Autor Wątek: Każdy się starzeje - wybór strata  (Przeczytany 4059 razy)

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Każdy się starzeje - wybór strata
« 17 Mar, 2014, 16:10:04 »
Coraz bardziej zastanawiam się nad pogonieniem ultrawyścigowego Ibka i zakupie starego dobrego Straciaka.
Pytanie może okazać się laickie, ale szukam opinii ludzi doświadczonych w tych sprawach.

W jakie straty warto celować?
Z tego co wygrzebałem w internetach to marki godne polecenia to oczywiście Fender, poza tym stare Squiery MiJ, Blade, no i ostatnio przeglądałem ofertę HR Guitars i są tam marki Chevy/Cheri, Fenix, Peavey ma swojego Predatora.
Jak te stare azjatyckie straty mają się do Fenderów MiJ i MiUSA? Mają jakikolwiek start, czy może przewyższają nawet Fendery?
W internetach nie ma tyle informacji i recenzji tych gitar co na temat Fendziaków, może ktoś z Was miał, macał, ma porównanie do Fenderów MiM, MiJ?

Orange

  • Gość
Olej Predatora, straszne badziewie jest to. Fenixa naprawiałem bas, jakość wykonania na wysokim poziomie. Myślę, że warto zainteresować się starymi Fernandesami stratami (MiJ) - z tym, że klucze najprawdopodobniej do wymiany na dzień dobry. Co do Fendera - moim zdaniem magia marki. Regulowałem Deluxa i Becka. Bez szału w przypadku obydwóch. Blade fajny manualnie (California standard), na moją łapę progi za malutkie, no i mi seryjne pickupy nie podpasiły.
Ibanezy Blazery są warte uwagi IMO. Ten na przykład
http://allegro.pl/ibanez-blazer-bl300-japan-japonia-1981-rok-i4044874364.html

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ja tam na starość wybrałę 8ki i 7ki :P a strat to zabafka dla małych dzieci :P

Sorry tak sie jakoś nie mogłem powstrzymać, tak bardzo starzy jesteście ;D

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Oj Jarku nie psuj zabawy, muszę sobie wytłumaczyć jakoś miłość do chujowej gitary :D

BTW, jak się mają polskie wypusty Flame Bell? Ktoś jeszcze jakieś słowo na temat Fenderów? Bo na razie jest 0:1 w porównaniu z innymi stratami.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
wydaje mi się, że Flame łyknie MiM obecnego jak mu zapakujesz dobrą elektronikę - ja wsadziłem do swojego TEX MEX i śmiga pięknie, drewno niby te same (bo nie takie same z racji odległości USA->PL) więc powinno być dobrze, a cena 2x mniejsza


Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Polecam stare, japońskie Kramery Focus(te robione przez ESP), mam model 6000, na singlach jest gryząca szkło szklanka a la Hendrix, humb ma dość niski output, ale w takiej kombinacji drewna (olcha+klonowy gryf+cienka palisandrowa podstrunnica) jest bardzo zwarty, więc się świetnie sprawdza we wszelkiego rodzaju muzyce rockowej, a nawet po zejściu w dropy, super się sprawdzi np. w klimatach SOAD, w każdym razie bardzo uniwersalne, dobrze wykonane wiosła na niezłym osprzęcie (tremolo OFR, stare Seymoury), wiekowe, więc rozegrane i przy odrobinie chęci idzie je niedrogo dorwać, a IMO zjadają wszystkie amerykańskie Fendery na przetwornikach HSS niewysokich serii na których grałem, a Kramery kosztują nawet dwa razy mniej.

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Polecam wybrać się do Wawy, masz tam Tomoguitars i HRGuitars, oba sklepy godne polecenia, kupiłem tam ze 3 lata temu jesionowego Cimara i za Chiny go nie oddam nikomu :] Kumpel kupił Stratocastera koreańskiej firmy Cheri [klonowe body, bezszumowe single i patenciarski mostek tremolo z siodełkiem rolkowym], też zacne wiosło. Z gitar, które tam ogrywaliśmy, każde było godne grania/kupienia :]

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3293 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2007, 09:03:18
wysłana przez Kaar
Wybor sluchawek

Zaczęty przez Pan Sinner « 1 2 3 4 5 » Hardware

104 Odpowiedzi
67560 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2011, 19:20:08
wysłana przez Tolein
33 Odpowiedzi
14245 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2010, 12:22:10
wysłana przez domas
9 Odpowiedzi
4340 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2011, 23:37:40
wysłana przez mondomg
25 Odpowiedzi
4625 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2015, 07:36:30
wysłana przez wolfer