Autor Wątek: Flame Bell CS 2003 - inna płytka?  (Przeczytany 3917 razy)

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Flame Bell CS 2003 - inna płytka?
« 24 Lut, 2014, 11:11:15 »
Witam,

dorwałem, kupiłem, chciałem, mam strata Flame CS 2003 ze stałym mostem. Pytka standardowa SSH na pipakach pewnie WSC :) - chcę je zmienić ale tu pojawia się problem:

PODOBNO płytka ma wycięte otwory pod inną skalę - STANDARD (nie, że ktoś se to zrobił tylko Mayo tak robiło) - pipaki powinny podobno być przesunięte około 4-5 mm w kierunku gryfu, żeby chodziły jak trzeba?!?! Czy ktoś z was coś wie na ten temat czy tak faktycznie jest???

Z góry dzięki za info zwrotne :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
W moich byłych Bellkach (2003 i 2001, HSS z tremolo) otwory na pupy były wycięte normalnie, jak w stracie HSS, tylko nie zgadzało się położenie otworów na wkręty, więc trzeba było sobie samemu wyczarować maskownicę jeśli chciało się zmienić kolor.

Najłatwiejsze rozwiązanie to:
1. (drożej ale łatwiej) Uderzyć do lutnika żeby Ci taką zrobił
2. (taniej ale trudniej) Kupić arkusz w jakimś sklepie (thomann czy inny guitarparts) i samemu sobie wyciąć.

PS. Miej świadomość że ten CS w nazwie nie znaczy Custom Shop, tak jak niektórzy sugerują to na aukcjach :D Taki chwyt marketingowy, wszystkie straty Bell d któregoś tam roku miały to CS
B ( o ) ( o ) B S

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
nie no jasne jasne :) chyba do momentu wstawiania normalnego tremolo miały CS o ile dobrze pamiętam :)

co do płytki to wiem, że albo custom made albo DIY albo Mayo :) chodzi mi o coś trochę innego: czy nakładając na siebie płytkę z Mayo Bell i standardową strata otwory na pipaki były w tym samy miejscu? bo właśnie łooo too too się pojawiło w rozmowie, że bell ma skalę 25,5 a płytkę ktoś namalował nie tak jak trzeba i pipaki powinny być przesunięte około 5 mm do gryfu, żeby to gadało jak strat, a nie strat na sterydach i do tego głuchy :) - to tylko komentarz, który słyszałem dlatego pytam czy ktoś to badał

ewentualnie - czy ktoś może mi powiedzieć co zmierzyć i od którego miejsca, żeby sprawdzić czy to jest prawda?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
No to tak jak napisałem:

W moich byłych Bellkach (2003 i 2001, HSS z tremolo) otwory na pupy były wycięte normalnie, jak w stracie HSS, tylko nie zgadzało się położenie otworów na wkręty, więc trzeba było sobie samemu wyczarować maskownicę jeśli chciało się zmienić kolor.

Tak więc wszystko, oprócz otworów na wkręty, się zgadzało z Fenderowskim (głupi byłem i zamówiłem sobie tortoisa do strata Fendera w ciemno) - otwory na pipaki były w tym samym miejscu.
B ( o ) ( o ) B S

Orange

  • Gość
Jak np chcesz płytkę  guitarproject, to te ci może nie pasować. Wsyskie jakie tam kupowałem miały inny rozstaw otworów i inne wycięcie na mostek. Inne otwory na śrubki - zawsze moesz sobie nawiercić w korpusie nowe dziurki. A wycięcie na mostek trzeba niestety poprawiać.
Moja rada: znajdz sobie drukarnię reklamową, idź z tą płytką do dziwnie wyglądającego pracownika (student, czy tam coś) daj mu tą płytkę, żeby ci ją w Corelu rozrysował. Potem pomierz sobie otwory na pipaki i moes dowolną konfigurację zrobić. Ja tak robiłem - koleś wycina mi z poliwęglanu przezroczystego lub z dibondu na ploterze.





Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
pany dzięki za info :) a z innej beczki - jaki secik SSH (gdybym nie chciał zmieniać płytki) proponujecie

jakoś lubam DiMarzio i myślałem nad H- Super Distortion, SS- DP 174 czy może Merlinek albo APG?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Merlin Hellfire z Flame Bell II S chodził mi zajebiście, ale głównie na niższych strojach, C i niżej. Z DM nie doradzę, bo nie trawię tych pupów :D Wszystko zalezy do jakiej muzy. Standard, czyli SH4 lub SH5 pod most też mogą dać niezły efekt. Co do singli się nie wypowiem bo zostawiłem stockowe które wystarczyły mi do tego do czego ich używałem (czyli do niczego :D )
B ( o ) ( o ) B S

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
do klasycznego rocka z domieszkami blues/funk na czystych w E lub D-dropped (mam inne wiosła do młucki dlatego pytam bo nie mam pojęcia co zagada dobrze w takiej muzie  :facepalm: ) zawsze miałem 2 humby a nawet nie używałem rozłaczania cewk ale się starzeję i szukam takiego klasycznego Fendera (ale chyba nie chcę wsadzać pipaków w zderzaka :)

SH-4 jakoś mnie zawiodły ostatnio może mają za dużo szzzzzz w sobie o dziwo na lekkim gejnie to i te stockowe gadaja ale za to single nie bardzo - czysta ok ale to tez nie ta szklanka z filmów o kowbojach :)

Orange

  • Gość
Na tych fotkach co wysłałem wszędzie są merlinki. APG też mam ale nie zamontowane jeszce niestety...

Posty połączone: 24 Lut, 2014, 23:04:42
Spoiler

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Orange a kiedy będziesz montował :) :) :) gadałem z Andrzejem z APG - secik nie drogi podobno kolejne ulepszenia zrobił :) do wyboru do koloru poleca opcję SSS w czym S=H S S=H + opcje czy ma być mięso, vintage, tele, gibol itd. :) ale jestem ciekaw jak to organoleptycznie ...

Co do Merlina wiem, że ludzie są zadowoleni ale jakoś eksperymentować mi się chce, a tu raczej 1=1 :)

Daj znać co masz od AP i jak to gada jak zapodasz chyba, że Cię wyprzedzę :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2040 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2010, 00:22:42
wysłana przez maarioo
6 Odpowiedzi
2800 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2010, 20:12:16
wysłana przez majki
4 Odpowiedzi
2122 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2015, 15:44:13
wysłana przez Ewolter
3 Odpowiedzi
1802 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2015, 19:43:46
wysłana przez 2BeFree
2 Odpowiedzi
1876 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2017, 21:25:48
wysłana przez Rkrop