Autor Wątek: Szybko porada maxon od808 czy ts9?  (Przeczytany 6505 razy)

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Szybko porada maxon od808 czy ts9?
« 02 Kwi, 2014, 12:54:09 »
Do peavey 6505 gitara setius GTM7 na Ahb1
Z góry dzięki za odp

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
BBE sonic stomp/rack'owe wersje jeżeli nie używasz. Może się okazać, że więcej nie będzie trzeba.

Co do tych dwóch, to z 6505 nie używałem, ale zdania są podzielone, więc najrozsądniej będzie sprawdzić i jednego i drugiego.

Dla przykładu z mesią fajniej chodzi 808 - ładniej wypycha środek. Śmiało można brać dobrą kopię - różnice w zasadzie nie słyszalne.

Pozdro
No pain No gain !

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
BBE sonic stomp/rack'owe wersje jeżeli nie używasz. Może się okazać, że więcej nie będzie trzeba.
gość się pyta o tubescreamera, a ty mu wyskakujesz z tym gównem, które nie dość, że psuje brzmienie lampy to jeszcze służy do zupełnie innych zastosowań niż TS? równie dobrze mógłby się zapytać o delaya a ty mogłabyś mu polecieć kaczkę dunlopa  :facepalm: oj Radziu, Radziu, po tobie bym się tego nie spodziewał  :)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
BBE sonic stomp/rack'owe wersje jeżeli nie używasz. Może się okazać, że więcej nie będzie trzeba.
gość się pyta o tubescreamera, a ty mu wyskakujesz z tym gównem, które nie dość, że psuje brzmienie lampy to jeszcze służy do zupełnie innych zastosowań niż TS? równie dobrze mógłby się zapytać o delaya a ty mogłabyś mu polecieć kaczkę dunlopa  :facepalm: oj Radziu, Radziu, po tobie bym się tego nie spodziewał  :)

Widać, że kolega chyba nie orientuje się po co i na co używa się BBE z 5150. Enyłej, bez osobistych wycieczek proszę, bo po tym co napisałeś śmiem twierdzić że gówno wiesz w temacie :* i do tego przykład z kaczką i delay'em jest delikatnie mówiąc z dupy w tym przypadku(jak już trzymamy się "fekalizmów" ;) )

 Co by rozwinąć lekko temat - dodatkowo przypomniałem sobie że dopalałem Ts-9 DX (tryb normalny) 5150 BL w studio. Ostatecznie w tamtej sesji z tamtą paczką i gitą lepiej się sprawdziło fiftyłan z BBE. Palnik dopalony tym dx-em mi dupy nie urwał. No ale każdemu według potrzeb. Chcesz mieć tajt sałnd z "szybszym" dołem, lepiej sprawdzić bbe jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, chcesz mieć miło wypchnięty środek z większym "punktem", bier TSa.
No pain No gain !

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
wyskakujesz z tym gównem, które (...) psuje brzmienie lampy

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
A jak chcesz "i to, i to", to bierz ode mnie Super Screamer'a który łączy TS808/TS9 i ma jeszcze kilka innych ciekawych ficzerów, jak wybór chipa ;D po szczegóły zapraszam na PW.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
OD808 zdecydowanie. TS9 przepuszcza więcej dołu, a nie po to kupuje się TSa (szczególnie z Setiusem). Oba można zmodować, żeby były sobą nawzajem, ale jak nie chcesz się grzebać to OD808 jest najprawdopodobniej tym czego szukasz.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Jak sie sam środek podobie to co ma robić? :P
synkopy to guwno

Offline mahon72

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Kolega z bandu ma 6506 i dobraliśmy mu Maxona 808. Świetnie się spisuje. Ja używam 808 z Englem i też dymi . Natomiast ostatnio pożyczyłem ts9 i  sie okazuje że z  Englem chyba bardziej mi siedział-  chyba czas za zmianę. Natomiast 6505 raczej od808. Zdaje się, że  jeden  i drugi  na ( FB gitarowe graty na sprzedaż) można obecnie kupić za 300 zł.

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Dzięki wielkie za odp :) chyba zamówię od 808. Niestety nie miałem okazji przetestować na żywo tej kostki ale raz się żyje :p

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
do wszelkich 5150/6505/8776765656868676... subiektywnieod 808

Offline p0ison

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Ja polecam tak jak Radek M - BBE. Do Mesy konieczny TS, do 5150 konieczny BBE i tyle. Pograj na tym "standardzie", a potem z niego wyjdź i znajdź sound który Ci najbardziej trafia w gusta. BBE Sonic Stomp kupujesz za 250 PLN na alledrogo, sprzedajesz / zamieniasz na TS808 (kopię) i będziesz widział różnicę.

Offline iljin

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
ostatni sam mialem zamiar kupic maxona od808. przegrzebujac internet przez pare dni natknalem sie na cos takiego
macie moze jakas opinie na ten temat?

..jesli juz gdzies bylo to wybaczcie nowemu ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2014, 00:59:42 wysłana przez iljin »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
ostatni sam mialem zamiar kupic maxona od808. przegrzebujac internet przez pare dni natknalem sie na cos takiego
macie moze jakas opinie na ten temat?

..jesli juz gdzies bylo to wybaczcie nowemu ;)

Od kogoś kto miał bardzo dużo do czynienia z Joyo usłyszałem opinię, że są BARDZO awaryjne ;) dlatego nie drążył bym tematu.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline wolfer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Osobiście testowałem na 6505 zarówno Maxona OD808, kopię TS808 oraz MXR GT OD którego używam obecnie. Kwestia która dopałka dogaduje się najlepiej jest to raczej kwestia subiektywna. Wszystko zależy czego oczekujesz. Maxon jest nieco ciemniejszy od GT OD jednak przy dużej głośności raczej są to niuanse. Natomiast kopia TS808  wyraźnie ścina bas i podbija środek.
Jolana, eltron 100U, fuzz ....    ',, ',

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1235 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2016, 23:30:57
wysłana przez Rufio44
3 Odpowiedzi
1648 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2017, 15:17:30
wysłana przez lwronk
0 Odpowiedzi
1287 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2017, 22:48:04
wysłana przez navarac
4 Odpowiedzi
1214 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2020, 12:44:47
wysłana przez PabloPicasso2018