Autor Wątek: Schecter Blackjack SLS C7 Passive Hell's Gate SB  (Przeczytany 14919 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Wstęp dla niewtajemniczonych, możecie pominąć ;)

Spoiler



Specyfikacja:
Konstrukcja: set-neck
Korpus: mahoń
Szyjka: klon, 3 części
Podstrunnica: heban, 12-16"
Pickupy: SH-10, SH-2n
Elektronika: 3-way, 2x volume, 1x tone, rozłączane cewki
Most: TOM TonePros, STB
Klucze: Schecter locking tuners

Wykonanie:
Gitara jak zwykle w przypadku Schectera jest wykonana na bardzo dobrym poziomie. Nie widać żadnych błędów w sztuce, nawet newralgiczny punkt łączenia siodełka z bindingiem jest wykonany na dobrym poziomie.
Nie dostrzegłem baniek powietrza ani niedokładności w położeniu lakieru.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to satynowe wykończenie, które ściera się bardzo szybko. Ale cóż, szatański mat ma swoje wady.

Wygląd
Gitara wygląda iście diabelsko. Począwszy od wszechobecnych matów, przez inlay w kształcie czaszki, kończąc na czarnej, hebanowej podstrunnicy. Istotę zła dopełnia trójwarstwowy binding i srebrny osprzęt. Na pokładzie znajdziemy przetworniki Seymour Duncan, przełącznik trój-pozycyjny, 2 głośności i tone, który zarazem rozłącza cewki pickupów. Klasycznie - most TonePros i blokowane klucze Schecter/Sung Il. Wszystkie elementy mechaniczne i elektroniczne działają bez zarzutu.

Porównanie
Co nowego nam się pojawiło, w porównaniu do serii ATX? Trochę tego jest - po pierwsze możliwość zakupy gitary z pasywnymi przetwornikami. Do tego rozłączane cewki - wszyscy hipsterzy gitarowi będą wniebowzięci ;)
Odchudzony korpus (czego wg mnie nie czuć) oraz odchudzony, 3 częściowy klonowy gryf, w zamian mahoniowego. Do tego zmienny radius podstrunnicy jak w Jacksonach. Fanom solówek na pewno się to spodoba. I tyle. Czy to dużo? Zaraz się przekonamy.

Ogrywanie
Gitary Schectera są lekkie, 3,2 kg (Setius 4kg), nie ważyłem ATXów, ale one również były leciutkie, w porównaniu do Setiusa czy choćby starych Blackjacków. Odchudzony gryf naprawdę dobrze zrobił tym instrumentom i zapewne zyska sobie sporo nowych fanów z małymi dłońmi. Gitara na sucho odzywa się głośno, ze zdecydowaną przewagą wyższych dźwięków. Podobnież zachowuje się na przesterze, środek jest minimalnie schowany, ale nie na tyle żeby zatkać pasmo gitary, wyeksponowana góra sprawia, że niskie strojenie staje się wyraźne i pozwala na szybką, selektywną grę. Gitarze nie brakuje dołu, ale również rozłączane cewki pozwalają na wesołe plumkanie - prosto rzecz ujmując - na Schecterze zagramy prawie wszystko.

Finallo
Wszystkie zmiany i ulepszenia wprowadzone w powyższej serii wypadają bardzo pozytywnie. Jedynym mankamentem wg mnie jest brak możliwości ustawienia naprawdę niskiej akcji strun, problemem jest wysoko umieszczony TOM oraz odchylenie gryfu. Oczywiście akcję ustawiamy na klasycznych poziomach 1.8 - 1,2 mm, ale człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego. Możliwe, że w tegorocznych wypustach KM-7 i JL-7 z mostem Hipshota coś się zmieni i nie mogę się doczekać, aż dostanę je w swoje łapska.

Prajs
Cenowo niestety gitara nie wypada zbyt różowo jak na semi pro level. 5000 zł (cena z thomann.de, sugerowana cena detaliczna w Polskiej dystrybucji to 3999 zł) za gitarę z koreańskiej fabryki bez twardego futerału - to zdecydowanie za dużo. W porównaniu do chociażby podstawowej wersji Setiusa GTM7, którego również możemy kupić w podobnej cenie. Używane instrumenty pojawiają się  z kolei za około 2500 zł i za takie pieniążki, nie znajdziemy chyba nic lepszego ze stałym mostem i wydłużoną skalą.

DC poleca, ale tylko używki! ;)





« Ostatnia zmiana: 16 Kwi, 2014, 15:29:07 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Szekter i odchudzony gryf?

You had my curiosity, now you have my attention. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Oj żebyś wiedział że odchudzony. Bardzo dobrze leży to w łapie.
mniut i piah

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
a ja szczerze lubiłem profil gryfu znany z Loomisów i innych C-7 Pre-SLS.

Fajna recka, lubię czytać Twoje testy.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Dzięki ;)

Ogólnie profil jest ten sam IMO, po prostu gryf jest cieńszy.
mniut i piah

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
SLS-y mają Ultra Thin C, cała reszta to Thin C, wg ich strony. Orientuje się ktoś czy są jeszcze jakieś inne profile.

Ta różnica 1mm faktycznie robi różnicę?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Wątpię, że pobije to wygodą profil gryfu 7620, ale kto wie... kto wie. :D Zresztą, każdy ma inną łapę i inny gust. Wiosełko tak czy siak bym chętnie obadał, bo wygląda kozacko. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Nawet nie sprawdziłem dokładnie że to 19-20 i 20-22 mm. Ale robi robotę zdecydowanie. 7620 nie miałem w łapach więc nie jestem w stanie porównać.
mniut i piah

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Ja miałem i wg mnie jest wygodniejszy. Obecnie mam w domu UV777 i podobnego SLS'a i schecter jest wygodniejszy.
Leweoczkomisiarysia

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Dale, nie żebym się czepiał, ale skąd wziąłeś te 5 tys? Bo jak na tumanie ta gita kosztuje 4700 to w polskiej dystrybucji na bank nie przekroczy 4200 :)

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Ja miałem i wg mnie jest wygodniejszy. Obecnie mam w domu UV777 i podobnego SLS'a i schecter jest wygodniejszy.

no to mam zagwozdkę, mam Iba 7621 i jak dla mnie ma najwygodniejszy gryf na którym kiedykolwiek grałem a teraz mnie kusi żeby tego sls-a sprawdzić, może ma ktoś z Łodzi to zrobimy bezpośrednie porównanie?

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
W RNR w Łodzi powinien być ten, albo Maus, co w sumie jest tym samym wiosłem, tylko z EMG707 i bez czaszki na XII progu :)

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
ooo, w sumie to miła ekipa tam pracuje to muszę się wybrać i wybadać temat

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Dale, nie żebym się czepiał, ale skąd wziąłeś te 5 tys? Bo jak na tumanie ta gita kosztuje 4700 to w polskiej dystrybucji na bank nie przekroczy 4200 :)

Zapomniałem dopisać około. W Polskiej dystrybucji jej nie widzę więc sugeruje się Thomannem.
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
12319 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2010, 23:46:02
wysłana przez Aston
0 Odpowiedzi
3764 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2012, 13:28:56
wysłana przez Dale Cooper
20 Odpowiedzi
10414 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lis, 2012, 14:22:54
wysłana przez Phoenix
4 Odpowiedzi
1823 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2014, 17:23:42
wysłana przez Michał Ulowski
2 Odpowiedzi
2152 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2018, 10:18:18
wysłana przez OMSON