Autor Wątek: fuzy, drive'y, octavery i inne efekty w linii  (Przeczytany 1745 razy)

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Hej Pany,

mam pytanko, czy wpinanie w linie fuzów, overdrive'ów i wszelkich innych efektów może być niezdrowe dla wzmaka?
Dzisiaj się trochę pobawiłem z dopałkami i zacząłem się zastanawiać czy ja krzywdy nie wyrządzam.
Ustawiłem VHT Deli na bardzo leciutki crunch, ociepliłem Ep boosterem ze skręconym potkiem prawie na minimum i dopaliłem jeszcze kopią lovepedal amp 11 i pojawił się bardzo fajny fuzowaty drive. Później jeszcze dodałem octoplus to już w ogóle zrobiło się bardzo ciekawie. Coś w deseń Jack'a White'a. Chętnie bym to wykorzystał gdzieś, ale mogę ładować tyle tego w linie przed ampem?

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
A co się może stać?
Albo inaczej- jak np. wspomniany J.White osiąga swoje brzmienie?

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
pytam bo kumpel mnie nastraszył, że się nie powinno. że zbyt mocny sygnał idzie do wzmaka czy coś takiego gadał. wolałem zapytać :)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Tak, mieliśmy takiego speca w mieście, co to wywalał ludzi ze sceny w swojej knajpie, bo "tymi fuzzami mu psują wzmacniacze". Kiedyś wbił do mnie na próbę i prawie mnie zjebał za "fuzza" przed piecem. Oczywiście wiedziałem, że pierdoli jak potłuczony, więc się nie przejąłem. Ale ciężko było utrzymać powagę, bo mówił o footswitchu :D

Aby uczynić długą historię krótką - nic nie zrobisz piecowi, po prostu zniekształcasz mu charakterystykę na wejściu. Popatrz sobie na takiego ZVexa Box of Rock. On ma boost, który oferuje jakiś kilkudziesięciokrot ne wzmocnienie. I ostrzeżenie dotyczy głównie słuchu i głośników ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
dzięki wielkie. mogę spać spokojnie :)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Chętnie bym to wykorzystał gdzieś, ale mogę ładować tyle tego w linie przed ampem?

Do woli chyba. Aż się zaczniesz zastanawiać, czy bardziej zajebiście brzmi szum, czy sygnał ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lip, 2007, 15:50:23
wysłana przez Pan Sinner
21 Odpowiedzi
12638 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2010, 01:33:38
wysłana przez dom?n
11 Odpowiedzi
9742 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2009, 20:26:45
wysłana przez jaca2303
3 Odpowiedzi
1347 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2012, 16:02:06
wysłana przez Stivo2005
17 Odpowiedzi
7397 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2014, 22:30:30
wysłana przez Donnie