą od swoich wioseł niż my wszyscy tutaj zgromadzeni.

Po poziomie pytań które zadajesz, wnoszę, że niekoniecznie najrozsądniejszym rozwiązaniem jest dla Ciebie zakup drogiego, niesprzedawalnego produktu i lepiej Ci będzie dokształcić się w temacie budowy gitar, drewien itp. Najlepiej praktycznie, poprzez przerzucanie dużych ilości instrumentów przez swoje ręce ;)

Jeśli zaś załozyłeś ten temat tylko po to, żeby pofapić i poteoretyzować (a moja wieloletnia praktyka wskazuje, że 90% takich tematów to czysta teoria i puszczanie wodzy fantazji), to zrobiłeś to na złym forum i lepiej żebyś tego więcej nie robił.


Dziękuję za uwagę, do zobaczenia w innych wątkach.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
11426 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2011, 19:30:58
wysłana przez matisq
5 Odpowiedzi
3363 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2014, 23:21:04
wysłana przez elvis8
0 Odpowiedzi
2436 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2014, 22:24:37
wysłana przez Luke
7 Odpowiedzi
3721 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2014, 09:28:04
wysłana przez vitowt
4 Odpowiedzi
5456 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2016, 20:23:44
wysłana przez rockstarzzz2