Autor Wątek: Custom z szopy  (Przeczytany 37136 razy)

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Custom z szopy
« 15 Lut, 2014, 17:36:00 »
Witam

Historia zaczyna sie tak ze miałem kupic rg8 ale jak chinczyk moze to zrobic w 10 min dlaczego by nie zrobic gitary samemu? 

Gotowke na rg8 przeznaczam na budowe czegos własnego totalnie ciemny nie jestem bo zajmuje sie serwisem gitar ale zbudowanie własnej to juz inna bajka wiec to bd post zbiorczy gdzie bd prosił was o pomoc i wrzucał postęp pracy :)

Plan jest taki ze ma byc to 8 strun 27' gryf wenge korpus olcha + czeczot. Most hardtail . Gryf ma być jak typowy ibz a i korpus nie ma duzych roznic:

z tych frezow moze zrezygnuje bo po ozyłkowaniu główki czuje sie pewniej i moze korpus tez zrobie

Gryf jest juz w postaci nabic progi + zorganizowac siodełko. Nawet pokusiłem sie o binding:



Korpus sklejony + zabejcowany wyszło tak:



Tyle narazie zrobione a teraz najwazniejsze czyli pytania:

1) Gdzie mozna dostac siodełko z mosiadzu szerokosc 55m  lub blok mosiadzu do uformowania ?

2) Jak odmierzacie miejsce gdzie ma sie znajdowac most ? tzn. fizycznie jak to robicie ? czytałem ze odmierza sie do siodełka mostu ktore jest  na srodku ?

3) Jak to jest z katami pod jakim jest gryf w stosunku do korpusu bo niektore modele maja 3.5 stopnia inne 2 stopnie a inne wgl ?

4) Binding po lakierowaniu korpusu czy przed ?

5) Wiecie gdzie mozna zlecic komus na cnc wyciecie ze sklejki "kopyta" jak wysle projekt w cadzie ? ...wiem ze w pojedyncze szt. nikt sie nei bawi ale moze jednak :)

6) Jest ktos moze z http://www.forumlutnicze.pl/forum/ ? moglby udostepnic dla mnie ten post tam  lub dac mozliwosc rejstracji bo jest wyłaczona a widze ze tam tez moga wiedzec

Pozdrawiam i z gory dzieki za odp
« Ostatnia zmiana: 20 Lis, 2014, 19:49:45 wysłana przez Ewolter »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #1 15 Lut, 2014, 17:47:20 »
Na pytania nie odpowiem bo gówno na ten temat wiem ale

DAT TOP  :headbang:

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #2 15 Lut, 2014, 18:26:37 »
1) Gdzie mozna dostac siodełko z mosiadzu szerokosc 55m  lub blok mosiadzu do uformowania ?

2) Jak odmierzacie miejsce gdzie ma sie znajdowac most ? tzn. fizycznie jak to robicie ? czytałem ze odmierza sie do siodełka mostu ktore jest  na srodku ?

3) Jak to jest z katami pod jakim jest gryf w stosunku do korpusu bo niektore modele maja 3.5 stopnia inne 2 stopnie a inne wgl ?

4) Binding po lakierowaniu korpusu czy przed ?

5) Wiecie gdzie mozna zlecic komus na cnc wyciecie ze sklejki "kopyta" jak wysle projekt w cadzie ? ...wiem ze w pojedyncze szt. nikt sie nei bawi ale moze jednak :)

6) Jest ktos moze z http://www.forumlutnicze.pl/forum/ ? moglby udostepnic dla mnie ten post tam  lub dac mozliwosc rejstracji bo jest wyłaczona a widze ze tam tez moga wiedzec

Pozdrawiam i z gory dzieki za odp


a.d.2 Odległość siodełka od mostka to dwukrotność odległości od siodełka do XII progu ;)

a.d.3 Zależy, jedni lubią po prostu mieć gryf odchylony względem korpusu, a inni nie ;) Gryf pod kątem można też zrobić, jeżeli akcja strun jest zbyt wysoko mimo maksymalnego obniżenia mostka.

a.d.4 Ofrezowanie korpusu, przyklejenie lamówki, zeszlifowanie wszystkiego na równo, usunięcie rys z lamówki, lakierowanie.

a.d.5 Do czego dokładnie Ci to kopyto?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #3 15 Lut, 2014, 18:40:18 »
dzieki za odp. 

Kupiłem frez z łożyskiem prowadzacym u gory i chce tym wyciac kształt i otwory bo nie mam dostepu do cnc a tasmowa + szlifowanie z moim talentem = wszystko krzywo  :P  wiec wytne kształt wyrzynarką z sklejki 2cm i ją bd slifował az bd dobrze i o to opre łozysko jak bd wycinał w drewnie :) chyba ze uda sie z tym cnc to nie bd musiał sam ze sklejka walczyc
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2014, 18:42:33 wysłana przez Ewolter »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #4 15 Lut, 2014, 18:43:26 »
Zamiast bawić się w kopyta i wycinanie tego frezarkami ręcznymi, to czy nie łatwiej od razu korpus na CNC wyciąć?

I w tym momencie bardziej chodzi Ci o szablon niż kopyto ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2014, 18:45:01 wysłana przez niedziak »
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #5 15 Lut, 2014, 18:52:56 »
Mozliwe ten termin powiedział mi "Pan Mietek" ze stolarni i myslałem ze tak to sie zwie ;D

No super by było odrazu na CNC w tym tamacie jeszcze walcze ale chwilowo nie mam gdzie wiec mysle nad alternatywami poza tym jak mnie najdzie zeby zrobic sobie druga z innego drewna to znowu bd trzeba płacic prosic sie itp.
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2014, 19:09:08 wysłana przez Ewolter »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #6 16 Lut, 2014, 09:06:12 »
Witam

Historia zaczyna sie tak ze miałem kupic rg8 ale jak chinczyk moze to zrobic w 10 min dlaczego by nie zrobic gitary samemu? 


Bo Pan tego chińczyka ma kase w fchooi technologię i  tez jest chińczykiem :P

ad1)  w hurtowni stali kolorowych ew w zakładach obrabiających takowe. Zawsze mają cos w koszu na smieci.

&-1   olej mosiądz 8ka ma dość siły w sobie by rozbujać układ, a mosiądzem IMO możesz przedobrzyć sprawe. Lepiej podbierz matce-zonie - sobie kość na rosół obgotuj wyczyśc z mnięsa i z tego zrób jak już chcesz być tak bardzo troo a i bedziesz mógł chodzić i sie chwalić ze masz siodełko ,jak mi to Vik ostatnio napisał " buffalo bone " ;)

ad2)  Bardzo ostrożnie :P Niedziak wyjaśnił, ja osobiście NIGDY nie do połowy umiejscowienia siodełek, a juz na pewno nie w 8ce .

ad3)  To wszystko uwarunkowania technologiczne, uzyte mostki (Np. uposledziny TOM albo wystawisz gryf o ok 1 cm z deski za co by Ciebie zajebali co bardziej waginosceptyczni gitarzyści :P  albo dajesz gryf pod kątem ). założenia wg których konstruujesz gitare. Uproszczając, olej ten punkt.

ad4)  Jeśli jesteś w stanie po polakierowaniu dokładnie przykleić, a przed tym, lakierem nie zalać krawedzi pod lamówką, to znaczy ze jesteś w stanie zrobić fszystko ;D

ad5)  wiem

ad6)  tam zajebią Ciebie za próbę uzycia czegokolwiek więcej niż wiertarki :P
Miałem doczynienia z tamtym forum i chyba nie wyniosłem z tamtąd zadnych merytorycznych wartości . Nie chyba, z całą pewnością nie, nie mniej zycze powodzenia.  A i zmienili serwer, więc może znalazłeś starą stronę już zamknietą.

« Ostatnia zmiana: 16 Lut, 2014, 09:15:09 wysłana przez commelina »

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #7 16 Lut, 2014, 15:26:38 »
Dzieki serdeczne za odp. 

Dzisiaj dorwałem CNC wiec problem z głowy  :headbang:

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #8 03 Kwi, 2014, 19:55:22 »
Cos tam działam dalej wiec wrzucam na czym narazie stoje.



Teraz binding korpusu + frezowanie na elektronike gryf itd.

Dalej najbardziej obawiam się umiejscowienia mostu tzn  wiem jak to zrobic ale obawiam się ze jak wyznacze miejsce gdzie jest 27' i tam bedzie niby wózek miał byc to jak wszystko skrece i zaczne ustawiac menzure zabraknie mi mozliwosci "odjechania" wózka zeby ustawic dobrze menzure czy cos innego sie skopie. Chyba zrobie najpierw jakies testy z deską czy kijem do hokeja zeby to sprawdzic.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2014, 20:09:23 wysłana przez Ewolter »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #9 03 Kwi, 2014, 20:28:16 »
To właściwie po co było Tobie to cnc, tylko do wycięcia zarysu korpusu i bindingu ?

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #10 03 Kwi, 2014, 21:59:53 »
Jesli to jakoś Ci pomoże, to handluje dobrymi narzędziami,  - jakby co u mnie będziesz miał dobre ceny, co za tym idzie zapłacisz mniej niż w typowym narzędziowym -  z tym że ja marketowych narzędzi nie sprzedaję.

Jeśli Cie to  interesuje to np. www.festool.pl

Sorry jeśli się wjebałem nie tak ;D

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #11 03 Kwi, 2014, 23:28:27 »
To właściwie po co było Tobie to cnc, tylko do wycięcia zarysu korpusu i bindingu ?


Z tym CNC to miałem pecha i nie udało sie skorzystać ale chociaz jak tam byłem to mi na laserze wycieli szablony ze sklejki.
Potem frez do bindingu sklecałem chwile no i tak zleciało.

Jesli to jakoś Ci pomoże, to handluje dobrymi narzędziami,  - jakby co u mnie będziesz miał dobre ceny, co za tym idzie zapłacisz mniej niż w typowym narzędziowym -  z tym że ja marketowych narzędzi nie sprzedaję.

Jeśli Cie to  interesuje to np. www.festool.pl

Sorry jeśli się wjebałem nie tak ;D


Cos tam czasem na alledrogo kupuje z takich rzeczy to zerkne nastepnym razem do Ciebie i jak cos odezwe sie na PW dzieki :)
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2014, 23:30:36 wysłana przez Ewolter »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #12 04 Kwi, 2014, 08:32:48 »
@primer, to sie na 1 kwietnia kwalifikuje :D  Festool dla majsterkowicza w Polsce .
@Ewolter , sądzę ze nie tyle miałeś pecha co jak zobaczyli co maja zrobić to.... ;)  bo to przeciez  wszystko takie proste, a CNC samo robi.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #13 04 Kwi, 2014, 08:59:21 »
@primer, to sie na 1 kwietnia kwalifikuje :D  Festool dla majsterkowicza w Polsce .


Ja mam festool-a sprzęt trzy sztuki i nie narzekam.
I jeszcze mam milwaukee trzy sztuki i tez nie narzekam.
Oba radzą sobie bardzo dobrze przy majsterkowaniu. Tak że nie wiem o co ci chodzi :o
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #14 04 Kwi, 2014, 09:25:38 »
O cene tych chyba najlepszych narzędzi recznych na swiecie, dla "przeciętnego" Polaka.
Wkretarka makita ok 400-1000, festool 1800- 3000. Ja nie twierdze ze nie są warte tego bo np frezarki są ale wkretarki miałę kilka i uważam iż cena jest mocno zawyżona i nie wytrzymały w naszych warunkach nic więcej niż wspomniana makita. Np pilarka tarczowa nie ma sobie równych, bosch odpada w przedbiegach, dostaje flateru itd itd .To samo wyrzynarka, jest znakomita jedynie Holzher ktorego onegdaj Festo wykupiło i zniszczyło jeśli chodzi o nardzedzia reczne dorównywał dorównywał parametrom faktycznej pracy a nie tej katalogowej.
Jesli ewolter planuje robić gitary to warto zainwestować, jesli to ma byc kilka egzemplarzy a ma kasy fchooi to tez warto, a w innych przypadkach to sam wiesz. 

Idąc dalej tym tropem, Szlifierki do drewna, żadna inna nie wytrzyma tyle co festool, zadna inna firma nie ma tak rozbudowanej gamy szlifierek.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi, 2014, 09:28:48 wysłana przez commelina »

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #15 04 Kwi, 2014, 10:33:24 »
Aaaaaa o ceny chodzi, no to jak o to, to ja tysz narzekam. Ja kupowałem z drugiej ręki od gościa który co pól roku wymienia sprzęt bo mu wychodzi nowszy lepszy a on jest maniakiem i se kupuje. Problem tylko ze on nie dba o sprzęt. Technicznie bez zarzutu ale wizualnie syf bo on robi na budowach gdzie też pracują malarze i inne gady a sprzęt wala się po podłodze i cały syfiasty od farby i kurzu. Ale za to tanio mi sprzedaje. milwaukee-go dostałem od drugiego wariata od sprzętu kutry gustuje w tej marce. Wszystkie maszyny na baterie. Dal mi za darmo jak wymieniał, bo mnie lubi i kiedyś tam pomogłem mu w życiu. Problem ten sam syfiaste do bólu,bo pracuje tak sam jak ten pierwszy.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #16 14 Wrz, 2014, 22:59:45 »
Znalazłem ostatnio czas i dopasowałem gryf do korpusu i trzyma sie całkiem dobrze nawet bez śrub:






Idzie zima wiec pewnie niebawem sie za nia dobrze wezme spowrotem.
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz, 2014, 16:24:43 wysłana przez Ewolter »

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #17 27 Wrz, 2014, 15:36:12 »
Jakos trzeba patyk przykrecic uwidziałem takie łaczenie

miało byc zwykle w tego typu ale stwierdziłem ze zaleje dodatkowo te metalowe podkładki na ktory sie opieraja sruby żywica epoksydowa

potem to zapacykowałem na czarno jeszcze lekka kosmetyka i do lakiernika  :)

« Ostatnia zmiana: 27 Wrz, 2014, 15:42:32 wysłana przez Ewolter »

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #18 15 Lis, 2014, 14:15:03 »




 kombinowałem strasznie ale nie stać mnie na markowy mostek to kupie tylko siodełka ;) podstawe widać na zdjeciu uzyłem aluminium stop pozwoliłem sobie zgapić od Pana Ricka Toone ::) EMG 808 też już czekają na wstawienie bo się okazja pojawiła kupić po taniości :)
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2014, 17:16:31 wysłana przez Ewolter »

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #19 20 Lis, 2014, 19:40:49 »




no i mostek finito

niebawem też finisz tej historii bo ciekawość jak to zabrzmi zaczyna wygrywać nad lenistwem
« Ostatnia zmiana: 20 Lis, 2014, 19:54:23 wysłana przez Ewolter »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #20 20 Lis, 2014, 22:29:49 »
Musza approves this finish
facebook.com/Musza.MorningWood

Orange

  • Gość
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #21 29 Lis, 2014, 10:41:51 »
Podążając tokiem myślenia Govana - on wywala z gitar odlewane siodełka i wstawia właśnie gięte - będzie jazgot.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #22 29 Lis, 2014, 14:58:56 »
Jaki to most że tak pozwolę się spytać? Tzn to je Hipshot tak zmalowany pięknie czy jakiś wybryk? Mój laicyzm się ujawnia :D

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #23 29 Lis, 2014, 23:54:26 »
Jaki to most że tak pozwolę się spytać? Tzn to je Hipshot tak zmalowany pięknie czy jakiś wybryk? Mój laicyzm się ujawnia :D
Sam go robił.  A ty skończ tego patyka  bo ludzie gupiejom i pytania zupy dajom
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Custom z szopy
« Odpowiedź #24 30 Lis, 2014, 00:01:35 »
A kurwełe nie zauważyłem postu powyżej, pardą :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
13550 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2009, 18:18:18
wysłana przez Yony
17 Odpowiedzi
12145 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2010, 19:07:11
wysłana przez freakguitar
21 Odpowiedzi
19191 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2010, 01:08:02
wysłana przez lerielu
17 Odpowiedzi
7966 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2013, 19:56:31
wysłana przez GeNeX
21 Odpowiedzi
13442 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2016, 23:04:38
wysłana przez adthinzad