Autor Wątek: Naturalne wykończenie - olej? Lakier? Może jednak bardziej olej?  (Przeczytany 5888 razy)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
No więc tak, bawię się w ściąganie lakieru ze swojego ibaneza, do gołego drewna i tu pada moje pytanie - czym najlogiczniej zabezpieczyć dechę? Skłaniam się ku olejowi; wiem, że będzie zabawa ze wcieraniem i potem polerowaniem ale teraz pytanie - jakiego oleju użyć, żeby nie wydać na to milionów? Jest jakaś fajna opcja? Nie wiem, olej spod frytek? :D

Pytanie też tyczy się zabezpieczania gryfu, też po ściągnięciu lakieru.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
ja po ściągnięciu lakieru z gryfu w Setiusie zabezpieczyłem go olejem cytrynowym dunlopa (2 noce i 1 dzień, wcierałem aż przestał wchłaniać), a na koniec Starwax olej ochronny do drewna (taki "olej" który twardnieje i zamienia się w "wosk"). Do tej pory działa i jest cudowny w dotyku. Różnica jest tylko taka, że to był mahoniowy gryf, a klon może nie polubić się z olejkiem cytrynowym.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Olej do kolb karabinków strzelb itb . mocny szybki i skuteczny. Lub ten do parkietów. Ja uzyłbym wosku do parkietów ale ja nie lubie oleju.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Pasta do butów, rzeźnia i możesz se wybrać kolorek, ale najlepsza przezroczysta :)
nie ściemniam na prawdę jest super.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Olej do kolb karabinków strzelb itb . mocny szybki i skuteczny. Lub ten do parkietów. Ja uzyłbym wosku do parkietów ale ja nie lubie oleju.

taki najnormalniejszy wosk/olej do parkietów? Też na kilka warstw + polerka papierem 1000?

Tak wyguglowałem i ten olej do karabinków strzelb też nieźle wygląda!
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2014, 08:51:41 wysłana przez youshy »
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Orange

  • Gość
A jak to w drugą stronę wygląda? Jak ktoś posmyrał jakimś olejem czy czymś takim drewno idzie to pomalować potem?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Tak youshy, taki najnormalniejszy olej wosk do parkietów. One są mocne i dobrze sie sprawdzają. Maję jedne z lepszych o ile nie najlepsze parametry mechaniczne, które współgrają z "naszymi"  potrzebami.
Jeśli olej to zapoleruj filcem jeśli wosk syntetyczny to nic z nim nie rób. Tzn jedna wrstwa, papierek ok 400 , druga warstwa i grasz .. oczywiście jak wyschnie.

Co do malowania po oleju to może byc bardzo słabo. Po wosku powinno byc łatwiej. wszystko zlaeży od tego jak głęboko owe specyfiki wsiąkły w drewno.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Tak youshy, taki najnormalniejszy olej wosk do parkietów. One są mocne i dobrze sie sprawdzają. Maję jedne z lepszych o ile nie najlepsze parametry mechaniczne, które współgrają z "naszymi"  potrzebami.
Jeśli olej to zapoleruj filcem jeśli wosk syntetyczny to nic z nim nie rób. Tzn jedna wrstwa, papierek ok 400 , druga warstwa i grasz .. oczywiście jak wyschnie.

Co do malowania po oleju to może byc bardzo słabo. Po wosku powinno byc łatwiej. wszystko zlaeży od tego jak głęboko owe specyfiki wsiąkły w drewno.

Commelina, niesamowite wielkie i ogromne dziękuję! :*
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ja używałem Starwaxa do zrobienia gryfu w Cimarze. Wyszło całkiem spoko i w miarę ekonomicznie. Jak kupisz dużą paczkę i Ci zostanie, to resztę możesz dać mnie, bo mi się zaś przyda ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
I pomyśleć, że chciałem na dniach założyć podobny wątek... Dzięki Panowie! :)

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Pany, to przy okazji pytanie o bejce (jaka firma) w szerokiej gamie kolorystycznej.
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
7774 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2008, 02:48:19
wysłana przez Tolein
8 Odpowiedzi
5287 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2009, 20:55:01
wysłana przez felix0
29 Odpowiedzi
9730 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2012, 10:58:32
wysłana przez indabrain
40 Odpowiedzi
12218 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2014, 23:57:49
wysłana przez ITHMW
12 Odpowiedzi
2491 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2021, 13:39:03
wysłana przez Orange