Autor Wątek: Problem z pętlą efektów w Fendmessie  (Przeczytany 3009 razy)

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Problem z pętlą efektów w Fendmessie
« 25 Lut, 2014, 08:45:33 »
Witam.
Zakupiłem ostatnio EQ w kostce (Joyo JF-11). Po wpięciu w pętle (Send godz.9, Return godz.14) Fendmessa okazało się, że EQ strasznie koloryzuje brzmienie. Po zmniejszeniu Send na godz.8, brzmienie delikatnie się poprawiło, ale i tak po załączeniu efektu była różnica w poziomie głośności. Mówię sobie: efekt kopnięty? Podpinam pod Firebirda - tutaj wszystko śmiga, zero ingerencji. Mail do Pana Marka - okazuje się, że pętle w Fendmessie i Firebirdzie to inne konstrukcje i ta w Fendmessie jest dostosowana bardziej pod efekty rackowe. I teraz pojawia się pytanie: jak rozwiązać problem? Czy coś w rodzaju G Lab SA-1 pomoże?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
A Pan Marek nie wie jak rozwiązać problem? Chyba nikt nie jest bardziej kompetentny niż konstruktor pieca.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
A Pan Marek nie wie jak rozwiązać problem? Chyba nikt nie jest bardziej kompetentny niż konstruktor pieca.
Jasne, masz rację, tylko Pan Marek różnie odpisuje na wiadomości. Poza tym pomyślałem, że może ktoś już przerabiał ten temat i ma jakieś rozwiązanie.
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
ja też miałem, spory problem z ustawieniem efektów w pętli, ale jakoś się tam ustawiło i jest ok

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Pan Marek zasugerował modyfikację czułości pętli - na pewno jest to dobre rozwiązanie. Zastanawiam się jednak, czy równie dobrze nie można by użyć urządzenia w stylu G Lab SA-1, albo ALA-1? Miał ktoś styczność z tymi cudami?
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Problemem jest pewnie za małe wzmocnienie powrotu pętli, co powoduje takie objawy. Pętle do efektów studyjnych mają większy sygnał na wyjściu (SEND), ale także mniejsze wzmocnienie za gniazdem RETURN. Efekty typu "stomp box" mają za małe wzmocnienie, aby doprowadzić poziom sygnału do wartości początkowej. Takie urządzenie jak podałeś zapewne rozwiąże problem bez ingerencji w wzmacniacz. Umożliwia ono regulację poziomu sygnałów. Możesz spróbować użyć volume boostera za efektem, jeżeli masz taki pod ręką. Boosterem podniesiesz poziom sygnału ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Lut, 2014, 17:58:19 wysłana przez Razor89 »

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Problemem jest pewnie za małe wzmocnienie powrotu pętli, co powoduje takie objawy. Pętle do efektów studyjnych mają większy sygnał na wyjściu (SEND), ale także mniejsze wzmocnienie za gniazdem RETURN. Efekty typu "stomp box" mają za małe wzmocnienie, aby doprowadzić poziom sygnału do wartości początkowej. Takie urządzenie jak podałeś zapewne rozwiąże problem bez ingerencji w wzmacniacz. Umożliwia ono regulację poziomu sygnałów. Możesz spróbować użyć volume boostera za efektem, jeżeli masz taki pod ręką. Boosterem podniesiesz poziom sygnału ;)
Dzięki wielkie za fajne wyjaśnienie :)
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
szkoda że pan Marek o tym nie wspomina przy okazji zakupu heada, od razu brałbym z tym modem, poza boosterem ,można się zaopatrzyć w efekty z potencjometrem level i  z nich kontrolować siłę sygnału

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
szkoda że pan Marek o tym nie wspomina przy okazji zakupu heada, od razu brałbym z tym modem
Rzeczywiście przydałaby się taka informacja.

No nic, chyba wiem wszystko. Dzięki za informacje.
Pozdro
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline adamus112

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Miałem SA-1 i sprawdza się do tego, ale nie wiem, czy ALA nie ma dodatkowo bufora (dopytaj g-laba) to się może przydać, jeśli pętla oczywiście niebuforowana.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Mail do Pana Marka - okazuje się, że pętle w Fendmessie i Firebirdzie to inne konstrukcje i ta w Fendmessie jest dostosowana bardziej pod efekty rackowe. I teraz pojawia się pytanie: jak rozwiązać problem?
Zrób sam albo zamów gdzieś obudowę rack i zamontuj w niej bebechy z Joyo JF-11

Ten pan Marek tak poważnie czy jaja sobie robił?

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Mail do Pana Marka - okazuje się, że pętle w Fendmessie i Firebirdzie to inne konstrukcje i ta w Fendmessie jest dostosowana bardziej pod efekty rackowe. I teraz pojawia się pytanie: jak rozwiązać problem?
Zrób sam albo zamów gdzieś obudowę rack i zamontuj w niej bebechy z Joyo JF-11

Ten pan Marek tak poważnie czy jaja sobie robił?
Mail od Pana Marka z MG:
"niestety ta pętla jest bardziej ukierunkowana pod efekty w racku aniżeli kostki i przy dużym tłumieniu wyjścia send nie zawsze brzmienie będzie "nietknięte".
Pętla w firebirdzie jest zupełnie inna i ma poziomy dostosowane do efektów w kostkach..."

Na pytanie jak rozwiązać problem:
"najprosciej zmodyfikowac petle na nizsza czulosc....."

Jak na moje wyczerpująca odpowiedź.
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
7605 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2013, 23:42:49
wysłana przez trigger
31 Odpowiedzi
11720 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2011, 03:01:44
wysłana przez terrormuzik
14 Odpowiedzi
5578 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2012, 12:05:23
wysłana przez theremin
5 Odpowiedzi
2088 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2017, 10:58:11
wysłana przez shadows3
8 Odpowiedzi
2510 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2015, 01:08:57
wysłana przez Rectifier