Autor Wątek: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon  (Przeczytany 12336 razy)

Offline patryk103

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« 19 Mar, 2014, 08:36:55 »
Witam!

Jestem na tym forum już od jakiegoś czasu, jak do tej pory biernie uczestniczyłem czytając posty, dzisiaj nadszedł dzień, żeby to zmienić i się uaktywnić. Moje pytanie więc brzmi, ktoś miał styczność z tymi monitorami? Są godne polecenia? Jeśli nie to dlaczego i jaka alternatywa? Mam do przeznaczenia kwotę do 2 tys. za studio robi moja sypialnia średnich rozmiarów, oczywiście mam zamiar na nich słuchać muzyki ale głównie zależy mi na miksach.

Pozdrawiam i czekam na opinie.

Offline iscaryoth

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #1 19 Mar, 2014, 12:04:34 »
Kierowałeś się czymś specjalnym, że akurat nad tymi się zastanawiasz? Z tego co pamiętam to było już tu na forum parę wątków, w których padało sporo propozycji monitorów w różnych przedziałach cenowych. Podejrzewam też, że nawet jeśli usłyszysz od kogoś "są zajebiste, bierz", to i tak niewiele to zmieni, bo najlepiej byłoby gdybyś sam je usłyszał. Już nie mówiąc o tym, że jeśli nie miałeś doświadczenia z monitorami wcześniej to prawdopodobnie będziesz potrzebował trochę czasu, żeby ich "nauczyć", zapoznać z tym jak grają i jak brzmią na nich różne ulubione płytki. Sam kiedyś miałem podobny dylemat, skusiłem się na Behry B3030A, bo z technicznego punktu widzenia oferowały sporo i wg wielu opinii "zjadają" konkurencję do 2kPLN. Jestem z nich zadowolony, ale podejrzewam, że ostatecznie z innych też bym był, bo taki sprzęt oferuje nieporównywalnie lepszą jakość niż zwykłe głośniki komputerowe i pozostaje po prostu kwestia, żeby się z nimi trochę oswoić i wiedzieć, że np. tu jest trochę mniej basu, tam środek się bardziej przebija, etc. Jasne, że jak postawimy poprzeczkę cenową wyżej to znajdziemy też więcej ciekawych propozycji, ale czy to przypadkiem nie jest kwestia subtelnych preferencji brzmieniowych?

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #2 19 Mar, 2014, 15:45:13 »
Jak pisałem w innym wątku,  za taką kwotę wzialbym blue sky exo 2.1

Offline patryk103

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #3 20 Mar, 2014, 22:34:39 »
Wcześniej miałem M-AUDIO BX5a ale postanowiłem się przerzucić na coś co ma większą moc i więcej basu, miksy nie były najgorsze ale ta niewystarczająca ilość basu mnie strasznie ograniczała, ciągle dla porównania musiałem puszczać sobie inne utwory z itunes'a, żeby tylko nie przesadzić bo co odsłuchałem tego potem na czymś innym to było jedno wielkie buczenie ;) Szukam monitorów z miarę sensownym basem, bez żadnych potencjometrów (nie wliczając tu volume), te wcześniejsze kupiłem jako używane i były trochę wyjechane dlatego zdecydowałem się na coś innego i większego, jedną z rzeczy co mnie przekonuje do BX8 Carbon to to, że posiadają jakieś sygnalizatory pomagające w odnalezieniu dobrego punktu odsłuchu nie wiem jak to ma się w praktyce, niestety nie mam możliwości ich przetestowania stąd też mój post.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #4 21 Mar, 2014, 01:04:28 »
nie sluchalem maudio, za to mam te blue sky. Bas to one maja BARDZO sensowny.

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #5 21 Paź, 2014, 08:23:42 »
Prawdopodobnie będę je dzisiaj zamawiał, niestety nie nigdzie nie znalazłem ich fizycznie do odsłuchu ale po opiniach w necie wygląda to apetycznie... poza tym, ładne są  ;)
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #6 21 Paź, 2014, 20:00:06 »
Moje M-AUDIO BX5a wylądowały w kuchni i tworzą zgrabny kuchenny system audio wraz z dobrym mp3. M-AUDIO przy nowych KRK ROKIT 6 to słaby zestaw. Poczytaj o KRK
INTERSTELLAR

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #7 22 Paź, 2014, 18:00:28 »
Miałem w tym tygodniu szansę posłuchania KRK RP6 i BX8 D2. Bez dwóch zdań wybieram BX8, może nie są najlepszymi odsłuchami do studia, bo nie grają całkowicie równo ale 8 calowy woofer jednak robi swoje...
Podszedłem do tego w ten sposób, skoro BX8 wpadły mi w ucho, a Carbony wg. opisu producenta są ulepszoną konstrukcją, z bajerem typu karbonowa membrana, a ponad to liniowość brzmienia została poprawiona to w tej cenie nie powinienem znaleźć niczego lepszego. W piątek/poniedziałek będą już u mnie.
Jedyne co mi nie pasi to to, że niezbalansowany input jest tylko na TS... mam DACa na RCA z zajebistymi przewodami RCA i będę musiał stosować przejściówki :E
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #8 24 Paź, 2014, 18:39:45 »
Ja polecam M audio. Miałem tych berków z 3 czy 4 pary i duże i małe (2031 i MS 40) I kurna dla mnie totalna kiszka. Duże berki wogle pasma w górze nie mają. Od około 17kHz nic praktycznie nie ma (miałem dwa pary w tym samym czasie, więc to nie wina modelu). MS 40 ma tak samo z ciachaną górę. Gdy przesiadłem się na m-audio BX5 to kurna niebo a ziemia. Nie osłuchiwałem tych ośmiocalowych, ale w najbliższym czasie będę je zakupywał ;)

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #9 24 Paź, 2014, 19:09:21 »
BX8 Carbon już na biureczku. Co tu dużo mówić, grają wyśmienicie... jest za to wada, głośniki (w szczególności tweet) wydają z siebie lekki szum, który słychać nawet przy skręconych potkach volume. Odłączenie źródła dzwięku nie pomaga. Próbowałem pod kilkoma gniazdkami, bo myślałem, że może to być problem z uziemieniem. Po przeczytaniu kilku opinii w necie, nagminny problem. Póki co zostają, jak szum okaże się po kilku dniach rzeczywiście irrytujący polecą na gwarancję. Oddawać nie mam zamiaru, bo w tej kwocie alternatywy nie widzę ;)
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #10 24 Paź, 2014, 19:13:54 »
Jak nówki to szkoda rozkręcać, a to wina tylko kabelka. To samo było w berkach 2031, tweety szumiały jak pieron. Jak doszedłem do wniosku, że to tylko kabelek? Bo miałem pare, która nie szumiała, a po sprzedaży i wysyłce do klienta nagle jeden szumiał. Gość złapał pianę, ale gdy mu wyjasniłem, że u mnie było wszystko git majonez, to je rozkręcił i po prostu ruszył kabelkiem w inne miejsce i magia i czary się stały ;)

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #11 24 Paź, 2014, 19:27:57 »
No rozkręcać nie mam zamiaru... możliwe, że odeślę na wymianę/naprawę. Przy okazji jak ktoś z okolic Trójmiasta chciałby wpaść je sobie odsłuchać to zapraszam.
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #12 28 Paź, 2014, 11:36:05 »
Nagrałem krótką próbkę, wiadomo, że telefon nie jest świetnym urządzeniem rejestrującym ale przynajmniej zarysuje to problem
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #13 28 Paź, 2014, 13:12:56 »
Z tego, co widzę to problemem jest to, że film jest prywatny ;)

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #14 29 Paź, 2014, 01:16:36 »
Poprawione :-)
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #15 14 Lis, 2014, 11:22:41 »
Obie sztuki przyszły dzisiaj z serwisu. Notatka serwisowa jest taka, że w tym przedziale cenowym wszystkie monitory lekko szumią, nawet sprawdzali dużo droższe ADAMy i też szumiały... mój komplet na tle innych BX8 Carbon wg. serwisu i tak wypadł odrobinę lepiej pod względem szumu także powinienem się niby cieszyć. No trudno, chyba przyjdzie mi z tym żyć. Pobawię się jeszcze z zasilaniem... możliwe, że częściową winę może mieć zasilanie w mieszkaniu.
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #16 15 Lis, 2014, 12:36:06 »
Lepiej ci sie beda miksy kleily z tym szumem.  Juz nie przesadzajcie.  Wszystko szumi,  zwlaszcza lampowe wzmaki,  wiec w czym problem.  Nie rznijcie audiofili,  ktorzy sie spuszczaja nad podstawkami pod kable,  trzymajac graty w pokoju wyklejonym w calosci korkiem. 

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #17 02 Gru, 2014, 15:01:22 »
Lepiej ci sie beda miksy kleily z tym szumem.  Juz nie przesadzajcie.  Wszystko szumi,  zwlaszcza lampowe wzmaki,  wiec w czym problem.  Nie rznijcie audiofili,  ktorzy sie spuszczaja nad podstawkami pod kable,  trzymajac graty w pokoju wyklejonym w calosci korkiem.

Posiadam sprzęt audio z wyższej półki, podstawki pod kolumny mam wykonane z metalu i zasypane w środku piaskiem, wszystko stoi na marmurowych standach i kolcach... czy mogę nazwać siebie audiofilem tego nie wiem ale czy czyni mnie to gorszym człowiekiem? :3
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #18 02 Gru, 2014, 15:29:33 »
Wyobraz sobie,  ze ludzie zajmujacy sie na serio miksowaniem stosuja trik z domiksowaniem szumu albo nagrania 'pustego pokoju'  właśnie w tym celu.  Nie powodzialem ze audiofile to gorsi ludzie,  niestety ta ich głośniejsza cześć jest odklejona od rzeczywistości i zasad fizyki w sposób dramatyczny.

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #19 02 Gru, 2014, 15:49:06 »
Pisałem oczywiście to półżartem, a z tym szumem nawet nie miałem pojęcia, że używa się go w ten sposób. Przeszkadzał mi on w ten sposób, że monitory kupiłem również z zamysłem słuchania na nich muzyki a w takim celu też szum już nie był do końca komfortowy.
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #20 02 Gru, 2014, 23:39:03 »
No ale ten szum nie jest chyba na poziomie 70dB ? Wierzyć mi się nie chce, że przy odsłuchu czegokolwiek słyszysz ten szum ;)

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #21 03 Gru, 2014, 00:32:57 »
To najświętsza prawda .. spróbuj na nich podziałać, jak nie będzie szło sprzedaj i kup coś z wyższej półki :)

 Myślę że lepiej robić na nich robotę, cz choćby słuchać muzyki niż obsrywać się ze szumią, kosztowały mało jak na nowe monitory, myślę ze nie trzeba od nich wymagać cudów.

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Monitory M-AUDIO BX8 Carbon
« Odpowiedź #22 12 Gru, 2014, 22:27:43 »
Jestem z nich bardziej niż zadowolony, bo brzmią naprawdę fenomenalnie jak na ten przedział czasowy.
benkai - wspominasz o 70dB, nie jestem w stanie tego zmierzyć. Mam apkę na smartfona, który pokazuje mi jakiś tam poziom ale nie sądzę żeby to miało cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. Przy 20cm od kolumny telefonik pokazuje ~35-40dB. Oczywiście na głośności przy jakiej się pracuje tego nie słychać ale jak sobie wieczorkiem usiądę z herbatą i puszczę bardzo delikatnie jakąś spokojną playlistę to jak najbardziej da się uchem wyczuć szum w dźwięku :)
Po pierwsze zwiększ masę!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
7570 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2009, 06:33:13
wysłana przez BartekL
4 Odpowiedzi
4357 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2011, 12:43:48
wysłana przez Sulphur
4 Odpowiedzi
6525 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2016, 10:22:23
wysłana przez buch
0 Odpowiedzi
3003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2019, 21:22:59
wysłana przez trigger