Autor Wątek: [lokasz] Polonez As- dur Op. 53 (wersja gitarowa) YouTube  (Przeczytany 3061 razy)

Offline lokasz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Hej!

jestem nowy na forum, Chciałem się z Wami przywitać i przedstawić moją osobę.
2 miesiące temu nagrałem gitarową wersję utworu F. Chopina. Wyszło jak wyszło :) Ciekawy jestem Waszych opinii.
Link do filmiku:



Pozdrawiam
lokasz

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Bardzo, bardzo dobre wykonanie i ładnie zrobione. Pewnie sporo pracy Cię to kosztowało.
Ale muszę powiedzieć, że nienawidzę próby grania takich wielkich klasyków jak Chopin na gitarze elektrycznej. Brak dynamiki, drugiej lini dźwiękowej, barwy, artykulacji etc. wszystkiego co sprawia, że utwór jest taki genialny. Rytm kompletnie inny, trochę naciągany.  Nie ma to takiego wyrazu z jakim zostało stworzone. Tylko te same dźwięki, więc prawie nic.
Podobnie, genialne kawałki gitarowe brzmiały by idiotycznie na fortepianie i strasznie płasko.
Troszkę lepiej by było gdyby to było na jakimś ładnym jazzowym cleanie z ładną dynamiką. Ale też by to nawet nie mogło być porównywane. Myślę, że lepiej by było jakbyś coś swojego zrobił, albo po prostu innego typowo gitarowego.

Gitara elektryczna to gitara elektryczna, klasyczna to klasyczna, a fortepian to fortepian. Większość utworów nie powinna być grana na innych instrumentach niż zostały napisane.
Ale to tylko moja opinia.
Spoiler
.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Fajnie, szacun że Ci się chciało i że zagrałeś to ładnie. Jakbym miał coś zasugerować to za mało używasz pustej struny, klucze kręciłeś nie w tym kierunku co trzeba i Ci się gitara rozstroiła za wysoko, dziewczyna w tle ma na sobie za dużo ciuchów, a tło lepiej by wyglądało z balansem w stronę niebieskiego w kontraście do stołka i gitary.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Podoba mi się krawat.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline lokasz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Dzięki za opinie!

Cytuj
Bardzo, bardzo dobre wykonanie i ładnie zrobione. Pewnie sporo pracy Cię to kosztowało.

Rzeczywiście sporo czasu. Na pewno zrobiłbym w tym czasie kilka własnych utworów.

Cytuj
Ale muszę powiedzieć, że nienawidzę próby grania takich wielkich klasyków jak Chopin na gitarze elektrycznej. Brak dynamiki, drugiej lini dźwiękowej, barwy, artykulacji etc. wszystkiego co sprawia, że utwór jest taki genialny. Rytm kompletnie inny, trochę naciągany.  Nie ma to takiego wyrazu z jakim zostało stworzone. Tylko te same dźwięki, więc prawie nic.

Pewnie rozumiem o co chodzi. Od samego początku spodziewałem się jak to wszystko może wyjść. Pierwotnie myślałem jeszcze o dodaniu podkładu perkusyjnego, ale doszedłem do wniosku, że to już kompletnie "zabiłoby" ten utwór.

Cytuj
Myślę, że lepiej by było jakbyś coś swojego zrobił, albo po prostu innego typowo gitarowego.

Samjesteśfizyk, jeżeli Cię to zainteresuje to na swoim kanale YT mam nagranych kilka własnych kompozycji np. "I'm leaving", "Feelings", "Keep smilling" czy "Life". Wariacji gitarowych nie podaje bo mają znikomą wartość muzyczną (poza samą techniką) więc pewnie nikogo nie zainteresują.

Cytuj
Fajnie, szacun że Ci się chciało i że zagrałeś to ładnie

to ja dziękuje za zainwestowanie swojego czasu w obejrzenie prawie 8 minutowego filmiku :)

Cytuj
Podoba mi się krawat

Mogę sprzedać jak coś ;P Tylko cytując klasyka "to nie są tanie rzeczy"...




Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Technicznie przyzwoicie, ale brzmienie jest bardzo nieprzyjemne jak na taki aranż. Spróbuj zagrać to samo na czystym kanale tappingiem oburęcznym wraz z akompaniamentem, Fullara style ;)

Orange

  • Gość
Ale tam jest tapping obukończynowy. Najbardziej mi się ten fragment podoba. Poza tym strasznie długi ten krawat. Coś sobie rekompensujesz? Bo wiesz. Robisz to źle. Kup sobie więcejstrunową gitarę.

Offline lokasz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
hehe, człowiek krawatu nie umie wiązać to potem się  z niego śmieją w internecie :lol:

Cytuj
Spróbuj zagrać to samo na czystym kanale tappingiem oburęcznym wraz z akompaniamentem, Fullara style

Dajcie spokój :P Tapping oburęczny to niestety nie moja technika (przynajmniej nie dominująca). Jest tam krótki fragment, którego nauczenie pozbawiło mnie paru dni życia :)

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Ja bym tam chętnie posłuchał jakiegoś Mazurka Ziet-moll 8)
weimar guitar gently weeps

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
4677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2012, 00:03:15
wysłana przez kabe666
7 Odpowiedzi
4250 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2015, 21:28:42
wysłana przez Amal_68
10 Odpowiedzi
5105 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2016, 19:11:22
wysłana przez lokasz
2 Odpowiedzi
5154 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2016, 21:22:25
wysłana przez lokasz
0 Odpowiedzi
1646 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2017, 10:19:37
wysłana przez lokasz