Autor Wątek: DAW który można szybko opanować  (Przeczytany 9472 razy)

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
DAW który można szybko opanować
« 05 Lut, 2014, 11:00:13 »
Jak wyżej - potrzebuje DAW który można naprawde szybko opanować i daje szybkie efekty. Od bardzo dłuższego czasu chce zacząć coś nagrywać, ale jak widze mnogość tych wszystkich opcji to mi się odechciewa...

Audacity odpada :P
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Reaper, tani i intuicyjny.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Garage Band.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
+ dla Reapera. Każdy DAW jest na swój sposób pojebany (najwyraźniej tworcy mają różnych dealerów), ale jak chodzi o szybkie rozpoczęcie zabawy to Reper bije na łeb np Cubase IMO, dając przy tym kupę zaawansowanych opcji, których można, ale nie trzeba używać. Jeden minus jest taki, że do obróbki pojedynczych tracków potrzebujesz oddzielnego wav editora. Do rzeczy typu "nut cięcie-gięcie" zupełnie styknie darmowy wavosaur :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
IMO Cubase i Studio One są bardziej intuicyjne niż Reaper :) Tylko Cubase jest drogi i był (jest?) mocno zasobożerny i bywa kapryśny. Studio Pro jest tańszy i baardzo fajny.
B ( o ) ( o ) B S

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Tracktion kurwa.

Reaper intuicyjny. Chyba cos wam sie dawy pomylily. Reaper ma duze mozliwosci, ale intuicyjny to on nie jest za cholere.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
imo logic>studio one>reaper>cubase
pro toolsa nie mialem okazji uzywac
i always go full retard

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
TRACKTION.

W momencie w ktorym wrzucasz na jedenej sciezce na fragment wtyczki jakie chcesz, a na nastepnym fragmencie mozesz miec zulelnie inne (ciagle mowimy o tej samej sciezce), a wszystko dzieje sie na jednym ekranie, to przestajesz sie zastanawiac nad kombajnami.
Inlineowy edytor midi, wbudowany melodyne.

Cena 59 dolarow.


Serio, to cholerstwo dziala i jest dramatycznie proste w obsludze.

Dopoki nie zaczniesz bawic sie w milion szyn wysylek, to imho nie ma konkurencji. Instalka wazy cale 6 mb.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
No to Tracktion i Studio One ;) - Reaper mi nie podchodzi a naprawde pare razy starałem się go okiełznać.
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Franq

  • Gość
Ja bym powiedział, że Ableton jest bardzo prosty i intuicyjny.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
A ja od wielu wielu lat jadę na Cubase i do tego co mi trzeba jest spoko. Cena trochę poraża. Reapera chiałem no chiałem - nie mogę się przekonać, PT mnie wkurwia, Studio One spoko bardzo. Tracktion nie patrzyłem ale z tego co pisze @benkai - same plusy włącznie z ceną ;)

Pozdrawiam,

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Ableton - idealny do wspomagania grania groovami na żywo (struktura klockowa utworu)
Logic - niestety tylko na maka, dla mnie w sensie wygody lata świetlne przed Cubase, 200 USD/EUR za kompletny system z pluginami, brzmieniami etc. do grania na żywo jest Mainstage (płatny osobno niż Logic, kiedyś był w pakiecie Logic Studio)
Garage Band - da się w tym kroić utwory, za darmo. ale też tylko na maka.

jak na PC i ma być tanio to Cubase LE wpychali od wielu rzeczy, Reaper jest tani, Ableton też dopychali do kart/interfejsów.

Cubase LE 5 miał chyba 48 śladów audio ograniczenia co śmiem twierdzić jest wystarczające do większości produkcji jakie moglibyśmy zrobić do muzy gitarowej. chodzi na Win8.

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
A ja używam Reasona, jest zajebiście prosty i ma wszystko czego mi potrzeba, nie przeszkadza mi nawet że nie obsługuje VSTi , tylko swoje wtyczki z Rack Extensions.

Spoiler
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Reaper może i ma wiele zalet (w tym cenę), ale na bank nie jest intuicyjny i łatwy do opanowania.

IMO Ableton, jak już sie rozkmini, że ma dwa widoki ("live" i track) jest najprostszy w obsłudze. Cubase też jest spoko, ale jak gzs wspomniał - drogi, zasobozerny i bywa kapryśny.

A tak naprawdę to przy każdym wspomnianym DAW trzeba spędzić kilkadziesiąt (-set?) godzin na samej pracy, i minimum kilkanaście na tutorialach. I wtedy dopiero widać efekty w postaci szybszej i efektywniejszej obsługi. ;)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Cubase też jest spoko, ale jak gzs wspomniał - drogi, zasobozerny i bywa kapryśny.
Myslę że ta opinia o kapryśności wynika z tego że wiele osób jedzie na piratach ;) a "niestety" te wersje mimo iż przyczyniły się do dużej popularności Cubase są właśnie kapryśne. Obecnie mam 7.5 z racji wykonywanego zawodu mam wersję Edu (tak tak znam ograniczenia) jest bardzo oki! ale pewnie dlatego że siędzę na Cubase już bardzo długo. A i tak 3/4 możliwości nie wykorzystuje bo nawet ich nie znam, a niektóre nie sa mi potrzebne. Nie ma co bić piany jak napisał @Dun - na każdym da się zrobić coś dobrze jak i cos spier... ;)

Pozdrawiam,

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
A ja od siebie zarzucę Fruity Loops, niby 150$ za sztukie, ale można pobrać wersję trailową. Moim zdaniem świetny program do tego cholernie intuicyjny, FL forever :D Łatwo nagrać, zgrać, poucinać poprzycinać itd. itp.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
FL to akurat najgorszy z możliwych przykładów. Tam się nawet fade'y robi w osobnym programie.  :facepalm:
Do klocków to on się nadaje, ale tylko do tego.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Omlet tam w FL wszystko nagrywa i jakos daje rade ;)
i always go full retard

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Pewnie tylko dlatego, że jest tam wbudowana wtyczka "Slayer". ;)

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Każda sroczka swój ogonek chwali. Dla mnie intuicyjny jest Sonar X3, PT mnie wkurwia, Cubase nie wiem, bo doszedłem do 3 tak, jak Nuendo też mi nie pasował.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Teraz jest wersja 5.0 tracktion,  tez słyszałem ze  2 była o kant dupy potluc.
« Ostatnia zmiana: 06 Lut, 2014, 10:35:07 wysłana przez benkai »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ableton jest bardzo intuicyjny, ale niestety drogi. Niedługo ma wyjść Bitwig, podobny ideowo, a tańszy, od gości zdaje się odeszłych z Abletona.

Studio One widziałem u Widka i wygląda sensownie, warto spróbować.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
IMO Cubase i Studio One są bardziej intuicyjne niż Reaper :) Tylko Cubase jest drogi i był (jest?) mocno zasobożerny i bywa kapryśny. Studio Pro jest tańszy i baardzo fajny.
+miljon

Cubase jest najbardziej intuicyjnym DAW'em wg mnie. Fakt, trochę drogi, ale miksowanie to przyjemność.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3779 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2007, 16:29:06
wysłana przez lord_awesomeguy
2 Odpowiedzi
1749 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2011, 23:31:57
wysłana przez OfensywnyRondel
2 Odpowiedzi
4165 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2012, 16:09:45
wysłana przez lopatron
2 Odpowiedzi
1398 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2013, 10:18:17
wysłana przez davidsantana27
3 Odpowiedzi
3230 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2014, 12:47:09
wysłana przez pringles50g