Autor Wątek: Przebudowa pedalboardu - gdzie wstawić buffer?  (Przeczytany 5716 razy)

Offline Palut

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Siemanes

Nadszedł czas na małe zmiany w gejdesce , znalazłem parę wadliwych punktów i staram się to jakoś dobrze poukładać tym razem.

Sprzęt który chcę umieścić w kejsie to :

-Polytune mini
-BOSS GE7
-Biyang AD10 Delay
-Chaos Noise Gate ( kopia ISP Dec G String)
 
(+footswitch i Tomanek Case-3 )

Moja wstępna konfiguracja wygląda tak :

1.wiosło - wzmak
GITARA ---> POLYTUNE MINI --->BOSS GE7 ---> | GUITAR IN  (bramka)  GUITAR OUT | ---> INPUT EVH 5150

2.pętla
SEND ---> |GATE IN (bramka) GATE OUT | ---> BIYANG DELAY ---> RETURN


Bardzo zależy mi na tym żeby strat sygnału było jak najmniej , specjalnie pozbyłem się NS2 na rzecz ISP , zrobiłem kable Sommer Spirit XXL każdy z kątowymi neutrikami.

Kolejny problem leży w moich 6 metrowych kablach (też Sommer Spirit XXL + neutrik)
Jeden "rdzeń" złożony z trzech kabli 6 metrowych łączy pedalboard ze wzmakiem , muszę mieć taki odstęp na scenie ,więc krótsze kable nie wchodzą w grę. Kolejny 6 metrowy kabel, to łącze pedalboard - gitara. Też lubię mieć ten zapas żeby swobodnie się poruszać.

Pytanie do was , kto mi doradzi gdzie w pedalboard wpiąć buffer? Potrzebny jest jeden czy dwa? I czy Boss GE7 który nie ma true bypassa nie utrudnia zadania ?

Orange

  • Gość
ja jestem teoretykiem, bo ni używam kabla dłuższego niż 5m, więc strat nie mam. Buffer pierdyknąłbym przy wyjściu pętli. GE7 nie ma bypasa, ale bufer chyba ma. Kup sobie bezprzewód.

Offline adamus112

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Boss ma buffer, możesz wykorzystać. Najlepiej wpiąć zaraz za gitarą, oraz zaraz za send, przed innymi efektami. Pętla może być już buforowana, musisz sprawdzić, czy jest różnica, z wpiętym bufforem i bez.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Decimator ma bufor,  używasz go cały czas,  wiec dodatkowy nie będzie potrzebny.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Petla na 100% jest buforowana inaczej bylaby nie do uzytku
i trzeba by kupowac zewnetrzny bufor.
Niektore butikowe ampy maja petle niebuforowana,
ale nie znam zadnego wielkoseryjnego wzmaka, ktory by takowa posiadal.

Krotko mowiac, bufor w petli jest zbedny.

Co do lini przed wzmakiem , bufor w obecnym ukladzie wiele Ci nie da.
Boss GE-7 ma bufor, bramka rowniez (chyba, ze to true-bypass i uzywasz jej rzadko).
To co bym zrobil, to wywalil GE-7 i posluchal jaki to ma wplyw na brzmienie.
Po wywaleniu GE-7 wstaw bufor na poczatek i porownaj brzmienia.
Wybierz ten uklad, ktory Ci najbardziej przypadnie do gustu :)

Inna sprawa, to co to za bufor?
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Palut

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
W sumie jak przeanalizowałem wszystkie sprzęty doszedłem do wniosku że faktycznie buffer nic tu nie da :P
Skoro mam w Decimatorze i w BOSSie to nie ma co sie bawić z zbędne buforowanie.

Dzisiaj siedziałem pół dnia i podłączałem w różnych konfiguracjach kostki. Nie różni się to znacznie od poprzedniej konfiguracji ale zrobiłem to precyzyjniej i dobrze wyregulowałem bramę.

wygląda to tak :

GITARA --> POLYTUNE -->|GUITAR IN (brama) GUITAR OUT| --> INPUT 5150

SEND --> BOSS GE7 --> |GATE IN (brama) GATE OUT| --> Biyang Delay --> RETURN

Poprzekładałem jeszcze wpięcia w zasilacz , musiałem znaleźć co do jakiej fazy więc jest pięknie.

Polytune wiadomo w tym położeniu ma stroić i nic więcej  :D
Boss GE7 w pętli przed bramą działa cudnie - używam go głównie na intra kawałków lub bridży , robi radiowy płytki sound , wyłączam go i JEBUDU leci ściana dźwięku
Delay. W pętli najlepiej , nie generuje szumów , nawet i tak bym go nie wsadził przed bramę bo ucięłaby połowe dilejowania

Offline adamus112

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Kurde, u mnie Rivera bez bufora w pętli opierdziela sygnał, a w Mesie z tymi samymi efektami nic nie tnie.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Kurde, u mnie Rivera bez bufora w pętli opierdziela sygnał, a w Mesie z tymi samymi efektami nic nie tnie.

Petle niestety czesto sa himeryczne, niezaleznie od tego czy buforowane.
Czasem dany efekt z dana petla nie chce sie dogadac i koniec.
Czasem cos szumi, czasem przycina sygnal itd.
Najprosciej w takiej sytuacji jest dany efekt wymienic na inny :D
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Pany, a jaki bufor polecacie? Taki w volume-pedale albo tunerze czy osobny? Może jestem przewrażliwiony, ale przy 3 true-bypassach mam już wrażenie, że czegoś mi brakuje...

Offline adamus112

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
To mam takie same wrażenia :) W Fenderze na Texasach, to przy trzech TB mnie szlag trafia, ale już z R8, na humbach jest całkiem znośnie.
Oddzielnie, zawsze można łatwiej pokombinować, bo jak volume zachce się po kostkach wpiąć. Wolałbym chyba w tunerze, ale ten np. wpinam w wyjście tuner out w volume, albo w sterownik G-Laba.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
A z wolno stojących co polecicie? Najlepiej żeby było w miarę niedrogie i przede wszystkim małe.

Offline adamus112

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Podobno MarkL robi jakiś zawodowy, ponoć klasy Cornisha, ale nie wiem ile kosztuje. Trzeba by zadzwonić.

Jeśli ma sie już porządne graty, to na pewno warto zainwestować w dobry, bo jest różnica.
Miałem jednocześnie Bossa (w starym japońskim przesterze), Lehle, Demetera, teraz mam w G-Labie
Obecnie używam z Demetera Fat Boost i przy stracie nie robi cienkiej bzyczącej barwy, a jak pisałem wcześniej gibolowi nie robi to jakoś (bynajmniej ja tak to odczuwam) Niestety jest to dość drogie. Jest jeszcze taka wersja http://www.demeteramps.com/index.php?route=product/product&product_id=72
Być może, taki za kilkadziesiąt złotych, też może być dobry, ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia, bo nie porównywałem, także nie wiem, czy jestem pomocny.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi, 2014, 09:50:16 wysłana przez adamus112 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
6362 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2011, 22:59:54
wysłana przez Pan Sinner
9 Odpowiedzi
3219 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2011, 21:15:28
wysłana przez ciechoslovacja
10 Odpowiedzi
4844 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2012, 21:56:33
wysłana przez Orange
23 Odpowiedzi
17110 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2012, 19:36:32
wysłana przez Dale Cooper
0 Odpowiedzi
1244 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2020, 21:19:00
wysłana przez Filu888