Autor Wątek: Jak zgrać kontakty z Nokia Lumia 900 na cokolwiek innego  (Przeczytany 15435 razy)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
To w zasadzie najbardziej pasuje do co mnie wkurwia.
Ni cholery nie wiem jak zgrać, zassać, cokolwiek zrobić, by mieć kontakty z Lumii 900 na drugim tel, ew koncie gmail itd.
Mam konto na gmailu, nawet pieprzony google apps, outlook.net, chooi wi gdzie jeszcze, a z tel na serwer nie idzie ni kija, nie chca sie synchronizować i już.
Program typu Suite nie dziala z lumią, Zoomi w dupe se wsadzić ,  Zadne blootuty nie obsługiwane, eksportu na SIM nie przewidują, no zesz kurwa mać.
Macie pany może jekieś doświadczenie w tym względzie. Najprościej to bym chciał z lumii na szajsunga SIII ale to sie nie da. Mało tego nie da sie z nokii na nokie  :facepalm:
Jak można nie zrobić prostego oprogramowania jak było w symbianie, była suite, był eksport do outlooka była sprawa załatwiona w 2 minuty, a teraz kurwa kombinacje chmury srury i kurwa NIC.
Jak internet jebnie to swiat stoi i płacze, a chmury to chyba nasza zguba bedzie.
Atlas chmur film równie popaprany co i te niby ułatwiające zycie rozwiązania, uff troche mi ulżyło.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2014, 15:54:27 wysłana przez commelina »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ja w kazdym telefonie ustawiam synchronizacje z mailem i na nim mam wszystkie kontakty. Dzieki temu zadna zmiana telefonu nie jest straszna :)

Jak Ci synchro z gmailem nie dziala, to moze sprobuj kontakty przeniesc na konto microsoftu? W sumie outlook.com calkiem fajnym mailem jest, mozna to sprzegnac z gmailem itd.

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Próbowałem to zrobić w przeciwną stronę.

Procedura była taka:
1. Kontakty z tel. do plików vcf
2. Vcf na pojedynczy cd
3. Import do Gmail
4. Konto na Outlook.com
5. Synchronizacja Outlook - google
6. Synchronizacja telefon Outlook.

Zadziałało. Potem zniknęło po 2 dniach i nigdy nie wróciło ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2014, 16:01:50 wysłana przez szu »
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Mam synchronizację z mailem jak pisałem z gmail oraz outlook.com
Niestety lumia900 z windowsem  nie eksportuje kontaktów a jedynie zasysa , kalendarz i zadania zapisane na gmailu synchronizuje ale kontaktów oddać nie chce i to jest problem

szu najwiekszy problem z windowsem to właśnie pkt 1 i o to sie problem rozbija.
Gmail mam sprzegniety z outlookiem.
Coś mię sie wydaje ze chyba zaden z panów nie miał nokii z windowsem :(
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2014, 16:08:20 wysłana przez commelina »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Az zaraz zapytam kolege zza biurka, on ma tel na windowsie. Moze jest jakis sposob.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Przepisz długopisem na kartkę a potem wklep do samsunga z kartki przyciskajac odpowiednie guziki tak zeby wpisywac odpowiednie wyrazy cotrzeba. Np. Imie nazwisko i nr telefonu. Proste, nie?
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Jest prościej, przeczytaj i wpisuj bezpośrednio do drugiego tel, bez uzycia kartki, zawsze to jedna operacja mniej.


Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Commelina, jak dodawales nowa osobe do kontaktow, to na 100% tel pytal, czy dodac do outlook, czy gmail itd. Ktora opcje wybierales wtedy?

Posty połączone: 09 Kwi, 2014, 17:09:44
Sprawdzic jeszcze mozesz aplikacje Quontact, jezeli cywilizowane metody nie pomoga. Niestety nie wiem na ile dobre i wiarygodne to jest.
http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/qontact/e3404be4-324f-46e3-b47d-5561c676cad6

Posty połączone: 09 Kwi, 2014, 17:11:16
http://www.makeuseof.com/answers/how-can-i-move-contacts-from-a-windows-phone-to-an-android-phone/
To tez moze pomoc, przynajmniej do momentu, jak bedziesz miec kontakty na mailu.

Posty połączone: 09 Kwi, 2014, 17:12:58
A wlasnie, jak zalogujesz sie do outlook.com, to tam w lewym gornym rogu klikasz na "outlook", powinno Ci dac kilka uslug, kliknij na kontakty (u mnie to jest people). Masz tam cos?
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2014, 17:12:58 wysłana przez Mat »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Panowie problem jest jeden, nokia nie chce "oddac" kontaktów. W drugą stronę działa to zajebiście wszystkie wpisane na googlu czy outluku sa natychmiast widziane przez telefon.
Faktycznie przy dodawaniu nowego kontaktu jest pytanie gdzie to dodać ale to już jest jak mówi Amonit "after the birds". Prawdopodobnie program qontact zadziała gdyby dało rade go kupić niestety wysyłanie kilku nie mówiąc już o wszystkich kontaktach eksportowanych do pliku scv zadziała tylko na wersji pro. Jest tania jak barszcz ale a to nie mam przypisanej karty , a jak ja przypisałem to dalej nie widzi tego usługa sklep konto chooi wi co jeszcze. Takze wale to przy okazji wyczyszcze stare zbedne kontakty , wpisze to na googlach , wyeksportuje zsynchronizuje i mam nadzieje bede miał spokój czy to wrócą do kabla czy tez nie . Szkoda czasu, od dwóch dni walcze i chooi z tego wychodził.

Dzięki za pomoc