Autor Wątek: Dobór potencjometru Volume do Ibaneza RG2550Prestige  (Przeczytany 4018 razy)

Offline Grzechotnik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Proszę o pomoc
Po latach zdechł mi w końcu potencjometr volume w ibanezie. Podczas wybrzmiewania gitarki pod piecami i kręcenia gałą słychać trzaski i szumy.  Kręcąc samą gałką czuć jakby piasek w potencjometrze i tarcie.  Jednym słowem najprawdopodobnie zajeździłem go ostatecznie.  Rozkręciłem korpus i widnieje tam jedynie napis Ibanez i 500ohm - wiadomo. 
Szukam teraz nowego. Najfajniej byłoby też taki sam Ibaneza, ale nie potrafię znaleźć a chińczyka noname wiadomo że nie wsadzę
Powiedzcie czy taki z linku będzie odpowiedni ?
http://guitarproject.pl/p/467/7085/potencjometr-gitarowy-audio-ernie-ball-500k-potencjometry-elektronika-czesci-do-gitary-elektrycznej-czesci.html

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Bourns albo CTS, pilnuj żeby był logarytmiczny. Pewno będziesz musiał powiększyć trochę dziurę bo będzie grubszy gwint.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Nie prawda :) Nie trzeba nic rozwiercać, są dostępne :

http://allegro.pl/potencjometr-gitarowy-mini-a-500k-16mm-15mm-i3882429343.html

Założyłem taki do swojego UV, działa ładnie. CTS mam w RG2228 , też są tych mniejszych rozmiarów , działa git.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline gos.sebastian

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
a ja Ci proponuje DiMarzio bo są nieśmiertelne :P

Offline Grzechotnik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Podsumowując
1. Na volume logarytmiczny na tone liniowy?
2. Lechu ,to co podesłałeś w linku to jakiś tani chińczyk chyba
3. Dimarzio bardzo chętnie ale ciut za drogi
4. Ogólnie pozytywne opinie macie o Bourns albo CTS
5. A co z potencjometrami ernie ball?  Firma raczej uznana

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Ad.2 - nie wiem czy chińczyk , działa świetnie i bezproblemowo , nawet jak się zepsuje to kupie taki sami , volume głownie  używam w pedale ekspresji.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Grzechotnik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
dupa, wszystko jasne, po pierwsze to przecież mam gałki gotoha na śrubkę,  a do takich to raczej pełne potencjometry się zakłada.  A ten ernie ball na którego lukałem nie jest taki.  Jakiegoś pełnego znajdę, ale też wcześniej dokładny wymiar poprzedniego muszę znaleźć

Orange

  • Gość
dupa, wszystko jasne, po pierwsze to przecież mam gałki gotoha na śrubkę,  a do takich to raczej pełne potencjometry się zakłada. 

Pierwsze słyszę. Założysz do każdego potka gałki na śrubkę. Gałki na wcisk nie założysz do pełnego potka. Ot i cała filozofia.

Offline Grzechotnik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
aha no to jeszcze większy mam znów dylemat. Dodatkowo szukam switcha 5 pozycji, ale tu już w markach gorzej się orientuję.  Poza tym nie jestem na 100% pewien czy muszę go wymieniać. Może małe trzaski które ujawniają się podczas przełączania wybrzmiewającej gitary są spowodowane tylko zarżniętym potencjometrem volume (który 2 dni temu dojeździłem niechcący na amen i już w ogóle się nie obraca :( 

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
24 Odpowiedzi
11447 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2008, 18:48:24
wysłana przez FlyingV
12 Odpowiedzi
9441 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2010, 20:54:04
wysłana przez ukasheq
7 Odpowiedzi
3496 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2012, 01:31:05
wysłana przez fraunos
4 Odpowiedzi
2126 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2013, 16:55:13
wysłana przez GuitarProject
2 Odpowiedzi
1398 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2016, 16:14:30
wysłana przez Piotr_